AYAR

Bu haber 10 Ağustos 2017 - 13:04 'de eklendi ve 319 kez görüntülendi.

Hasan KORKMAZ

 

Hiçbir partinin, hiçbir partiye ayar verme yetkisi de yoktur, hakkı da yoktur, mesele Türkiye meselesidir ve bu ülke tarihinin en parlak günlerini de AK Parti döneminde yaşamıştır.

Anlaştık…”

Yukarıdaki satırlar iktidar yandaşı Yenişafak yazarı Faruk Aksoy’a ait. AKP’nin her yalpalamasından sonra MHP’nin ayar vermesi anlaşılan kanına dokunmuş.

Yazısının başında da “anladık sizin hassas noktalarınız var ama biz de artık tek vatan, tek bayrak diyoruz” demiş. Her fırsatta tekrarlamayın, diyor.

Yazar durumun farkında değil. Şu anda iki parti de birbirine muhtaç. Siyasetin cilvesi işte; iki tarafın kanına da dokunsa liderler ittifak halinde olaylara yaklaşıyorlar.

Hükümet olan AKP cenahında yapılan yanlışlar ancak MHP Genel Başkanı ikaz ederse geri adım atılarak sonuçlanıyor. Böylelikle hem yanlıştan dönülüyor hem de AKP ile işbirliğine tepkili olan MHP tabanı biraz da olsa rahatlatılıyor.

Faruk Aksoy, “MHP durup dururken niye atarlanıyor?”başlıklı yazısında, “AK Parti/MHP uyumuyla siyasi dengeler kuruldu, uzun zamandır işler sorunsuz ilerliyor. Bazı gereksiz açıklamalar, beyanlar olmasa daha da iyi olacak ya neyse…” ifadelerini kullanmış. Bahçeli açıklama yapmadan iktidarı eleştirmeyen MHP’li kalemlerin sabrının değerini bilmeyen yazar “gereksiz açıklamalar, beyanlar” diyerek MHP’nin ikazlarını aklınca değersizleştiriyor.

Devlet Bahçeli’nin “anlaşılmaz” lütfu ile çıkan başkanlık kanunu iki partinin birbiri ile 2019 seçimleri için işbirliği içinde yürümelerini gerektirdiği düşünülüyor. Ancak AKP tabanı Bahçeli’nin ayarları ile “güdülmekten” daha fazla rahatsız olursa Erdoğan yönünü kolaylıkla HDP’ye çevirip yeni bir “açılım” saçmalığına heves edebilir. Bu durumdan da iktidar yandaşı yazarlar çok rahatsız olmaz: HDP onlara MHP’den daha yakın!

Yenişafak yazarı yazısını “Anlaştık” diye bitirdik. Hayır, anlaşmadık, anlaşamadık. Gerekirse ayar veririz hatta Bahçeli başkanlığı bırakırsa hesap da sorarız.

Tanrı Türk’ü ve MHP’yi korusun.

 

 

 

 

Hasan Korkmaz
Hasan Korkmazhasankorkmazhasan@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments