SAKIN VURMA!

Asena Kınacı Moral

ŞEHİR VE İNSAN

Ahmet URFALI

BAHÇELI: TC’YI NEREDEN KALDIRMIŞSA ORAYA AYNISINI YAZDIRACAĞIM

Bu haber 07 Mart 2014 - 22:38 'de eklendi ve 637 kez görüntülendi.

devletbahceli-miting95

Bahçeli “Bu ülkede kardeş kanı dökülmemelidir. Bu ülkede, bu aziz milletin evlatları olarak kabul etmiş olduğumuz, kökeni ne olursa olsun birlikte yaşama azmini ortaya koyduğumuz, Cumhuriyetin 90. yılına kadar beraberce geldiğimiz insanları şimdi kimse bölücülüğe itmemeli. Kuzey Kürdistan Özerk yönetimi denen Türkiye’yi bölmenin ilk adımı olabilecek bir ihanete ortak olunmamalıdır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Demokratikleşme paketi yarın uygulamaya geçtiği zaman bazı olayların gelişmeyeceğini kimse iddia edemez. Bunlar Türkiye’yi karıştırır. Bunlar Türkiye’deki sosyal dokuyu zedeler. Bunlar Türkiye’deki bin yıllık kardeşliği bozar. Bunlar Türkiye’yi kamplaşma, cepheleşmeye kavga ve iç çatışmaya doğru sürükler” dedi.

Bahçeli, Kütahya’nın Gediz ilçesi meydanında yaptığı konuşmada, seçim sonrasında bazı adayların 2-3 oyla kazandığını, buna itiraz edilmesiyle oyların yeniden sayıldığını ve bazı durumlarda aynı adayın bu kez 2-3 oyla kaybettiğini söyledi.

Seçimlerin ardından seçilenle seçilmeyen arasında önce kendilerinden başlayan, sonra ailelerine yansıyan ve sonra da partilerine yansıyan bir gerginlik oluştuğunu belirten Bahçeli, “Aynı ilçede yaşayan birbirleriyle dost kardeş olarak büyüyen insanlar seçim sonrası birbirleriyle hasım oluyor. Bu sosyal barışı bozuyor. İlçedeki huzuru kaçırıyor. Belediye hizmetlerinde ayrımcılık başlıyor. Oy verenlere bazı hizmetler aşırı derece sunuluyor. Bazıları ise hiçbir imkandan yararlanamıyor. O zaman Türkiye’de bir ayrımcılık çıkıyor. O sebepten dolayı mutlaka sandık görevlisi arkadaşlar sandıkta olmalı” dedi.

Demokratikleşme Paketi’nin Cumhurbaşkanı tarafından onaylandığını anımsatan Bahçeli, “Yarın uygulamaya geçtiği zaman bazı olayların gelişmeyeceğini kimse iddia edemez. Bunlar Türkiye’yi karıştırır. Bunlar Türkiye’deki sosyal dokuyu zedeler. Bunlar Türkiye’deki bin yıllık kardeşliği bozar. Bunlar Türkiye’yi kamplaşma cepheleşmeye kavga ve iç çatışmaya doğru sürükler. Bu ülkede kardeş kanı dökülmemelidir. Bu ülkede bu aziz milletin evlatları olarak kabul etmiş olduğumuz, kökeni ne olursa olsun birlikte yaşama azmini ortaya koyduğumuz, Cumhuriyetin 90. yılına kadar beraberce geldiğimiz insanları şimdi kimse bölücülüğe itmemeli. Kuzey Kürdistan Özerk yönetimi denen Türkiye’yi bölmenin ilk adımı olabilecek bir ihanete ortak olunmamalıdır” diye konuştu.

– “TC’yi nereden kaldırmışsa oraya aynısını yazdıracağım”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türk siyasi hayatında 45. yıl dönümünü kutlamış, sosyal maliyeti, en yüksek çileyi, ıstırabı yaşayan buna rağmen yılmayan bir siyasi hareketin adı olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak Gediz’den herkese sesleniyorum. Duyduk duymadık demesinler. Herkesin kulağına küpe olsun. Eğer bu zihniyet Türkiye’yi felakete götürecekse, Allah nasip ederse Milliyetçi Hareket Partimiz iktidarında mahallenin çocuklarını toplayacağım, Recep Tayip Erdoğan’ın evinin önünde haftada bir gün ant içtireceğim. Recep Tayyip Erdoğan, TC’yi nereden kaldırmışsa oraya aynısını yazdıracağım. Hele şu Ziraat Bankası TC’yi özellikle hevesli olarak sildin. Mevzuatın mı arttı? Kredi mi verdin? Ne yaptın? Recep Tayip Erdoğan’ın villası neredeyse o villanın karşısına en azından bir kaç yeşillik o yeşilliğin içerisinde de güzelce bir kayanın üzerine ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazacağım. Eğer bunları yapmazsam namerdim diyorum. Şimdi de kalkmış Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi’ne yavru diyor. Yani Milliyetçi Hareket Partisi Türk siyasi hayatında 45. yıl dönümünü kutlamış, sosyal maliyeti, en yüksek çileyi ıstırabı yaşayan buna rağmen yılmayan bir siyasi hareketin adıdır. Recep Tayip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Türk siyasi hayatında var olduğunda sen Kasımpaşa’nın arka sokaklarında top oynayıp duruyordun.”

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın konuşurken bazı yanlışlıklar yaptığını öne süren Bahçeli, “Eğer bu seçimde birinci parti olamazsam ayrılırım’ diyor. Sana bu millet ‘gitme gitme’ diye yalvaracak mı onu mu zannediyorsun? Eğer delikanlıysan siyasetin piri olmuşsan açıkça söyleyebilir misin? ‘Yüzde 51 ile geldim yüzde 51 ile seçime gidiyorum. Bir oy kaybetmiş dahi olsam şerefimle ayrılırım’ diyebiliyor musun?’ Kalkacaksın devletin tüm imkanlarını kullanacaksın, montaj eklemelerle binlerce insanı 1 milyon gibi gösterip milletin gözünü boyamaya çalışacaksın sonra da bana ‘konuşmalarımda montaj yapılıyor’ diyor. Sen montajı meydanlarda yaparak Adalet ve Kalkınma Partisi’nin halkını kandırıyorsun” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, daha sonra Şaphane ve Simav ilçelerini ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments