GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

“TÜRKMENELİ’NDE ‘TÜRK’ÜN TÜRKÜSÜ’ GENÇLERİMİZİN DİLİNDEN DÜŞMESİN”

Bu haber 13 Kasım 2014 - 14:25 'de eklendi ve 501 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ Türkmeneli’nde başlatılan Türkçe eğitime destek kampanyasına ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Genel Başkan Olcay KILAVUZ’un açıklaması şu şekilde:

25 Haziran 2014 tarihinde Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’in talimatıyla başlatmış olduğumuz “Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat” adlı yardım kampanyamız çerçevesinde soydaşlarımıza yönelik yardım çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Kampanyamız kapsamında Türkmeneli’ne gerçekleştirdiğimiz son ziyaretimizde “Türkmence” eğitim yapan okulların ve tüm imkansızlıklara rağmen eğitimlerini sürdürmeye çalışan öğrencilerimizin durumunu yakından gördük. Dilde birliğin, özellikle geleceğimizin inşası bakımından önemine binaen kısıtlı imkanlarla faaliyetlerine devam eden ve ses bayrağımız “Türkçe”mizin Türkmeneli’nde varlığının teminatı olan bu aziz eğitim kurumlarına yönelik bir kampanya başlattık.

Biliyoruz ki…

Türk milletinin müşterek inanç ve kültürünün oluşmasında çok önemli bir işlevi olan Türkçemiz; milletimizin varlığını sürdürmesinde, milli kimliğimizin korunmasında, nesiller arası köprülerin kurulmasında tartışmaya açık olmaksızın çok önemli bir yere sahiptir.

Bir milletin tarihsel mirasının aktarımının, millet olma duygusunun en güzel örneklerinden biri ve yaşanmışlıkların nişanesi olan gelenek ve göreneklerimizin devamının, devlet ahlakımızın anlaşılmasının, ortak sevinçlerimizin ve acılarımızın paylaşılmasının ancak Türkçe’mizin varlığıyla mümkündür.

İnanıyoruz ki…

Devletimizin ve milletimizin yaşadığı sosyolojik sorunlara çözüm bulmak; yalnızca Türkçe düşünüp, Türkçe konuşup ve hadiselerin Türkçe okunup, değerlendirildiği vakit mümkün olacaktır.

Dilini unutmayan nesiller, mazilerini ve milletinin yaşadığı sıkıntıları asla unutmayacaktır. Milletinin dün yaşadığı acılara, elemlere, sevinçlere ve başarılara vakıf olan gençler, üzerlerine düşen büyük sorumluluğun bilincinde olacaklardır. Bu sorumluluk ile hareket edecekler yarınları için mücadeleden asla geri durmayacaklardır.

İstiyoruz ki…

Soydaşlarımız ile aramızdaki kültür köprüsünün en önemli unsuru “Türkçe”miz Türkmeneli’nde varlığını devam ettirsin. Türkçe okuyan, Türkçe konuşan soydaşlarımız Türkmeneli’nin makus talihini değiştirsin. Türkmen çocuğu atisini mazisinin aydınlığından ilham alarak inşa etsin. Kerkük hoyratları kalpleri titretmeye devam etsin, Türkmeneli’nde “Türk’ün Türkü”sü gençlerimizin dillerinden düşmesin.

Tüm bu hususları göz önüne alarak ve geleceğe yönelik en iyi yatırımın eğitim olduğunun bilincinde “Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat” Yardım Kampanyamız kapsamında Türkmence eğitim veren okullara ve buralarda eğitim gören kardeşlerimize yönelik yardımlarda bulunduk. Irak Türkmen Öğrenci ve Gençler Derneği’ndeki Ülküdaşlarımız bu okullara yönelik ziyaretler gerçekleştirdiler. Gençlerimizin daha iyi ve kaliteli bir eğitim almalarına katkı sunmak, eğitim faaliyetlerinde kolaylık sağlamak amacıyla çok sayıda kırtasiye malzemesi dağıtıldı. Türk Milleti’nin sevdalısı olan Ülküdaşlarımızın yardımları ve muhabbetleri Türkmence eğitim gören çocuklarımıza, gençlerimize iletildi. Bu kurumların ve öğrencilerin durumları hakkında bilgi alınarak, ihtiyaçları tespit edildi. Türk Milleti’nin bir arada yaşaması, milli ve müreffeh bir yapı kurulması için eğitimin öncelik olduğu, bu yolda da desteğin Ülkücü Hareketten gayretin ise gençlerimizden olduğu hususu önemle vurgulandı.

Irak Türkmen ve Gençler Derneği tarafından tespit edildikten sonra tarafımızca Defter, Silgi, Kalemtıraş, Cetvel, Not Defteri, Erkek Öğrenci Sırt Çantası, Kız Öğrenci Sırt Çantası, Kırtasiye Kutusu gibi malzemeler temin edilerek öğrenci kardeşlerimize dağıtılmıştır.

Ayrıca okullarımızın ihtiyaçları için de tahta, Çöp kutusu (küçük), çöp bidonu, hazır perde, plastik sandalye, küçük masa, elektrikli soba, halı, spor malzemeleri, Renkli Fotokopi Makinası (Küçük) gibi malzemeler de temin edilerek okullarımıza dağıtılmıştır.

Kerkük Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Ömer Neccar ve beraberindeki heyet Genel Merkezimizi ziyaret ederek yapılan bu yardımlar ve okullarımızın son durumu hakkında bilgi verdi

Türk Milleti’nin fertlerini birbiriyle buluşturan; hislerini, acılarını paylaşmasını sağlayan; Türkçemiz’in Türkmeneli’nde varlığını devam ettirmesi için Türkmence eğitim veren okullara ve buralarda eğitim gören kardeşlerimize olan desteğimiz devam edecektir. Yalnız Türk Milleti’ne ve Türk Milliyetçileri’ne güvenerek, sadece Yüce Allah(c.c.)’ın rızasını gözeterek çıktığımız bu kutlu yolda destekleri ve fikirleriyle bizlere güç veren Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey olmak üzere, teveccühleri ile bizleri yalnız bırakmayan Ülküdaşlarımıza, kampanyamızın devamında fedakarca çalışan teşkilatlarımıza ve uğruna kendini adadığımız Büyük Türk Milleti’ne bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.