Süleyman Soylu: Bir tane okulun etrafında uyuşturucu satıcısı görün, istifa etmeyen namerttir ve alçaktır

Bu haber 17 Aralık 2018 - 13:10 'de eklendi ve 537 kez görüntülendi.

Uyuşturucuya karşı büyük bir mücadele verdiklerini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Arada sırada duyuyorum, ‘okulların etrafında var’ diyorlar. Bir tane okulun etrafında uyuşturucu satıcısı görün, istifa etmeyen Süleyman Soylu namerttir ve alçaktır” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen İçişleri Bakanlığı’nın 2019 yılı bütçesi üzerinde hükümet adına konuşan İçişleri Bakanı Soylu, geçen yıl 353 olan kadın cinayetlerinin bu yıl yüzde 22 azalışla 245’e düştüğünü ifade etti.

Soylu, Türkiye’de yasal gösterilere katılım oranının özellikle OHAL dönemine rağmen yükseldiğini söyleyerek, “Toplumsal olaylara katılım OHAL öncesinde 23 ayda 48.1 milyondu, OHAL sonrasında 23 ayda yüzde 46.32 artışla 70,5 milyon olmuştur” dedi.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılanları anlatan Soylu, “Arada sırada duyuyorum, ‘okulların etrafında var’ diyorlar. Bir tane okulun etrafında uyuşturucu satıcısı görün, istifa etmeyen Süleyman Soylu namerttir ve alçaktır. Burada öyle bedava laf konuşmayın. 24 saat çocuklarımızı bundan kurtarmak için büyük bir mücadele veriyoruz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al