ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
17,2415
EURO
17,5503
ALTIN
961,63
BIST
2.408,15
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
30°C
İstanbul
30°C
Açık
Perşembe Açık
29°C
Cuma Parçalı Bulutlu
29°C
Cumartesi Az Bulutlu
25°C
Pazar Az Bulutlu
26°C

Semih Yalçın: Bahçeli’nin Konuşmaması Sessiz Direniş

Semih Yalçın: Bahçeli’nin Konuşmaması Sessiz Direniş
14.12.2013
0
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin bütçe konuşmasını yapmama kararının boyun eğmek anlamı taşımadığını belirterek, “Bu etkin ve sonuç alıcı bir sessiz direniştir. Bu sağduyulu tutum, Meclis’e ait belgeleri kirletenlere soğukkanlı ve sert bir cevap, bir siyaset dersi olarak algılanmalıdır” ifadelerini kullandı.

yazir81552b325“FARKLI NOKTALARA ÇEKİLİYOR”

Yalçın yazılı açıklamasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2014 Yılı Bütçe Kanun Tasarısı’nın TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi esnasında konuşma yapmama kararının ardından ortaya atılan iddiaların bazı çevreler tarafından yanlış mecralara çekilmek istendiğini öne sürdü.

Yalçın’ın açıklaması şu şekilde:

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin 2014 Yılı Bütçe Kanun Tasarısı’nın TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi esnasında konuşma yapmama kararının, bazı çevreler tarafından yanlış mecralara çekilmek istendiğiesefle müşahede edilmektedir.

“KARŞILARINDA MHP’Yİ BULDULAR”

Sayın Bahçeli’nin fevkalade isabetli kararı maksadına ulaşınca, tezgâhladıkları rezil oyunları açığa çıkan ve bozulan işbirlikçiler, derhal dedikodu kazanını kaynatmaya başlamışlardır.

Bir takım suni coğrafi terimler uydurarak 2014 Bütçe Tasarısı metnine şerh koyan BDP’liler, TBMM çatısı altında uzun süredir devam ettirdikleri hukuk dışı ve gayri meşru fiillerine bir yenisini eklemişlerdir. Sözde “Türkiye Kürdistanı” tabirini resmî kayıtlara geçirmek için millî iradeyi hiçe sayarak parlamentoyu bölücü emellerine alet etmek isteyenler, karşılarında MHP’yi ve onun liderinin kararlı tavrını bulmuşlardır.

“YANLIŞ HESAP TBMM’DEN DÖNMÜŞTÜR”

Yanlış hesap TBMM’den dönmüş; ayrımcılık treni, MHP’nin sarsılmaz bütünlüğümüzü koruma azmine, oluşturduğu millî irade duvarına çarpmıştır.

İmam Diyarbakır’dan Kürdistan tabirini kullanarak kör egoları okşayınca, bölücülerden mürekkep cemaat de başına Türkiye ekleyerek millî iradenin tecelligâhına taşıma cüretini kendinde bulmuştur.

Ancak, MHP Bütçe Tasarısı kitapçıklarında yer alan rezaletin farkına vararak tepkisini koymuş ve gönderilen kitapçıkları TBMM Başkanlığına iade etmiştir.

Ardından da MHP Lideri Devlet Bahçeli Bütçe görüşmeleri sırasında konuşma yapmayacağını açıklayarak tutumunu sertleştirmiştir.

Bunun üzerine MHP’nin tavrı derhal tesirini göstermiş ve bizzat Yüce Meclis üyeleri ayrıştırıcı zihniyetin meşruiyet kazanmasına mani olmuştur. TBMM Genel Kurulu’nda, 2014 Yılı Merkezî Yönetim Bütçe Tasarısı’nda, BDP’nin yazdığı ve içerisinde “Türkiye Kürdistanı” ifadesinin de bulunduğu rezil muhalefet şerhinin, Anayasaya ve İçtüzüğe aykırı olduğu gerekçesiyle rapordan çıkartılmasına karar verilmiştir.

MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli, soğukkanlı ve kararlı tutumuyla Yüce Meclis’in manevi şahsiyetini, milletin birlik ve beraberliğini temsil etmiştir. Devlet Bahçeli konuşmamakla, meşruiyet kazandırılmak istenen bozgunculuk ve ayrımcılığa ferasetle karşı durmuş; binlerce yıllık tarih bilincinin ve yüksek devlet anlayışının göstergesi olan bir liderlik örneği sergilemiştir.

Sayın Devlet Bahçeli’nin tavrı, AKP-BDP kardeşliği sonucu sözde Kürdistan emellerinin meclis çatısı altında kayıtlara geçirilmesine ‘sözün bittiği yer’ çıkışı ile bir karşı duruştur.

MHP Liderinin vakur duruşunu sadece sıradan bir sessiz duruş olarak değerlendirenler, etnik ayrımcılık planlarının tutmamasından rahatsız olan işbirlikçi çevrelerdir. Bunlar, Sayın Devlet Bahçeli’nin tavrını anlamazdan gelmekte, aldığı caydırıcı ve çarpıcı sonucu gözlerden kaçırmaya çalışmaktadır.

“İPE SAPA GELMEZ DEDİKODULAR”

Sayın Bahçeli’nin bütçe konuşmasını yapmama kararı ne pasif kalmak, ne de boyun eğmedir; bilakis etkin ve sonuç alıcı bir sessiz direniştir. Bu sağduyulu tutum, Yüce Meclis’e ait belgeleri kirletenlere soğukkanlı ve sert bir cevap, bir siyaset dersi olarak algılanmalıdır.

Oysa MHP Genel Başkanı’nın bölücülüğe reddiye şeklinde anlaşılması gereken konuşmama kararı, ipe sapa gelmez dedikodularla değersizleştirilmeye çalışılmaktadır. Bu saldırının sebebi, MHP’nin; bölünme planlarını bozabilecek yegâne siyasi güç olmasındandır.

MHP’nin; Türk tarihiyle ilgili gerçekleri tahrif etmek suretiyle suni bölge isimleri ihdas eden ve kurtarılmış bölgeler kazanmaya çalışan bölücü terör örgütünü durduracak ve teslimiyetçi hükümeti koltuğundan indirecek iradeyi sergilemesindendir.

“TARİHTE VAR OLMAYAN BİR BÖLGE VARMIŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR”

MHP’nin; Türkiye’nin bütünlüğüne yönelen hukuksuz ve gayri meşru bir kalkışmaya meşruiyet kazandırma çabalarının panzehiri oluşundandır.

Kamuoyuna bir kez daha hatırlatıyoruz: Tarihte hiçbir zaman var olmayan mevhum ve hayal mahsulü bir bölgenin gerçekte varmış gibi gösterilmesi, hem Türk tarihine hakaret, hem de Türk varlığına ve Türkiye Devleti’nin bütünlüğüne açık bir saldırıdır.

Milletimizin ayrılmaz birer parçası olan etnik gruplar ve topluluklar, Türkiye coğrafyasına dağılmış ve karışık durumdadır. Ülkemizin herhangi bir yerinde, herhangi etnik ve dini kökenden insanları, toplulukları bulmak mümkündür. Hepsinin hayat sürdüğümüz coğrafyadaki ortak ifadesi ve karşılığı, millettir. Uydurma bölgesel isimlerle milleti meydana getiren unsurları bileşenlerine ayırmak, kimsenin haddi değildir ve buna asla izin verilmeyecektir.

MHP Genel Başkanı’nın Bütçe görüşmelerinde konuşmama kararı tayin edici bir adımdır. Meclis çatısı altında Türk Devleti’nin bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğine yönelik girişimlerde bulunanlar, kardeşlik hukukunu çiğnemekte fütur getirmeyenler, boşuna heveslenmektedir. Bunlar, benzer teşebbüslere bir kez daha yeltendikleri takdirde, MHP’nin yine caydırıcı ve sert adımlar atacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır.

 

bettilt giriş