DOLAR
8,7540
EURO
10,3892
ALTIN
496,61
BIST
1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Parçalı Bulutlu
26°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

Semih Yalçın: Bahçeli’nin Konuşmaması Sessiz Direniş

Semih Yalçın: Bahçeli’nin Konuşmaması Sessiz Direniş
14.12.2013
0
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin bütçe konuşmasını yapmama kararının boyun eğmek anlamı taşımadığını belirterek, “Bu etkin ve sonuç alıcı bir sessiz direniştir. Bu sağduyulu tutum, Meclis’e ait belgeleri kirletenlere soğukkanlı ve sert bir cevap, bir siyaset dersi olarak algılanmalıdır” ifadelerini kullandı.

yazir81552b325“FARKLI NOKTALARA ÇEKİLİYOR”

Yalçın yazılı açıklamasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2014 Yılı Bütçe Kanun Tasarısı’nın TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi esnasında konuşma yapmama kararının ardından ortaya atılan iddiaların bazı çevreler tarafından yanlış mecralara çekilmek istendiğini öne sürdü.

Yalçın’ın açıklaması şu şekilde:

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin 2014 Yılı Bütçe Kanun Tasarısı’nın TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi esnasında konuşma yapmama kararının, bazı çevreler tarafından yanlış mecralara çekilmek istendiğiesefle müşahede edilmektedir.

“KARŞILARINDA MHP’Yİ BULDULAR”

Sayın Bahçeli’nin fevkalade isabetli kararı maksadına ulaşınca, tezgâhladıkları rezil oyunları açığa çıkan ve bozulan işbirlikçiler, derhal dedikodu kazanını kaynatmaya başlamışlardır.

Bir takım suni coğrafi terimler uydurarak 2014 Bütçe Tasarısı metnine şerh koyan BDP’liler, TBMM çatısı altında uzun süredir devam ettirdikleri hukuk dışı ve gayri meşru fiillerine bir yenisini eklemişlerdir. Sözde “Türkiye Kürdistanı” tabirini resmî kayıtlara geçirmek için millî iradeyi hiçe sayarak parlamentoyu bölücü emellerine alet etmek isteyenler, karşılarında MHP’yi ve onun liderinin kararlı tavrını bulmuşlardır.

“YANLIŞ HESAP TBMM’DEN DÖNMÜŞTÜR”

Yanlış hesap TBMM’den dönmüş; ayrımcılık treni, MHP’nin sarsılmaz bütünlüğümüzü koruma azmine, oluşturduğu millî irade duvarına çarpmıştır.

İmam Diyarbakır’dan Kürdistan tabirini kullanarak kör egoları okşayınca, bölücülerden mürekkep cemaat de başına Türkiye ekleyerek millî iradenin tecelligâhına taşıma cüretini kendinde bulmuştur.

Ancak, MHP Bütçe Tasarısı kitapçıklarında yer alan rezaletin farkına vararak tepkisini koymuş ve gönderilen kitapçıkları TBMM Başkanlığına iade etmiştir.

Ardından da MHP Lideri Devlet Bahçeli Bütçe görüşmeleri sırasında konuşma yapmayacağını açıklayarak tutumunu sertleştirmiştir.

Bunun üzerine MHP’nin tavrı derhal tesirini göstermiş ve bizzat Yüce Meclis üyeleri ayrıştırıcı zihniyetin meşruiyet kazanmasına mani olmuştur. TBMM Genel Kurulu’nda, 2014 Yılı Merkezî Yönetim Bütçe Tasarısı’nda, BDP’nin yazdığı ve içerisinde “Türkiye Kürdistanı” ifadesinin de bulunduğu rezil muhalefet şerhinin, Anayasaya ve İçtüzüğe aykırı olduğu gerekçesiyle rapordan çıkartılmasına karar verilmiştir.

MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli, soğukkanlı ve kararlı tutumuyla Yüce Meclis’in manevi şahsiyetini, milletin birlik ve beraberliğini temsil etmiştir. Devlet Bahçeli konuşmamakla, meşruiyet kazandırılmak istenen bozgunculuk ve ayrımcılığa ferasetle karşı durmuş; binlerce yıllık tarih bilincinin ve yüksek devlet anlayışının göstergesi olan bir liderlik örneği sergilemiştir.

Sayın Devlet Bahçeli’nin tavrı, AKP-BDP kardeşliği sonucu sözde Kürdistan emellerinin meclis çatısı altında kayıtlara geçirilmesine ‘sözün bittiği yer’ çıkışı ile bir karşı duruştur.

MHP Liderinin vakur duruşunu sadece sıradan bir sessiz duruş olarak değerlendirenler, etnik ayrımcılık planlarının tutmamasından rahatsız olan işbirlikçi çevrelerdir. Bunlar, Sayın Devlet Bahçeli’nin tavrını anlamazdan gelmekte, aldığı caydırıcı ve çarpıcı sonucu gözlerden kaçırmaya çalışmaktadır.

“İPE SAPA GELMEZ DEDİKODULAR”

Sayın Bahçeli’nin bütçe konuşmasını yapmama kararı ne pasif kalmak, ne de boyun eğmedir; bilakis etkin ve sonuç alıcı bir sessiz direniştir. Bu sağduyulu tutum, Yüce Meclis’e ait belgeleri kirletenlere soğukkanlı ve sert bir cevap, bir siyaset dersi olarak algılanmalıdır.

Oysa MHP Genel Başkanı’nın bölücülüğe reddiye şeklinde anlaşılması gereken konuşmama kararı, ipe sapa gelmez dedikodularla değersizleştirilmeye çalışılmaktadır. Bu saldırının sebebi, MHP’nin; bölünme planlarını bozabilecek yegâne siyasi güç olmasındandır.

MHP’nin; Türk tarihiyle ilgili gerçekleri tahrif etmek suretiyle suni bölge isimleri ihdas eden ve kurtarılmış bölgeler kazanmaya çalışan bölücü terör örgütünü durduracak ve teslimiyetçi hükümeti koltuğundan indirecek iradeyi sergilemesindendir.

“TARİHTE VAR OLMAYAN BİR BÖLGE VARMIŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR”

MHP’nin; Türkiye’nin bütünlüğüne yönelen hukuksuz ve gayri meşru bir kalkışmaya meşruiyet kazandırma çabalarının panzehiri oluşundandır.

Kamuoyuna bir kez daha hatırlatıyoruz: Tarihte hiçbir zaman var olmayan mevhum ve hayal mahsulü bir bölgenin gerçekte varmış gibi gösterilmesi, hem Türk tarihine hakaret, hem de Türk varlığına ve Türkiye Devleti’nin bütünlüğüne açık bir saldırıdır.

Milletimizin ayrılmaz birer parçası olan etnik gruplar ve topluluklar, Türkiye coğrafyasına dağılmış ve karışık durumdadır. Ülkemizin herhangi bir yerinde, herhangi etnik ve dini kökenden insanları, toplulukları bulmak mümkündür. Hepsinin hayat sürdüğümüz coğrafyadaki ortak ifadesi ve karşılığı, millettir. Uydurma bölgesel isimlerle milleti meydana getiren unsurları bileşenlerine ayırmak, kimsenin haddi değildir ve buna asla izin verilmeyecektir.

MHP Genel Başkanı’nın Bütçe görüşmelerinde konuşmama kararı tayin edici bir adımdır. Meclis çatısı altında Türk Devleti’nin bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğine yönelik girişimlerde bulunanlar, kardeşlik hukukunu çiğnemekte fütur getirmeyenler, boşuna heveslenmektedir. Bunlar, benzer teşebbüslere bir kez daha yeltendikleri takdirde, MHP’nin yine caydırıcı ve sert adımlar atacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır.