GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

Büyükataman, Yağmur Atsız’a babasının sözlerini hatırlattı

Bu haber 24 Eylül 2014 - 16:35 'de eklendi ve 1.299 kez görüntülendi.

Büyükataman, “Yandaş bir köşe yazarının MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye üslupsuzca saldırmasına Nihal Atsız’ın sözleriyle sert tepki gösterdi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,  ” Babanız bizim fikir önderimizdir, ruhu şad mekanı cennet olsun ” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ” Yandaş bir köşe yazarının MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye üslupsuzca saldırmasına babası Nihal Atsız’ın sözleriyle sert tepki gösterdi.

“Babanız bizim fikir önderimizdir, ruhu şad mek‰nı cennet olsun” diyen Büyükataman yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti:

“Yağmur namlı bir tarafgir gazetenin yazarı Sayın Genel Başkanımıza ve partimize üslupsuzca saldırmış, saldırmakla kalmamış iktidar sahiplerinin avukatlığına da soyunmuş.

Merhum Mehmet Akif Ersoy’un Nevruz’a seslendiği dizeleri Yağmur Bey’e uyarlayıp ona şunu söylemek isterim;

“İhtiyar amcanı dinler misin, oğlum, Yağmur? 

Ne büyük söyle, ne çok söyle; yiğit işde gerek. 

Lafı bol, karnı geniş soyları taklid etme; 

Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek. 

 

KÖFTECİ RAMİZ’DE BİR ROSTO İLE BİR KOMPOSTOYA FİT OLDUNUZ

Babanız bizim fikir önderimizdir, ruhu şad mek‰nı cennet olsun. Bir de AKP nam bir fırka var. Türk fikrinden ve duygusundan uzak mezkžr fırkanın dönemin bakanı ve halen üst düzey bir yöneticisi babanıza “ruh hastası” demişti de bizden başka cevap veren olmamıştı. Anlaşılan o ki “Köfteci Ramiz’de bir rosto ile bir kompostoya” o büyük insanın aziz hatıralarına hakaret edilmesine fit oldunuz. Ayrıca avukatlığına soyunduğunuz beyefendi Başvekil değildir. Gerçi fark etmiyor. Size göre Cumhurbaşkanı Recep, Başbakan Tayyip, Meclis Başkanı da Erdoğan’dı değil mi?

Ayrıca “Ama ben sevabına merakınızı giderivereyim bari!” diyorsunuz. Devlet meseleleri Star gibi bir gazetenin köşesinden hayrına sevabına kalem oynatmakla çözülmez. Yürütülen müzakerenin teferruatını da yazın. Mesela neden 101 gün beklenildiğini yazın?

AKP, zaaf ve açıklarını örtebilmek için dört bir koldan zafer edebiyatına sığınmışken, 101 günlük ayıp ve rezaleti kapatmanın telaşına kapılmışken sevap işleme duygunuzun kabarıp, yandaş bir gazetenin köşe yazarı olarak AKP’ye can suyu olma gayretinizi normal karşılamak gerek.

 

ATSIZ BEY’İ TEKRAR OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM

Son olarak Merhum Atsız Bey’in şu sözlerini tekrar okumanızı tavsiye ederim;

“Sen günün birinde Athenagoras’ı Türkiye Cumhurbaşkanı görmekte sakınca bulmazsın. Belki de Batı Hıristiyan dünyasının sevgisini ve yardımını kazanırız diye düşünürsün. Sen bir Yahudi sarrafın maliye bakanı olmasına ses çıkarmazsın. Kendi kesesini doldurmasına ve İsrail’e transferler yapmasına rağmen bütçeyi kabartacağı için sevinç bile duyarsın.

Hatta Kürt devleti kurmak için bunca Türk’ün kanına giren Şeyh Said’in torunlarından birinin başbakan veya devlet bakanı olmasına da ses çıkarmazsın. Sen yalnız Türkçülüğe karşı çıkar, Turancılığa düşmanlık edersin. Çünkü sen ya Türk ırkına yüzyıllarca kölelik etmiş bir milletin mensubu yahut da beyni işlemeyen, yobazlaşmış, okuduğunu sindirememiş bir budalasın.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.