DOLAR
8,2759
EURO
10,0798
ALTIN
489,01
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
19°C
İstanbul
19°C
Açık
Salı Az Bulutlu
20°C
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

MHP İKTİDAR OLMALIDIR

MHP İKTİDAR OLMALIDIR
23.05.2015
0
A+
A-

Saime KARABULUT

 

 

 

 

Üniversite yılarında, biraz da şartlı bakışa sahip arkadaşları kastederek bir hoca “at gözlüğü ile bakmak” deyimi ile imalarda bulunurdu. Günümüzde de yaklaşan seçimler, hakim erk tarafından halkımızı at gözlüğü ile bakmaya zorlamaktadır.

Sadece kendi algılarını millete hakim kılmaya çalışan siyasi irade açılış adı altında cumhurbaşkanı ile müsaade edildiği kadar başbakan ile toplumu söylev kapanına hapsetmektedir.

Bu yaklaşım kendi içerisinde tutarlılığı yakalayabilmek için insanımızı at gözlüğü ile bakma monotonluğuna itmiştir.  Yapılan yanlışların ifade edilmesine “iyi de yol yaptılar” basitliği ve “yardım ediyorlar”  ya oportünizmi ile savma refleksini hakim kılmışlardır.

İkazlara kulakları tıkayan AKP iktidarı muhalefeti ve pek çok sivil teşekkülü öteki ilan ederek ve kendi yanlışlarını oluşturduğu yeni cepheleri ile örterek seçimi yönlendirmektedir.

Devletin gücünü kullanarak yapılan siyasi faaliyetler halkın gözünden kaçırılmakta “güç” algısı ile örtülmektedir.

AKP iktidarı  bu yaklaşımlarını kuvvetlendirmek için muhalefete ve kendisi gibi düşünmeyen yapılara karşı “cambaza bak” taktiği ile yaklaşmaktadır. Kapıdaki ekonomik krizden düşen ihracata, unutturulan Oslo görüşmelerinden, İmralı’da kurulan masalara, 17-25 Aralıktan Dolmabahçe’deki sarmaş dolaş görüntülere doğru saydıkça uzayan uzadıkça da tel tel dökülen AKP gerçeği artık ülkede yeni bir iktidarın gereğini ortaya koymuştur.

Yaşanan bu onmazlıklar artık ülkemizin huzuru ve refahı adına son bulmalıdır. Bu halin çözümü CHP’de değildir. CHP’nin Türkiye’de alacağı oy oranı bellidir. Nitekim pek çok söylemi ile de AKP’den farklı bir anlayışa sahip değildir.

“Onarım ve huzur” temalı MHP yaklaşımı AKP’nin ötekileştirdiği, hırpaladığı, yıprattığı değerlerimizi, inanç hareketlerini, milli hassasiyetlerimizi, toplumsal huzuru, ekonomik refahı inşa adına ülkemizle buluşmalıdır.

MHP iktidar olmalıdır.

Çünkü…

Milletimiz, namusu bildiği inançları yüzünden horlanmış, bütün ahlaki değerler ve imanı hassasiyetler siyasi malzeme haline dönüşmüştür. İlim-İman- Ahlak şuuruna yeniden kavuşmalıyız.

MHP iktidar olmalıdır.

Çünkü…

Milletimiz tarihine küstürülmüş, Cemil Meriç’in ifadesi ile; “Kendi tarihine, kendi geçmişine küfrettirilmiş” mazi-ati köprüsü kurulamadığı için geçmişinden şüphe eden, geleceğine güven duyamayan bir topluluk oluşturulmuştur. Yeniden dirilişe geçmeliyiz.

MHP iktidar olmalıdır.

Çünkü…

Milletimiz, midesinden esarete mahkum edilirken beyni idealsizliğe programlanmışlardır.

Milletimiz yokluğun, yoksulluğun, yolsuzluğun, açlığın, çaresizliğin pençesine düşürülmüştür.

Milletimiz, sevgisizliğe, vatan, millet duygusundan uzak bir hayata adeta şuuru yok edilmiş bir mankurtluğa itilmiştir.

. Eğer, “aç hürler, tok köleler” yerine sırtı pek, karnı tok beyni ve vicdanı hür bir topluluk; içte ve dışta devletler muvazenesindeki yerini almış bir ülkeye kavuşmak bütün Türk milletinin temsilcisi Milliyetçi Hareketin iktidarı ile mümkündür.

Burada ülkücülere, Türk Milliyetçilerine MHP’lilere büyük bir görev  düşmektedir. Ulaşılmadık bir insan bile kalmamalıdır. Ülkenin, milletin ahvali ve bu dar boğazdan çıkış yolları millete iyi izah edilmelidir.

Milletimiz bu kez sandığa giderken yüreğinin sesini, milletinin geleceğini, düşünmeli İnsani, İslami ve Milli bir çizginin temsilcisi MHP’yi iktidar yapmalıdır.

Öyleyse haydi Türk milleti, ülkücüleri iktidara taşı. Çünkü o senin asl-i cevherindir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.