MİLLİ KAHRAMAN ENGİN ALAN PAŞA’YA ÖZGÜRLÜK

Bu haber 11 Mart 2014 - 11:41 'de eklendi ve 1.825 kez görüntülendi.

Sakin ÖNER

Genelkurmay Başkanı İlker BAŞBUĞ’un kamuoyunun uzun süreli baskısı sonucu 26 ay tutuklu kaldıktan sonra hapisten çıkarılması olumlu bir gelişmedir. BAŞBUĞ, ordunun lideri olma misyonunu taşıdığını ve vefalı olduğunu vurgulayan bir davranışla özgürlüğüne kavuşmasının ertesi günü katıldığı ilk eylemde, hapiste bulunan 8 milletvekilinden 7’sinin serbest bırakılıp,

Engin ALAN Paşanın hala hapiste olmasının TBMM’nin ayıbı olduğunu ifade etti.

Sakin Öner

Sakin Öner

Gerçekten hapiste bulunan 2 CHP’li ve 5 BDP’li Milletvekili serbest bırakıldı. Hapiste kalan tek milletvekili MHP’li Engin ALAN Paşa.

Askeri ortaokuldan itibaren 50 yılını şerefli Türk ordusunun ve Türk vatanının hizmetinde geçirmiş şerefli ve parıltılı birkomutandır. Son otuz yılını Güneydoğunun dağlarında bölücü terör örgütü PKK militanlarıyla mücadele içinde geçirmiş milli bir kahramandır.

Irak”tan Şemdin SAKIK”ı ekibiyle kulağından tutup Türkiye”ye getiren O’dur. Aynı zamanda APO”yu Kenya”dan alıp getiren TSK Özel Harekat Kuvvetlerinin ve Kardak”a çıkan SAT komandolarının Komutanıdır. Kısacası Engin ALAN Paşa, milletin birliği ve vatanın bölünmezliği mücadelesinde başarılı hizmetler yapmış bir Türk subayıdır. Onun birinci suçu budur. İkinci suçu ise, Çanakkale Zaferi için Çanakkale’de yapılan bir törende Protokol platformuna Başbakan geldiğinde ayağa kalkmamasıdır. ALAN Paşaya bu suçlarının faturası, Balyoz davası kapsamına alınarak tutuklandı ve yıllardır hapiste tutuluyor.

Engin ALAN Paşa emekli olduktan sonra siyasi düşüncelerine uygun olan MHP’ye katılmıştı. MHP, 2011 genel seçimlerinde Engin ALAN’ı İstanbul Milletvekili adayı gösterdi. Paşa seçimlerden sonra MHP İstanbul Milletvekili oldu. Fakat üç yıldır serbest bırakılması için gerek yürütmenin, gerek yargının ve gerekse yasamanın bu konuda ciddi bir çalışması olmadı. Bir yasa ile aynı durumda olan CHP ve BDP Milletvekilleri serbest bırakıldı, fakat Engin ALAN Paşanın cezası Danıştayca onaylandığı bahanesiyle serbest bırakılmadı. Halbuki milletvekili seçildiğinde hakkında hiçbir karar verilmemişti.

Burada bir hususu açıkça ifade etmek gerekir. MHP ve milliyetçi camia, Engin ALAN Paşanın tutukluğunun sonlandırılması için ciddi ve geniş boyutlu eylemler ortaya koymadı. Yapılanlar da etkili olmadı. CHP Milletvekilleri ve Sosyal demokrat STK’lar ise, kendilerine yakın medyanın da desteğiyle, tutuklu CHP Milletvekillerinin salıverilmesi için kesintisiz etkin çalışmalar yapmışlardır. BDP’li Milletvekillerinin tutukluğunun sonlandırılması için BDP’lilerin eylem yapmasına gerek kalmadı. Onların durumu “Barış süreci” kapsamında hükümetçe ele alındı ve sonucunda BDP’li Milletvekilleri serbest bırakıldı.

Şimdi geriye bakmayalım. Bugünden itibaren bütün Türk milliyetçilerinin parti farkı gözetmeksizin, her türlü vasıta ile “ENGİN ALAN PAŞAYA ÖZGÜRLÜK” için seferber olması gerekir. Hepimizin ayağa kalkıp, ALAN Paşanın özgürlüğü konusunda gereğini yapmayan bütün yetkili ve sorumluların yakasına yapışalım.

Sakin ÖNER
Sakin ÖNERsakinoner@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments