ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
17,3020
EURO
17,6911
ALTIN
969,57
BIST
2.407,60
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Hafif Yağmurlu
25°C
Pazar Az Bulutlu
25°C
Pazartesi Az Bulutlu
26°C

Erdoğan’ın Köşk umudu Öcalan

Erdoğan’ın Köşk umudu Öcalan
04.06.2014
0
A+
A-

Başbakan Erdoğan, 30 bin kişinin katiliyle siyasi müzakereyi de başlattı. Yalova ve Ağrı’da seçim kaybeden Başbakan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 50 oy oranını aşabilmek için İmralı’da yatan Bebek katiline sığındı.

AKP, ku­tup­laş­ma ile gi­di­len se­çim­de yüz­de 50’yi ge­çe­me­di­ği­ni Ağ­rı ve Ya­lo­va se­çi­min­de gör­dü. İki il­de de AK­P’­nin kar­şı­sın­da güç­lü olan CHP ve BDP’­nin aday­la­rı baş­kan se­çil­.

 

Bebek katili talimat verdi, Jandarma değişiyordi. İk­ti­dar par­ti­si­nin al­dı­ğı bu iki il­de­ki ye­nil­gi, Başbakan Tayyip Er­do­ğa­n’­ın ağustos plan­ı­nı da et­ki­le­di. 30 Mart ve 1 Ha­zi­ra­n- ­da yüz­de 43-45 ban­dı­na otu­ran AKP, yüz­de 50’yi geç­mek için HDP’­nin 5-6 pu­anı­na göz dik­ti.

 

HDP’­li üç mil­let­ve­ki­li İm­ra­lı­’ya gi­de­rek te­rö­rist ba­şı Abdullah Öca­la­n’­la bu­luş­tu­lar. Öca­la­n’­ın me­saj­la­rı­nı açıklayan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Ön­der, hü­kü­met ile İm­ra­lı ara­sın­da sı­cak iliş­ki­ler yü­rü­dü­ğü­nü, 3 haf­ta için­de ‘si­ya­si gö­rüş­me­le­r’ ya­pı­la­ca­ğı­nı an­lat­tı.

 

Ön­der, Öca­la­n’­ın Köşk için, “Cum­hur­baş­kan­lı­ğı se­çi­mi­ni sis­tem üze­rin­den tar­tış­mak­ta fay­da var. Bi­zim işi­miz ki­şi­le­ri de­ğil, sis­te­mi tar­tış­mak­tır. Üç il­kem var; kap­sa­yı­cı­lık, de­mok­ra­tik si­ya­se­te olan inanç, ba­rı­şı ge­liş­tir­me­” de­di­ği­ni ak­tar­dı. Teröristbaşı, görüşmede AKP’nin geç­miş­te sü­rek­li se­çim­le­ri ba­ha­ne ede­rek, adım at­ma­dı­ğı­nı söy­le­di. “Hep bir se­çim ba­ha­ne­si ar­ka­sı­na sı­ğı­na­rak ge­cik­ti­ri­ci bir tu­tum be­nim­se­miş­ti­” di­yen te­rö­rist ba­şı, hü­kü­me­tin ge­cik­me­li ola­rak bu nok­ta­ya gel­me­si­nin “u­mut ve­ri­ci­” ol­du­ğu­nu kay­det­ti

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş