Tasarı ihanetin belgesi

Bu haber 02 Temmuz 2014 - 15:03 'de eklendi ve 659 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan,  seçim süreci paketinin, “Cumhurbaşkanı seçimi rüşveti paketi olarak görüldüğünü” söyledi.

Söz konusu paketle ilgili olarak, Abdullah Öcalan ile hükümet sözcülerinin aynı ifadeleri kullandığını belirten  Ayhan, “Bu yasa ile ihanet sürecini yasalaştırmaya çalışıyorlar. Bize göre tasarı, ihanetin belgesidir”  dedi.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, siyasette, sosyal alanda ve ekonomide kaos içine sokulan ülkenin böyle bir ortamı uzun süre taşıyamayacağını söyledi.

Ayhan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, seçim süreci paketinin, “Cumhurbaşkanı seçimi rüşveti paketi olarak görüldüğünü” söyledi.

Söz konusu paketle ilgili olarak, Abdullah Öcalan ile hükümet sözcülerinin aynı ifadeleri kullandığını belirten  Ayhan, “Bu yasa ile ihanet sürecini yasalaştırmaya çalışıyorlar. Bize göre tasarı, ihanetin belgesidir” dedi.

 

Hükümetin ekonomi politikasını da eleştiren Ayhan, üretim ve rekabet gücünün zayıfladığını, ekonominin daha az büyüdüğünü daha çok açık yarattığını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan, Denizli'de

 “TÜRKİYE’DEKİ İLK 500 FİRMA BORÇLA ÇALIŞIR HALE GELMİŞTİR” 

 

Ayhan, şöyle devam etti: “Bu durum, yıllardır izlenen sıcak paraya dayalı yatırımsız ve merhametsiz, oynak büyüme politikalarının bir sonucudur. Büyüme durmuştur. GSMH dolar bazında azalmaktadır. Dış ticarete ilişkin Mayıs ayı verileri de ekonomide daralmaya işaret ediyor. Türkiye’deki ilk 500 firma borçla çalışır hale gelmiştir.

Başbakan olayın şimdi farkına varmış, seçim popülizmi yapmakta, bu politikaların mimarı kendisi değilmiş gibi düşük faiz ve yüksek yatırım istemektedir.

Merkez Bankası’nın politikalarını Başbakan olarak tasvip etmiyorsa neden gereğini yapmıyor. Başbakanlık makamı şikayet makamı değildir.”  Ülkenin siyasette, sosyal alanda ve ekonomide kaos içine sokulduğunu vurgulayan  Ayhan, “Ülkemizin böyle bir ortamı uzun süre taşıyamayacağı açıktır.

 

Ülkede algılarla olaylar yönlendirilmeye çalışılmaktadır. Ancak bunun da çözüm olamayacağı AKP tarafından anlaşılmıştır. AKP’de 2015 sonrası telaşı başlamıştır.

Bu telaş, AKP’nin içinde bulunduğu ruh halini açıkça ortaya koymuştur. AKP, muadillerinin durumuna düşmek korkusuyla panik hali yaşamaktadır. Bu panik hali, AKP’nin, sonun başlangıcında olduğunu göstermektedir” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al