PROF. DR. EKMELEDDİN İHSANOĞLU’NUN ADAYLIĞI ÜZERİNE

Bu haber 16 Haziran 2014 - 19:01 'de eklendi ve 1.221 kez görüntülendi.

Muhalefetin çatı adayı olarak hiç aklıma gelmeyen bir adayın belirlendiğini görerek şaşırdım. Fakat eğer bu seçimi kazanacak bir isim düşünülüyorsa, kesinlikle CHP”li veya MHP”li tanınan, siyasi kimliği olan bir aday olmamalıydı ve mutlaka AKP”den ve İslami çevrelerden oy alabilecek bir aday olmalıydı.

 PROF. DR. EKMELEDDİN İHSANOĞLU


PROF. DR. EKMELEDDİN İHSANOĞLU

Şunu biliyoruz ki, PROF. DR. EKMELEDDİN İHSANOĞLU, Adalet Partisi”nden itibaren milliyetçi-muhafazakar-demokrat-liberal çizgideki bütün partilerden politikaya davet almış, fakat hiçbirine rağbet etmemiştir. Bilim insanı olarak kalmayı tercih etmiştir. Din, bilim tarihi, edebiyat ve fen alanlarında eğitim yapmış eserler vermiş, maddi konulara bulaşmamış düzgün bir isimdir. Dört yabancı dil bilen, uluslararası deneyimleri olan, Osmanlı ve Cumhuriyetle kavgası olmayan bir devlet adamıdır. Babasının işi nedeniyle Kahire”de doğmuş, Türk edebiyatı ve kültürünü de babasından öğrenmiştir. Dolayısıyla İslami çevrelerin de desteğini alabilecek bir adaydır. Şartlara en uygun bir adaydır. Gönlümüzdeki adayın zaten seçilme şansı yoktu.

Şimdiden isminden bile rahatsız olup karşı çıkan Cumhuriyetçiler veya Kahire”de doğduğu için karşı çıkan Türkçü arkadaşlar var. Mantıklı düşünülüp bu ismin yıpratılmaması gerekir. Çünkü daha sonra dövünmenin kimseye faydası yoktur.

Ayrıca PROF. DR. EKMELEDDİN İHSANOĞLU adının AKP’nin Cumhurbaşkanı hesaplarını da bozduğunu tahmin ediyorum. Vatanımız, milletimiz, Türk ve İslam dünyası için hayırlısı olsun. İnşaallah sonuç başarılı olur.

Sakin ÖNER
Sakin ÖNERsakinoner@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al