Bahçeli’den MYK’da ‘Beka’ vurgusu

Bu haber 11 Ocak 2019 - 0:36 'de eklendi ve 234 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Merkez Yönetim Kurulu  (MYK) üyelerini, yerel seçim çalışmaları kapsamında, milletvekili olmayanlar  başta olmak üzere illerde görevlendirecek.  Bahçeli başkanlığında parti genel merkezinde yerel seçim gündemiyle  toplanan MYK, bir saat sürdü. 

Edinilen bilgiye göre, Bahçeli toplantıda, Türkiye’de 15 Temmuz’dan  bugüne siyasi, sosyal ve ekonomik alanda yaşananları değerlendirdi.

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerinin hem Cumhurbaşkanlığı  Hükümet Sistemi’nin kökleşmesi hem de Cumhur İttifakı’nın başarısı için önemine  dikkati çeken MHP lideri Bahçeli, “x y=z” formülüne değinerek, bunun sağlanması  gerektiğinin altını çizdi. 

 AK Parti ile 30 büyükşehirde seçim ittifakı yapılacağını anımsatan  Bahçeli, ittifak kapsamında olmayan 51 ilde ise yarışın edep ve adaba uygun  olması konusunda uyarılarda bulundu.

“BELEDİYE Mİ, BEKA MI?”

Bahçeli, “Niye orayı, şurayı, burayı aldık, almadık” şeklinde tezvirat  ve dedikodulara aldırış edilmemesini isteyerek, “Bana ‘belediye mi, beka mı’  derseniz, ‘beka’ derim.” ifadesini kullandı.

Büyükşehirlerin oy oranı analizlerinin de yapıldığı toplantıda,  Bahçeli, MYK üyelerine, yerel seçim çalışmalarında milletvekili olmayanlar başta  olmak üzere, illerde görevlendirilecekleri bilgisini verdi.

Bu arada Bahçeli, birkaç gün içinde diğer adayların belirlenmesinin  ardından, yine seçim gündemiyle il başkanlarıyla bir araya gelecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments