ASLAN: YOLSUZLUKLAR VİCDANLARDA İZ BIRAKTI

Bu haber 07 Mayıs 2014 - 15:38 'de eklendi ve 626 kez görüntülendi.

azizaslan31-300x200

MHP Afyon İl Başkanı Aziz Aslan’ın yazılı basın açıklaması:
“17 Aralık operasyonu ile ülke gündemine düşen ve tarihin en büyük yolsuzluğu olarak konuşulan 4 bakanın oğullarının ve yakınlarının karışmış olduğu ülkemiz açısından çok üzücü olarak değerlendirdiğimiz yolsuzluk ve rüşvet olayı esasında milletimiz vicdanında derin izler bırakmıştır.
Milletimizin telaffuz bile edemeyeceği, hatta rüyasında bile göremeyeceği tutarlarda paraların kimin parası olduğu ve nasıl kazanıldığı konusunda “ bizden olsun da yerse yesin “gibi devlet adabına ve kul hakkına uymayan ifadeleri kullananların haricinde her vatan evladının kafasını karıştırmaktadır.
Ancak ne yazık ki, bu olaydan sonra Türkiye’de bazı illerde yapılanları destekleyici yürüyüşler yapıldı. İlimizde de yapılmış olması ayrıca düşündürücüdür. Çünkü her şeyin ayan mayan ortada olduğu böyle bir durumda ilimizden de destek bulması bu şehirde yaşayan insanlar olarak düşündürücüdür.
Sonrasında birçok hâkim, savcı ve emniyet mensubunun görev yerleri değiştirilmiş, fakir, fukara, garip, gurabanın hakkını savunmak için iş başına geldiğini ifade eden hükümet haksız kazanca bulaşanları aklama telaşından bir türlü kurtulamamıştır.
Haksız para kazandığı herkes tarafından bilinen 28-30 yaşındaki bir İranlı Hükümeti teslim almıştır.
Dün meclis gündemine getirilen konu ile ilgili bakanların fezlekeleri hiç okunmadan ve bu fezlekelerin içinde ne olduğu bilinmeden yolsuzlukların aklanması için bir komisyon kurulmuştur.
YARGILAMA YERİ MECLİS DEĞİL, YÜCE DİVANDIR
Bize göre aklama süreci başlamıştır. Hükümet yargıyı kendisi yapmıştır. Bakanlarını yargıdan kaçırmaya çalışmaktadır. Bakanlar yüce divanda yargılanmalıdır. Meclis yargılama yeri değildir. Yargı yolu açılmalı, bağımsız yargılama yapılmalı ve yüce divana gönderilmelidirler. Eğer suçları yoksa kendilerinin kurduğu komisyonda değil de yüce divanda aklanmalıdırlar. Madem suçları yoksa bu kadar telaş ve panik nedendir?
Çalan, ama utanmak yerine iftihar eden zihniyet kamu vicdanını zedelemiştir. Dal tonlara aklanma yolu açılmıştır. Siyaset şimdiye kadar hiç bu kadar Rüşvet ve yolsuzluk bataklığına düşmemişti. Yetimin hakkını koruması beklenen hükümet mensuplarının kendilerinin girmiş oldukları bataklıktan çıkamamış olmaları çok manidardır. Dört aydır kendilerini aklamanın dışında başka bir şeyle uğraşmayan, bunun için her yolu deneyen ve milletine rest çeken tavırlar devletçilik anlayışına çok ters bir durumdur. Bu kurulacak komisyonun nasıl adaletli davranabileceği konusu bize göre mevcut hükümete oy vermiş olan insanlarımızın da kafasını karıştırmıştır. Kamuoyuna arz ederim.“dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments