ÖN YARGI

Zeliha Alkan

ZULÜM İLELEBET PAYİDAR OLMAZ

Bu haber 17 Aralık 2013 - 22:16 'de eklendi ve 1.029 kez görüntülendi.

Daha önce de yazmıştım: “Dershane ateşkesi bu savaşı bitirmez”. Siz elli yıllık bir hareketin iyiyetişmiş kadrolarını, on yıllık bir siyasi hareketin bir günde silip atmasını mümkün görüyor musunuz? Buna izin vermezler. Karşısında siyasi erkin ve devletin gücü var. O da kolay kolay boyun eğmez.

Bu savaş aslında iki yılı aşkın bir süredir Milli Eğitim ve Emniyet’te devam ediyordu. Ama bu kavga fazla su yüzüne çıkmamıştı. Savaş, “Oslo görüşmeleri” ve “çözüm süreci” adı altında, bölücülere geri dönülmez tavizler verildiği için hızlandı. En sonunda siyasi gücün dershaneleri kapatma yönünde attığı adımlar, sabrı taşıran son damla oldu. Eğer bugün Hakan Şükür istifa etmişse, arada bütün köprüler atılmış demektir. Çünkü o, başbakanın manevi evladı gibiydi.

17.12.2013 tarihindebaşlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kısa süredesonuçlanmaz. Bu pilav, çok tuz ve su kaldırır. Şimdi iktidar cephesi karşı atağa geçecek. Ortaya yeni yeni iddialar,

belgeler atılacak. Çünkü taraflar şunu iyi biliyorlar. Bu kavgada pasif kalan taraf, bertaraf olur. Cemaat, elli yıllık emeğinin bir anda siyasi güç eliyle bertaraf edilmesine izin vermez. Bu savaş seçimlere doğru daha da hızlanacağa benziyor. Taraflardan biri bertaraf olmadan da biteceğe benzemiyor.

Bu savaşta bugün gelinen nokta, yüce Allah’ın bir takdiridir. Aynı zamanda. mazlumların ve masumların ahı yerde kalmaz. Son yıllarda toplumda estirilen korku, bazı kurumların mensuplarına yapılan haksızlık ve zulüm, artıkGayretullah’a dokunmuştur. Haksızlık, adaletsizlik ve zulme karşı sessiz kalanların şu anda haktan, hukuktan bahsetmeleri çok manidardır. Hukukun herkese lazım olduğu bir kere daha görülmüştür. Bugün birilerinin yüzünde patlayan tokat, Hakk’ın tokatıdır. Şair Tevfik Fikret’in, “Millet Şarkısı” başlıklı şiirinde dendiği gibi, zulüm ilelebet payidar olamaz.

Zulmün topu var, güllesi var, kal’ası varsa,

Hakkın da bükülmez kolu, dönmez yüzü vardır;

Göz yumma güneşten, ne kadar nûru kararsa

Sönmez ebedî, her gecenin gündüzü vardır.

tuttuğumuz yol!

Ey hak, yaşa, ey sevgili millet, yaşa.. Var ol!

Şu anda acele karar vermemek, sessizce gelişmeleri takip etmek gerekir. Allah bu işin sonunu hayreylesin. Vatan düşmanlarını, bölücüleri ve münafıkları sevindirmesin..Amin…

Sakin ÖNER
Sakin ÖNERsakinoner@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.