“Yüz yüze vaaz” sakat bir projedir

Bu haber 22 Ocak 2014 - 16:01 'de eklendi ve 756 kez görüntülendi.

HaberRes_32899

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Yüz Yüze Vaaz” projesinin sakat bir proje olduğunu belirterek, bu çalışmayla, ülkesine, milletine, inancına bağlı din adamlarının PKK’lıların tehdidi altına sokulacağını savundu. KCK’lıların sözde alternatif Cuma namazı kılma eylemleri hala hafızamızdaki yerini koruduğunu hatırlatan Büyükataman, “KCK adına alternatif namaz saçmalığına imza atanlar camilerde söz sahibi olacaktır” dedi.

PARALEL devletten şikayet edenlerin, bu uygulamalarıyla zihinleri bulandırmak, kargaşaya neden olmak, din üzerinden paralel inanç yapısı oluşturma çabasında olduklarını ileri süren Büyükataman, “Dileriz akıllar başa alınır ve bu inancımızla dalga geçen, onu suistimal eden uygulamalar derhal bir nihayet bulur. AKP zihniyeti; yıllarca başörtüsü hassasiyetinden geçinmiş, imam hatip liselerinden nemalanmaya çalışmıştır. Dini siyasetine alet edenlere artık milletin dur deme vakti gelmiştir” dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Yüz Yüze Vaaz” projesi kapsamında, tek merkezden yapılan ve diğer camilerde hoparlörlerden yayımlanan vaaz uygulamasına son vermesi gerektiğini belirterek, “Bu proje sakat bir projedir ve henüz uygulamaya konulmadan iptal edilmelidir” dedi.

Büyükataman, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Yüz Yüze Vaaz” projesiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, bu projeyle birlikte camilerde kimin ne söylediğini takip etmenin imkansız hale geleceğini savunarak, “Geçtiğimiz yıllarda ülkemizin güneydoğu bölgesinde bazı imamların bölücü terör örgütü adına faaliyet gösterip halkı din üzerinden kandırma girişimlerine şahit olmuştuk. Bu yeni uygulama başta bu ve bunun gibi bölücü faaliyetlerin işine yarayacaktır. Devletin tüm kurumlarını arka bahçesi gibi gören AKP hükümeti Diyanet İşlerine Başkanlığı bu gözle bakmamalıdır, çünkü bu kurum siyaset üstü bir kurumdur” ifadelerini kullandı.

 

-“DİYANET İŞLERİ SİYASET ÜSTÜ BİR KURUM OLMALIDIR”-

Diyanet İşlerine Başkanlığı’nın siyaset üstü bir kurum olması gerektiğini belirten Büyükataman, “Bu uygulamayla siyaset üstü olması gereken Diyanet İşlerine yandaşlarını almak suretiyle binlerce propagandistini imam ya da vaiz adı altında yurdun her yerine göndererek bir hücre yapılanmasına gidecek, din maskesi altında siyasi faaliyetlerini daha kolay yürütebilecektir” dedi.

 

-“ÜLKESİNE, MİLLETİNE, İNANCINA BAĞLI DİN ADAMLARIMIZ PKK’LILARIN TEHDİDİ ALTINA SOKULACAKTIR”

Bu çalışmayla, ülkesine, milletine, inancına bağlı din adamlarının PKK’lıların tehdidi altına sokulacağını savunan Büyükataman şöyle dedi:

“KCK’lıların sözde alternatif Cuma namazı kılma eylemleri hala hafızamızdaki yerini korumaktır. PKK adına konuşması istenecek, konuşmayanların bulundukları bölgeleri terk etmesi istenecektir. KCK adına alternatif namaz saçmalığına imza atanlar camilerde söz sahibi olacaktır. Ülkemizin her yerinde dileyen grup dilediği şekilde dini sohbet düzenleyebilmektedir. Dileyen de katılmaktadır. Ancak bu uygulama ile farz namazını eda etmek için camiye giden vatandaşlarımız fikri sorulmadan bir grubun propagandasına maruz bırakılabileceklerdir.”

 

-“UYGULAMALARIYLA DİN ÜZERİNDEN PARALEL İNANÇ YAPISI OLUŞTURMAK ÇABASINDADIRLAR”-

Paralel devletten şikayet edenlerin, bu uygulamalarıyla zihinleri bulandırmak, kargaşaya neden olmak, din üzerinden paralel inanç yapısı oluşturma çabasında olduklarını ileri süren Büyükataman, “Dileriz akıllar başa alınır ve bu inancımızla dalga geçen, onu suistimal eden uygulamalar derhal bir nihayet bulur. AKP zihniyeti; yıllarca başörtüsü hassasiyetinden geçinmiş, imam hatip liselerinden nemalanmaya çalışmıştır. Dini siyasetine alet edenlere artık milletin dur deme vakti gelmiştir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat