Devlet Bahçeli Trakya Turu’nu Keşan’da sonlandırdı

Bu haber 07 Mart 2014 - 2:41 'de eklendi ve 716 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Trakya turunu Edirne’nin Keşan ilçesinde gece yaptığı mitingle sonlandırdı. Seçim çalışmalarını gece geç saatlere kadar yürüten Bahçeli, “Yolsuzluk ve rüşvet, kanser gibidir. Gerekli tedbirler alınmazsa her tarafı sarar” dedi.

1476185_693780177319428_1923815472_n

Trakya turunun son durağı olan Edirne’nin Keşan ilçesine gelen Bahçeli’yi, Keşan’da yaklaşık 5 bin kişi karşıladı. Zaman zaman yağan yağmura rağmen alandan ayrılmayan partililer ve coşkulu kalabalık,  ellerinde açtıkları “Tarlada izi olmayanın, harmanda sözü kalmayacak”, “Mevzu MHP ise gerisi teferruattır”, “Türkistan’a hoş geldiniz” ve “Ne mutlu Türküm diyene” pankartları ile Bahçeli’yi yaklaşık 2,5 saat bekledi.
Havai fişekler eşliğinde ilk olarak seçim bürosuna giden Bahçeli, daha sonra ise MHP İl Başkanı Gürsel Şimşek, Keşan İlçe Başkanı Doğuş Şimşek ve Keşan Belediye Başkan Adayı Yaşar Aras ile kürsüye çıkarak kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti.

17 ARALIK’IN ÜSTÜNDEN 80 GÜN GEÇMİŞTİR

Konuşmasında 17 Aralık’ta yapılan operasyona değinen Bahçeli, operasyonun üzerinden 80 gün geçtiğini belirterek; “17 Aralık 2013 günü bir savcının kolluk kuvvetlerine verdiği talimatla 41 kişinin ev araması sonrası şaibeli bulunup, tutuklanmasıyla başlayan bir yolsuzluk ve rüşvet süreci vardır. Bugün 80. gün olmuştur ve hala bu konu Türkiye’de tartışılıyor. Bunun içerisinde belediye başkanları, bürokratlar, banka müdürleri, 4 tane bakan çocukları var. Daha bunun nesini tartışacaksınız. Neyse bunu inkar edin. Üstünü örtmek yerine ve milleti 80 günden bu yana tartıştırmak yerine, Sayın Başbakan savcıları dağıtarak kıyıma uğratacağına, 8 bin polisin yerini değiştireceğine, 28 valiyi merkeze alacağına, üzerine giyip kökünü kazıyacak bir irade ortaya koy çünkü devletin tüm imkanları sende. Bunu niye kullanmıyorsun da 80 günden bu yana komplo yaptılar, yargı darbesi var, hainler, alçaklar, haşhaşiler diye Türkiye’yi karmakarışık ediyorsun” dedi.

“TÜRKİYE ÇOK HASSAS BİR ÜLKE”
Yolsuzluk ve rüşvetin önemli bir toplumsal hastalık olduğunu vurgulayan Devlet Bahçeli, Türkiye’nin üzerinde oyun oynatılmaması gerektiğini belirterek Türkiye’nin hassas bir ülke olduğunu dile getirdi.
Yolsuzluk ve rüşvetin kanser gibi olduğunu öne süren Bahçeli, “Gerekli tedbirler alınmazsa her tarafı sarar. Kangren gibidir, gerekli yer kesilmezse her tarafı sarar. O sebepten dolayı bugün toplumsal  çürümeyi getirir. Toplumsal çürüme devletin çöküşü getirir. Dolayısıyla yolsuzlukla mücadelede gerekli tedbirlerin alınmadığı anlayışıyla kalıcı ve birleşik duruma geçerse Türkiye’de yiyenlerle yemeyenlerin kavgası başlar. Bu bir çok yönüyle sosyal hareketlilik ortaya koyar. Bunlar da kavgaya, iç çatışmaya ülkeyi götürür. Bunun dünyada çok örnekleri var. Bu ülkenin evlatlarıyız. Değişik partilerden de olsak, bu ülkeye hizmet için varız. Bunun önünü hep beraber kesmeliyiz ve bundan ders çıkarmalıyız. Aklımıza Tunus, Mısır, Irak, Endonezya, Suriye ve Ukrayna gelmeli. 1 günde 86 kişi Ukrayna’da katledildi, devlet başkanı kaçtı, halk devlet sarayını bastı, ikametgahını darmadağın etti. Türkiye böyle bir sorunu yaşamamalı. Türkiye çok hassas bir ülke, çok önemli bir ülke.  Türkiye üzerinde böyle bir oyun oynatmamak lazım. İktidarı uyarın, AKP’li kardeşleri uyarın. Milleti uyarınız. Uyarmanın yolu demokrasi çerçevesinde olmalı” ifadelerini kaydetti.
Devlet Bahçeli, konuşmasının ardından konuşmasını izlemeye gelen ve üzerinde MHP’nin atkısı bulunan bir bebeği “Milliyetçi Hareketin geleceğidir onlar” diyerek sahneye aldı. Bu sırada MHP İlçe Başkanı Doğuş Şimşek tarafından Bahçeli’nin omzuna Keşanspor atkısı takıldı.
Bahçeli daha sonra partililerinin “Devletin başına Devlet gelecek” sloganları ile aracına binerek Keşan’dan ayrıldı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al