DOLAR
8,6794
EURO
10,3935
ALTIN
497,88
BIST
1.412
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
27°C
İstanbul
27°C
Parçalı Bulutlu
Cuma Sağanak Yağışlı
28°C
Cumartesi Gök Gürültülü
29°C
Pazar Parçalı Bulutlu
30°C
Pazartesi Gök Gürültülü
29°C
Türkistan İnanç Dünyası Üzerine Notlar Celil ALTINBİLEK           İslamiyet ten önce Türkistan topraklarında, müşterek inançlar kam veya ozan denilen kişilerin ellerinde kopuzları ile birlikte nağmeli- şiirli sözlerle, mûsıkili icra edilirdi. Bu sözler basit, saf,  içten, canlı ve özlü idi. Bunlar kopuzlarıyla sihirbazlık yapar,gelecekten haber verir, insanları tedavi ederlerdi.      İslamiyet, Türkistan’da çetin...
TARİH TEKKERÜR EDER Mİ? Fuat YILMAZER Tarih tekerrürden ibarettir sözünün doğru olduğuna inanmıyorum. Tarih tekerrür etmez ama aynı veya benzer hataları tekrarlarsan aynı veya benzer olaylarla karşılaşmak tabidir. Bu tarihin tekerrürü değil, hataların tekrarı ile aynı veya benzer sonuca varmanın karşılığıdır. Hataların tekrarlanmaması için bilinçlenmek, bilinçli olarak hafızayı taze tutmak...
ZİYA GÖKALP MÜZESİ Kenan EROĞLU Ünlü düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyorum.  Bu gün Ziya Gökalp’in büyük damadı  Ali Nüzhet Göksel’in  “ZİYAGÖKALP MÜZESİ” açılışı nedeniyle 1956 tarihinde  ulusal ölçekte yayın yapan  “VATAN” gazetesine yayınlanan açıklamasını yorumsuz olarak aktarmak istiyorum.          “ Dün (23 Mart 1956) Ziya Gökalp’ın doğumunun 80. yıldönümü idi. Bu vesile ile Diyarbakır’daki evi...
SECCEDEN SEHPAYA ELMA VE BIÇAK Asena Kınacı MORAL Ş. Adnan Şenel tarafından yazılan “Secdeden Sehpaya Elma ve Bıçak”*, “ismiyle müsemma” diyebileceğimiz bir roman: Yüreği imanlı alnı secdede bir gençliğin sehpalarda, işkencelerde, falakalarda, Filistin askılarında umutlarının ellerinden alınışını anlatmış ve adına da yakışmış. Ak alınlarıyla secdeden sehpaya gidenleri en güzel anlatan...

ÜLKÜCÜ’DEN KURŞUN ASKER OLMAZ

ÜLKÜCÜ’DEN KURŞUN ASKER OLMAZ

Bülent Vedat Aydemir

Bilindiği gibi Kurşun Asker bir masaldır.

Masal kahramanı ise Kurşun yetmediği için bir ayağı eksik kalan topal kurşun askerdir.

Bu masalın ana fikri, Babası tarafından satın alınan altı kurşun asker içerisinde, bir ayağı olmayan topal kurşun askeri çok seven çocuğun zamanla onu sevmekten vazgeçmesi ve onu ateşe atması, ateşte eritmesi yani yok etmesidir.

***

Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş, Türk milliyetçiliğini bağımsız siyasi bir hareket haline getirmiştir.

Bunun gerekçesini de, Türk milliyetçilerinin devrin iktidarları tarafından işlerine geldiklerinde “ mavi boncuklar” dağıtılarak kullanılmalarına, işleri bittiğinde ise bir paçavra gibi kaldırıp bir kenara atılmalarına son vermek olduğunu kitap ve seminerlerinde geniş bir şekilde anlatmıştır.

Türk Ocakları’nın 1931 de kapatılıp yerine Halk Evlerinin kurulması, 1944 olayları, 1953 de Türk Milliyetçiler derneğinin Menderes hükümeti tarafından kapatılması gibi olumsuz gelişmelerden sonra, Türk milliyetçiliği MHP çatısı altında, aksiyoner bir hareket olarak, Türk siyasetinde önemi bir görev üstlenmiştir.

1968 ‘de CKMP’ nin MHP olarak unvan ve tüzük değişikliğinden sonra, Türk milliyetçiliğinin siyasi merkezi, dönemsel olarak, siyasi iktidarların merkezi değil, süreklilik arz edecek şekilde MHP olmuştur.

Bu durum günümüzde de hala geçerlidir.

Ancak, 48 yıldan bu yana MHP çatısı altında siyasi faaliyetlerini yürütmekte olan Ülkücü Hareket’in siyasi merkezi son zamanlarda, mevcut yönetimin yetersizliklerinden dolayı, maalesef, diğer siyasi hareketler tarafından belirlenen gündemlerle farklı mecralara sürüklenmeye başlamıştır.

Son başkanlık sistemi hamlesi de böyle bir durum arz etmektedir.

***

14 yıldır ülkemizi yöneten siyasi iktidarın yanlış uygulamaları ülkemizi birçok problemlerle karşı karşıya bırakmıştır.

Fetö, PKK, İŞİD gibi terörist faaliyetlere karşı devlet ve millet tarafından yurt içinde ve dışında büyük bir mücadele verilemektedir.

Bu mücadele Allah’ın izniyle muhakkak kazanılacaktır.

Bu kazançtan siyaseten faydalanmak isteyenlerde elbette olacaktır.

AKP’nin bu konuda ne kadar profesyonel olduğu gayet iyi bilinmektedir.

Ondan sonra gelsin başkanlık.

Başkanlığı aldıktan sonra bununla yetineceklerini zannetmeyelim.

Sonraki aşama, yüz yıldan beri büyük hasretle bekledikleri “İslâm devleti” ve “Halifelik”  olacaktır.

Siyasal İslâmcıların nihai hedefinin bu olduğunu herkesin malumudur.

Türk milleti, Cumhuriyet sayesinde yeniden ve güçlü bir şekilde Türklüğüne kavuştu. Tekrar kaybetmeye hiç niyetimiz yoktur.

Sayın Genel Merkez yöneticilerimize seslenmek istiyorum.

Böyle düşünen milyonlarca Ülkücü, kapalı kapılar ardında, iradeleri dışında başlatılan başkanlık tartışmalarından hiç memnun değillerdir. Hatta öfkelidirler.

Bizler kurşun asker değiliz.

Her şeye rağmen “MÜCADELEYE DEVAM” etmek bizim şiarımızdır.

Başbuğumuzun vasiyetine uyacağız ve Türk milliyetçiliğini, hiçbir oluşumun arka bahçesi yaptırmayacağız.

Böyle düşünenlere de fırsat vermeyeceğiz.

Kalın sağlıcakla…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.