ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

AYIPTIR YAZIKTIR GÜNAHTIR

Bu haber 12 Temmuz 2017 - 17:03 'de eklendi ve 823 kez görüntülendi.

Sakin ÖNER

 

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü münasebetiyle hazırlanan afişleri görünce tüylerim diken diken oldu. Bu afişlerde halkımızın ağlar vaziyette Türk askerini esir aldığı resmedilmiş. 15 Temmuz zaferi, İstiklal Harbi sonunda Türk ordusunun Yunan ordusunu mağlup ederek denize dökmesine benzetilmiş. Yani 15 Temmuz, sanki ikinci 9 Eylül. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Biz önce “FETÖ örgütünün elemanlarının orduya ve devletin diğer kurumlara sızmasını ve oraları ele geçirmesini nasıl önleyemedik” sorusunun cevabını ve hesabını verelim.

15 Temmuz, ne İstiklal Harbinin benzeri, ne de alternatifidir. Hepimiz darbeye ve bu darbeyi yapan FETÖ’ye karşıyız. Fakat bu yapılan afişlerle FETÖ değil, Türk ordusu itibarsızlaştırılıyor. Bu işe en çok FETÖ sevinir. Biz İstiklal Harbini İngiliz, Fransız, İtalyan ve onların desteklediği Yunan ordusu ile Kuvayı Milliyeye karşı olan yerli düşmanla savaşarak kazandık. 15 Temmuz’u ise, devleti ele geçirmek isteyen ordudaki FETÖcü güçlere karşı, vatanımıza ve demokrasimize bağlı halkımızın azim ve iradesi ile darbeye karşı olan subaylarımızın fedakarca karşı koymaları sonucu kazandık.

Unutmayalım ki, Türk ordusu, bu vatanın kurtarıcısı, bu devletimizin kurucusu ve geleceğimizin güvencesidir. Onu itibarsızlaştırmak, Türkiye’ye yapılacak en büyük düşmanlıktır. Bu yüzden bu afişleri derhal kaldırarak, olayın gerçeğine uygun olanlarını asalım.

YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ
YAŞASIN TÜRK MİLLETİ
YAŞASIN TÜRK ORDUSU…

Sakin ÖNER
Sakin ÖNERsakinoner@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat