ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
27,3824
EURO
29,0085
ALTIN
1.630,05
BIST
8.334,94
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
22°C
İstanbul
22°C
Gök Gürültülü
Pazar Az Bulutlu
22°C
Pazartesi Az Bulutlu
23°C
Salı Az Bulutlu
24°C
Çarşamba Az Bulutlu
23°C
ÜÇ HİLAL'İN HİKAYESİ Ahmet B. Karabacak

MOBBİNG ARSIZLIK VE AHLAKSIZLIKTIR !

MOBBİNG ARSIZLIK VE AHLAKSIZLIKTIR !
12.11.2019
778
A+
A-

MOBBİNG ARSIZLIK VE AHLAKSIZLIKTIR ! 

Mobbing, iş yerinde çalışanlar tarafından bir başka kişi veya kişilere karşı uygulanan “Baskı” şeklidir. Emperyalist bir yapının ürünü olan Mobbing; zayıf halkayı veya istenmeyen halkaya karşı yapılan “Psikolojik baskı” yöntemi ile  yapılan ahlak ve etik değerlere uymayan  güçlü (!) olanın “Altta kalanın canı çıksın”  pusulası ile hareket etmesidir. Mobbing amir veya daha kıdemli çalışanlar tarafından uygulanır. Bir yerlerde sadece bir amirliğin olması söz konusu değil; Hizmet açısından eski tabirini kullananlar tarafından da yapılmakta olan yıldırma yöntemidir. Kadın Erkek eşitliğinin olduğu yerlerde pek cereyan etmediği tespit edilmiştir. Cinsel tacizin de en büyük kaynağı Mobbing olmuştur. Gerek iş yerinde, gerek başa alanda, gerekse ev dahilinde bile cinsel tacizin de ev sahipliğini Mobbing yapmaktadır.

Anayasada belirtilen Temel hak ve hürriyetler niteliğinin alt yapısında oluşan yasalar ile sabittir kişilerin hürriyeti. Yasamızda belirtilen bu Ahlaksız eylemi uygulayanlar, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti Yasasına baş kaldıran bir kaç sırtlandan ibarettir.

Madde – 17 Herkes yaşama, maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahiptir. Kimseye işkence ve zulüm yapılamaz. 

Madde – 24 Herkes vicdan, dini inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir

Madde- 25 Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.

Madde – 48 Herkes, dilediği alanda çalışma ve sözleşme hürriyetine sahiptir

Madde- 49 Çalışma, herkessin hakkı ve ödevidir.

Daha nice maddeler ile belirtilen Hürriyet anlayışımızın bir kısıtlaması asla olamaz. Çalışma alanında ve sosyal alanda hür bir alana sahip olan Yüce Türk Milleti “Yaş, cinsiyet, ırk” gibi hususlar ile ayrıma düşmeden görevini gerine getirmek ile meşguldür. Çalışma alanlarına alınırken, yapılan mülakat ve sınavlar dahilinde zaten kişilerin Elemesi yapılmaktadır. Hak kazanan kişileri bu seferde iş yerlerinde Liyakatsiz ve Ehliyetsiz kişiler beklemektedir. Liyakat sahibi olmayan bu ahlaksız insanlar tarafından, Mobbing uygulanmakta ve seyri başka noktalara kadar devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütün ceza yasalarında, iş hukuku, ticaret hukuku, borçlar hukuku, anayasa hukuku, ceza hukuku gibi bütün hukuki alanlarımızda Mobbing yapanlara yaptırım uygulaması olmalıdır açıkça beyandır. Pekala bu yaptırımlar neden uygulanmamaktadır? Çünkü o deri koltuklarda oturan Kukla ve Kan emici mendeburların ardını zaten ağa babaları toplamaktadır. Kendi hakimiyetlerini kurmaları için Mobbing mubah sayılmıştır onların iman ettikleri Dinlerinde.

Dikkatinizi çektiğim husus şudur ; Mobbing Liyakat sahibi olmayan Dalkavuklar tarafından, icra edilen ahlaksızlıktır. Sonu cinsel tacize kadar ulaşan bir şerefsizliktir. Sözel, fiziksel baskı yaparak; Kişiyi bunaltma, yıldırma, sindirme taktikleridir. Hırsızlık yaptıkları kamu kurumlarında, Mobbing uygulayarak kepazeliklerini kapatan bir sihirli değnektir Haramzadeler için.

MOBBİNG MİMARI MEMUR SEN;

Yetkili Memur sendikası olan, MEMUR SEN tarafından en feci şekilde yapılmaktadır Mobbing. Baskı ile üye yapan sendikacı kılığındaki kişilerin üye yapmalarındaki en büyük sebeptir Mobbing. İş yeri temsilcileri, ilçe temsilcileri, vasfı olmayan lakin hizmeti fazla olan üyeleri, sendika başkan ve yönetimleri tarafından çalışan kamu personeline baskı yaparak, sendika üyeliği yaptıkları aşikardır. Kişilerin özlük haklarını savunan bir sendika düşünün ; tamamen kişinin Hürriyetine darbe indiriyor. Yeni atanan personele ;Üye olmazsan, başka yere gönderirim. Öğretmeni köyde kalmakla tehdit eder. Sağlık çalışanını birim değişikliği ile tehdit ederek. Bu şekilde sendika üyelikleri yaptıkları Yüce Türk Milletinin huzurunda ayyuka çıkmıştır.

Mobbing, ahlaksızlığın sömürü sistemidir. Mobbing aile yuvalarının bozulmasına, insanların kamu kuruluşlarına olan inanç ve saygısının yitirilmesine, ebedi bir özgüven kaybına sebep olan bir haldir. Mobbing, kişinin psikolojik düzenini tamamen yerle yeksan ederek İntihara sebep olacak kadar ağır bir durumdur. Bir kaç gün önce, çiçeği burnunda intihar eden Saadet öğretmenimizin de, intiharına sebebiyet veren; Mobbing denilen bu ahlaksız, şerefsiz, baskı sistemidir.

MOBBİNG KARŞISINDA ÇALIŞANLAR DİRENMELİDİR ;

Mobbing karşısında her yerde çalışanlar direnmelidir. Birlikte omuz omuza hareket ederek mahkeme salonlarında, dava açarak bu halleri en ağır cezalar ile yaptırımlar uygulanmalıdır. Mobbing yapan idareci, amir her kim ise gerekli cezayı alabilmesi için Korkmadan şikayetlerinin ardında olmalıdırlar. Türkiye Kamu Sen sendikası olarak her daim Mobbing karşısında, çalışanlarımızın her daim yanlarındayız. Mobbing yapan sendikacı, amir, müdür her ne sıfatla olursa olsun Oturdukları koltukların ters çevrilmesi gerektiğini çalışanlar unutmamalıdır.

İnsanımızın hürriyetini gasp eden, İnsanımızın iradesine darbe indiren, İnsanımıza cinsel taciz yapan, İnsanımıza susmayı ve sindirmeyi Zorla aşılayan. Konuşmayı, haykırmayı, hak aramayı, hukuki dayanakların varlığını gibi hususlar konusunda Baskı ve şiddet uygulayan bu dağ fareleri ile yılmadan ve susmadan mücadele edilmelidir. Hukukun her alanı bu konu kolları sıvamalı ve bütün çalışma alanlarında bunu uygulamalıdır. Mobbing sadece kamu alanında değil; Özel sektörden tutun, toplumun olduğu her alanda Mobbing baş göstermektedir. Her yerde, her vakitte, her alanda vardır. 

Firavunların her daim karşısında olacağız! 

Yılmayacağız! Yıkılmayacağız! Başaracağız! 

ERTUĞRUL SUBAŞI 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.