ÜLKÜCÜ BİR NESLİN HİKÂYESİ: PK. 546

Efendi Barutçu, Kitap Kulübü

YÜKSEL DURNA

Hamza ALPARSLAN

Ruhi Ersoy: Şükür ki ülkemin kazandığı, partimin güçlendiği bir seçimde kaybettim

Bu haber 26 Haziran 2018 - 1:45 'de eklendi ve 1.072 kez görüntülendi.

MHP 25 ve 26’ıncı dönem Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin bir basın açıklaması yapmıştır.

Ersoy’un açıklaması şu şekildedir:

BASIN AÇIKLAMASI

Şehitler Diyarı Osmaniye’min yiğit insanları, kıymetli hemşerilerim,

Gezi olaylarıyla başlatılıp 15 Temmuz ihanet girişimine varan süreçte, ülkemizin beka sorunu yaşadığı dönemde devletimizin ve milletimizin yanında dim dik duran ve sorunların çözümü, tekrar yaşanmaması adına elini değil gövdesini taşın altına koyan Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli’nin yanı başında mücadele eden bir milletvekilliği onuru yaşadım.

Ülkemizde yeni bir hükumet sistemi ile milli bekaya katkıda bulunmak, daha önce yaşanan sıkıntıların tekrar yaşanmamasını sağlamak adına yoğun bir çalışma temposu ile hemşerilerimize, vatandaşlarımıza ulaşıp Liderimizin aldığı inisiyatifi, partimiz MHP’nin güçlü bir şekilde meclise girmesi gerektiğini anlattık.

Değerli hemşerilerimiz ile çeşitli programlar aracılığı sayesinde bir araya geldik; bir yandan da esnafımızı, vatandaşlarımızı ziyaret ederek sıkmadık el girmedik gönül bırakmamaya çalıştık.

Memleketim Osmaniye için her daim değer üretmeye gayret ettim, Şehitler Diyarının yiğit insanları aziz hemşerilerimin acısında da tatlısında da her zaman yanlarında olmaya çalıştım.

Memleketimi çok yönlü olarak yeniden keşfetmemi de sağlayan vekillik sürecinin hakkını vermeye gayret ettim; önemli tecrübelere sahip olmama, bu süreci yaşamama vesile olan Liderim Devlet Bahçeli’ye ve Osmaniyeli hemşerilerime müteşekkirim.

Köklü mazisi ve dava şuurunun temsil merkezi olan partim MHP’nin kazandığı bir günde çok şükür kendimi düşünecek kadar aciz değilim.

Benim seçilememem hemşerilerimizin MHP’nin seçim zaferinde sevinmesine engel olmamalıdır.

Şükür ki ülkemin kazandığı, partimin güçlendiği bir seçimde kaybettim.

Verdiğimiz mücadelede yüreğini ortaya koyan değerli hemşerilerimize, teşkilatlarımızda görevi olsun olmasın canla başla mücadele veren her bir ülküdaşıma, sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Hayata dair biriktirdiğimiz her ne imkânımız varsa memleketimizin güzel insanları için seferber etmeye devam edeceğiz.

Bugün dünden daha güçlüyüz.

Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun..

Haber: Harun KILIÇ/Ankara

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments