Bursa’da Selametçi Kafanın 30 Ağustos Refleksi

Bu haber 22 Temmuz 2019 - 0:42 'de eklendi ve 558 kez görüntülendi.

Hasan Korkmaz

Bursa’nın AKP’li Belediye Başkanı Alinur Aktaş, belediye meclisine 11-14 Ağustos tarihlerinde kutlanacak olan Kurban Bayramı süresince ulaşımın ücretsiz olması önerisinde bulundu. Aktaş’ın bu teklifine karşılık CHP, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da toplu taşımanın ücretsiz yapılması teklifini yaptı.

CHP grubunun bu teklifine Alinur Aktaş, skandal sözlerle yanıt verince ortalık karıştı. Belediye Meclisi’nin toplantıya verdiği kısa aradan sonra 30 Ağustos’ta da toplu ulaşımın ücretsiz olması oy birliği ile kabul edildi.

AKP’nin belediye başkanı teklifi duyduğu anda refleks olarak söylediği sözler zihniyetinin yansıması açısından önemli. Milli duygulardan yoksun, hayatı boyunca milli çağrılara olumlu cevap vermemiş bu tiplerden daha iyisini beklemek saflık olur. 15 Temmuz sürecinden sonra MHP’nin AKP ile yakınlaşmasının sonucu olarak ortaya çıkan Cumhur İttifakı’nın bu gibi olaylardan zarar göreceği kaçınılmazdır.

Keşke bunlara milli formasyon verme imkanı olsa!

CHP’ye gelince.. Belediye meclisinin CHP’li üyelerinin dini bayramın karşısına milli bayramı sanki birbirine karşıt gibi çıkarması CHP zihniyetinin alışılagelen yobazlığının göstergesi olarak kayıtlara geçti. Ancak belediye başkanının sözlerinin gölgesinde kaldı.

Bu olay bile memleketin MHP’nin milliyetçi toplumcu belediye anlayışına kavuşması gerektiğini göstermektedir.

***

S-400 filo komutanlığının arması

 S-400 Füze Savunma Alay Komutanlığı’nın arması belli oldu. Hava Kuvvetleri’nde birçok filonun armasını tasarlayan Ömer Erkmen tarafından 1. Filo’ya özel logo yapıldı. ‘At üstünde ok atan Oğuz savaşçısı’ figüründen esinlenen armada, atın şaha kalkmasının sembolik anlamı dikkatlerden kaçmadı.

Ruhlarımızı okşayan bu arma ordumuzun köklerine bağlılığını dosta düşmana yeniden gösterdi.

Nijerya’da kaçırılan vatandaşlarımız

Nijerya’da bir hafta içinde Türk vatandaşlarına yönelik iki kaçırma olayı birden yaşandı.

Salı günü Nijerya açıklarında silahlı kişiler, 18 Türk’ün bulunduğu bir gemiye saldırarak, 10 Türk vatandaşını kaçırdı. 

Gbale köyünde bir kafede otururken 4 Türk vatandaşı da Cumartesi gecesi kimliği belirsiz kişilerce fidye için kaçırıldı.

Erbil’de diplomatımızın şehit edilmesine paralel olarak gerçekleşen bu olaylardan sonra yurt dışındaki vatandaşlarımız daha dikkatli olmalı. ABD ile bozulan ilişkilerin yan etkisi olarak bu tür olaylarla daha fazla karşı karşıya kalmamız şaşırtıcı olmaz.

Düşman uyumuyor..

Günün sözü

Kılıç kımıldadığı sürece düşman kımıldamaz. (Yusuf Has Hacib)

Hasan Korkmaz
Hasan Korkmazhasankorkmazhasan@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments