ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Bahçeli: Aralarındaki dostluğa bizi sokmayın

Bu haber 08 Mart 2014 - 13:59 'de eklendi ve 714 kez görüntülendi.

HaberRes_33915

MHP lideri Devlet Bahçeli, Fethullah Gülen konusunda Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama arasında yapılan telefon görüşmesine ilişkin “Erdoğan ile Obama arasındaki dostluğa bizi sokmayın” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemdeki konularla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bahçeli, 4 bakan hakkında hazırlanan fezlekelerle ilgili olarak, “82 günden bu yana Türkiye’yi bu kadar meşgul etmenin gereği yoktur. 17 Aralık Türkiye için kara gün olmuştur. Uzatmanın gereği yoktur” dedi.

BAŞBUĞ’UN TAHLİYESİ

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un tahliyesini değerlendiren Bahçeli, “Başından beri haksız yere cezaevindeydi. Tahliyesi güzel olmuştur, hayırlı olsun. Oyun mu oynanıyor görmemiz gerekir. Yeni tuzaklara, oyunlara, senaryolara Türkiye’yi muhatap etmemek lazım” dedi.

”HER TÜRLÜ OYUNU OYNUYOR”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir televizyon programında kendisi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ait montajlanmış bir kaydı izlettirmesinin hatırlatılmasıyla ilgili olarak, “Başbakan’ın yeni bir oyunu, vakti bol. Her türlü oyunu oynuyor” diye konuştu.

 

Erdoğan’ın YouTube ve Facebook’un kapatılabileceğine yönelik sözlerinin hatırlatılması üzerine Bahçeli, “Çok yanlış bir davranış” dedi.

Bahçeli, Erdoğan’ın, Fethullah Gülen için ABD Başkanı Obama’yla görüşmesine yönelik bir soru üzerine ise “Erdoğan ile Obama arasındaki dostluğu bizi sokmayın” şeklinde konuştu.

 

“Başbakan’ın yeni oyunu”

Bahçeli gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 10. dönem açılış töreninde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, “Başbakan Erdoğan katıldığı TV programında kendi ses kayıtlarının montaj olduğunu ispat etmek için sizin ve Kılıçdaroğlu’nun montajlanmış videolarını da izletti siz bu yapılan montajı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Bahçeli, “Başbakan’ın yeni oyunu. Vakti bol her türlü oyunu oynuyor.” cevabını verdi.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tahliyesi ile ilgili konuşan Bahçeli, “Bu konu önümüzdeki günlerde tartışılacak. Haksız yere cezaevine konmuştur. Tahliyesi güzel olmuştur, hayırlı olsun. Ama yeni oyunlara, senaryolara Türkiye’yi alet etmemek gerekir.” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın ‘gerekirse Youtube ve Facebook’u kapatırız’ açıklaması ile ilgili soruya da cevap veren Bahçeli, “Yanlış bir davranış, gençlik gereken cevabı verecektir.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat