İttifak mı sabır taşı mı çatlayacak?

Bu haber 02 Ocak 2019 - 17:42 'de eklendi ve 1.049 kez görüntülendi.

Hasan Korkmaz

 

Yerel seçimlerin yaklaşmasına rağmen MHP adaylarının açıklanmaması, AKP tarafından açıklanan adaylar parti tabanında huzursuzluğa sebep oluyor.

AKP belediyelerinin yolsuzluğa bulanması, ekonomik kriz, iktidarın yıpranmış olması bir çok bölgede oyların MHP’ye doğru kayacağını göstermesine rağmen üzerinde anlaşılan ittifakın AKP lehine adaylar açıklanması sonucunu doğurması teşkilatta moralleri bozuyor. Bir çok belediye bölgesinde AKP’lilerin bile siz belediyeyi alın biz belediye meclisine çalışalım şeklinde MHP teşkilatlarına mesajlar verdiği süreçte parti tavanının verdiği teslimiyetçi imaj seçimler için beş yıldır hazırlanan teşkilatların azmini kırıyor.

AKP yöneticilerinin şımarık tavrına AKP merkezinden ikaz gelmezken MHP’nin Samsun’da “Cumhur İttifakı’na aykırı davranışları” gerekçesiyle Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın disipline sevk edilmesi, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’in de görevden alınması şaşkınlıkla karşılandı. Eğer Samsun’da AKP’nin istediği taksimat yapılırsa kurt ile kuzu yer değiştirmiş olacak ki bu da ne AKP’ye ne de MHP’ye yarar!

AKP zaten elimde olmayan ve kazanılması imkansız olan yerleri MHP’ye bırakmış gibi kurnazlığa devam ederse ittifak bir anlam ifade etmez. AKP unutmamalı ki MHP oyları olmazsa ne İstanbul’da ne de Ankara’da seçim kazanamaz. Ancak MHP seçmeni büyükşehirlerde aday çıkmamışken bir de bir kaç bölgede seçilme şansı olmayan adaylarla seçime gidildiğinde sandığa bile gitmez.

Mart sonrası dağılması muhtemel olan İP’e can suyu vermek gibi olacak bu gidişata bir son verilmelidir. MHP seçmeni aday çıkarılmayan bölgelerde siyaseten sabıkalı, kirlenmiş, eskimiş AKP adayları yerine ya oy vermemeyi ya da geçmişte MHP ile aynı çatı altında siyaset yapmış İP adaylarına oy vermeyi tercih eder.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra izlediği politika ile seçmenin kendisine teveccühünün her geçen gün arttığı MHP lideri eğer teslimiyetçi bir politika izlediği izlenimini verirse son yılların kazanımlarını harcamış olur. Siyasetin madamına küllerinden doğacak imkanın verilmemesi şarttır zira parti teşkilatları genel merkeze olan itimatlarını kaybederlerse, parti anahtarlarını merkeze kargo ile göndermeye başlarlar. Türk milliyetçilerinin siyaseten parça parça olduğu günümüzde Bahçeli son kredisini de kaybeder.

Bahçeli’den beklediğimiz artık jestlere son vermesidir. Artık bozkurtların kafasını koparma vakti geçmiştir .

Tanrı Türk’ü ve partimizi korusun.

Hasan Korkmaz
Hasan Korkmazhasankorkmazhasan@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments