BAHÇELI: 1 MILYAR DOLARI 25 METREKARELIK EVE KOYSANIZ AĞZINA KADAR DOLUYOR

Bu haber 25 Şubat 2014 - 14:57 'de eklendi ve 846 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’de en son 2.2 katrilyondan bahsedildiğini belirterek,”Bu 1 milyar dolar demektir.

devletbahceli54

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’de en son 2.2 katrilyondan bahsedildiğini belirterek,”Bu 1 milyar dolar demektir. Bu parayı 25 metrekarelik bir evin içine koysanız ağzına kadar dolduruyor, dolar olarak. Böyle bir şeyi, bir gecede hava kararsın da dağıtın, sağa sola verin, şuna götürün, kardeşindeki al ona ver, bunlarla olmaz, bu memleket haramın üzerine kurulmadı.” dedi.

Devlet Bahçeli, Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde halka hitap etti. Hükümetin bulaştığı yolsuzluk iddialarına değinen Bahçeli, Halk Bankası Genel Müdürü’nün evinde ayakkabı kutularında 4,5 milyon dolar bulunduğunu, 4 bakanın çocuğunun evinde 7 kasa, para sayma makineleri ele geçirildiğini hatırlattı.

“BAKANLARI RÜŞVETLE BESLEYEN IRANLI Uşak”

Bahçeli, şöyle konuştu: “Bir tane Iran’dan Uşak gelmiş. 29 yaşında, altın kaçakçısı, kara para aklayıcısı, Iran’daki ambargoyu değişik yerden delmeye çalışan ama bununla ilgili Türkiye’de 4 tane bakanı avucunun içine alıp, her dediğini yaptıran, rüşvetle besleyen bir uşak. Bazıları var işadamı, Istanbul’da üçüncü köprüyü yapacakmış, üçüncü havaalanı yapacakmış, 11 tane bu iktidar döneminde palazlanmış işadamı. Havuz oluşturmuşlar. Niçin, Sabah ve Atv’yi almak için. Başbakan emir vermiş arkasından salma çıkartmış. Bunlar kamuoyunda tartışılıyor, doğru yanlış, sorgulama başlarsa, üzerine gidilirse neyin doğru neyin yanlış olduğu çıkar. O sebepten bir havuz oluşturmuşlar, 100’er milyon dolar havuza para koyacaksınız. Işadamları ’emrin olur’ diyor. 100 milyar dolar Pazaryeri’ne gelse, buranın belediye başkanı Pazaryeri’ni ihya eder.”

“630 MILYON DOLARI KOYARSANIZ HAVUZ KOYUN YÖNÜNDEN YAPILMIŞ DÖŞEK GIBI OLUR”

Toplam 630 milyon dolar toplandığını hatırlatan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Başbakan diyor ki, ‘bunlar istikrarlı işadamları, bunlar bu havuza girseler ıslanmazlar’ diyor. Sayın Başbakan bu havuzu 630 milyon dolarla doldurduktan sonra o adamlar niye ıslansın. Koyun yününden yapılmış döşek gibi olur orası. O paraların üstünde herkes yatar, neresinde ıslanacaksınız. Bunların ıslanacağı bir yer var, bunların alayını yargı önüne götüreceksin. Mahkemeler ne kadar sürüyorsa sürsün, ya aklanacaklar, ya da gerekli cezayı çekecekler. Emeklinin, yoksulun parasını yiyemez bunlar.”

“YARGITAY BAŞSAVCISI, GAZETELERDE OKUDUĞUNU SUÇ DUYURUSU KABUL ET”

Dün akşam Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında telefon görüşmelerinin internete düştüğünü belirten Bahçeli, “Başbakan ‘bunlar montajdır’ diyor. Eee, bunu senin demenle millet buna inanmaz. Sesler birbirine benziyor. O zaman bunun ispatı lazım. Onun için Başbakan bir talimat vereceksin, ‘bu sesler bana mı ait, oğlum Bilal’e mi ait, bu paralar bizim evlerde mi saklanıyor, yoksa ne oluyor. Gelin bütün savcılar, bunu hesabını sorun’ diyecek. Eğer 70 günden beri bunların üstünü örterek, hala bu bana kurulan tuzaktır, komplodur, montajdır diye milleti aldatma. Pazaryeri’nden sesleniyorum, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı koltuğunda oturma. Bu konuşulanları, üç beş tane savcıların değişikliği ile 8 bine Varan polis kardeşimizin tayini ile bunlar olmaz, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’sın, gazetede okuduğunu suç duyurusu kabul edeceksin, tweetlerdekilerle dava açacaksın, hepsini sorgulayacaksın, belki aklanacaklar, belki de ceza alacaklar.” diye konuştu.

“1 MILYAR DOLAR 25 METREKARELIK BIR EVI DOLDURUYOR”

Bahçeli, şunları kaydetti: “Bunlar böyle, televizyonlar ‘sen hırsızdın değildin, sen paralel devlettin, değildin’ diyerek ortalığı karıştırmanın, paraları evden eve taşımanın bir manası yok. Şimdi Türkiye’de en son 2.2 katrilyondan bahsediliyor. Bu 1 milyar dolar demektir. Bu parayı 25 metrekarelik bir evin içine koysanız ağzına kadar dolduruyor, dolar olarak. Böyle bir şeyi, bir gecede hava kararsın da dağıtın, sağa sola verin, şuna götürün, kardeşindeki al ona ver, bunlarla olmaz, bu memleket haramın üzerine kurulmadı.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al