DOLAR32,8377% 0.02
EURO35,1873% 0.09
STERLIN41,5905% -0.01
FRANG36,7652% 0.1
ALTIN2.451,28% 0,02
BITCOIN62.294,01-3.25

Milli İrade ve MHP Kurultayı – 4

Yayınlanma Tarihi :

Sayın Koray Aydın, seçilme iddiası kuvvetli olan Genel Başkan adayı için kısa sayılabilecek bir konuşma yaptı.

Sayın Aydın, gergin bir görüntü içinde başladığı konuşmasını büyük tezahürat altında şehitlerimizi selamlayarak sürdürdü.

“….Bizi burada buluşturan sebebin mimarı Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e selam olsun!”

Bu sözler üzerine binlerce ülkücünün Arena Spor Salonundan yükselen “Başbuğ Türkeş”nidaları Ankara semalarında yankıladı. Oluşan coşku/heyecan tablosu muhteşemdi.

Coşkulu tezahüratlar tribün üstünlüğünün Sayın Aydın taraftarlarında olduğunu gösteriyordu ancak delege sıralarında aynı heyecan yoktu.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in vefatından sonra yapılan MHP Kurultayları içinde 1997, 2003 ve 2012 kurultayları yaşanan heyecan/canlılık ve yüksek katılım diğer kurultaylarla mukayese kabul etmez bir üstünlüğe sahiptir.

MHP’nin çok adaylı üç kurultayına da katılmış biri olarak bu üç kurultaydan MHP 10.Büyük Olağan Kurultayının en görkemli kurultay olduğunu söyleyebilirim.

Bu görkemli tablonun oluşmasında, yüksek katılımda, görülmeye değer coşku ve heyecanının yaşanmasında;

Kurultayın çok adaylı olmasına Genel Başkanın müdahale etmemesi,

Çok aday arasında güçlü rekabetin yaşanması,

Ve Sayın Koray Aydın’ın adaylığının büyük rol oynadığını söylemek isterim.

1969’dan bu yana yapılan MHP Kurultaylarına katılmış bir ağabeyim de bu görüşümü desteklemiş ve doğru tespitte bulunduğumu söylemiştir.

Sayın Aydın konuşmasını, AKP lideri R.T.Erdoğan’a yönelttiği çok ağır eleştiriler ile parti içinde demokratik bulmadığı için değiştireceği uygulamalar ve partiye getireceği yenilikler üzerine inşa etmişti.

DEVLETİ ELE GEÇİREN AKP İHANET İÇİNDEDİR

“Türkiye’yi 10 yıldır AKP iktidarı yönetmektedir…..Kendi deyimleri ile bir bir fethederek yollarına devam ettiklerini söylüyorlar….Bu azgınlaşmış, ayağı yerden kesilmiş, ne oldum delisi olmuş iktidar, önce basının bir kısmını satın aldı… Hem de devletin parasıyla.

Sonra geri kalanı sindirdi, yandaş basın haline getirdi. Bir kısmını da susturdu….Futbol kulüplerine kadar uzanıp herkesi susturdular..”

Sayın Aydın bu sözleri ile AKP iktidarının oylarını arttırtarak sürdürebilmesini sağlayan ana sebebin altını çizdi.

Koray Bey, benim de doğru bulup katıldığım bugün içinde bulunduğumuz olumsuzlukların/tepkisizliklerin sebeplerinin başında “tasmalı yazılı/görsel/sosyal basının/medyanın” bulunduğunu ifade ederek çok önemli bir tespitte bulundu.

“ ..Bunlar devleti ele geçirdiler ve bürokraside ülkücüleri kıyma makinesinden geçirdiler”

Bu sözler 1944’den bu yana Türk Milliyetçilerine uygulanan zulme işaret ediyordu.

AKP ile tavan yapan ülkücü kıyımını ve Türk Milliyetçilerinin dolmak bilmeyen çilesini ifade eden bu sözler salondan büyük alkış alarak adeta ödüllendirildi.

Şu sözlerinin de altını çizmek gerekir;

“….AKP bütün bu yaptıkları ile yetinmeyip kendisine rakip olarak düşündüğü siyasi partilerin içine de el atmış, devleti bir çete gibi yönetmiştir….Bütün skandalların arkasında AKP ve Başbakan vardır….”

Sayın Aydın, CHP-MHP ve ülkemizde siyasilere yönelik seks ve dinleme kasetleri rezaletlerinin/alçaklıklarının planlanma adresini açıkça isim vererek Türk ve dünya kamuoyuna ilan etmesi her türlü takdirin üstündedir.

“…Açılım diyerek bölücülük yapıyorlar. Habur, Oslo ihanetlerinin sahibi olan AKP….ihtilal yapacaklar diye yargılama adı altında ordunun bütün şerefli subaylarını mahpuslara doldurdu. Adeta bir sürek avı başlatan AKP, mıntıka temizliği yapıyor. Kuracakları yeni Türkiye modeline ayak bağı olacakları ortadan kaldırmaktadırlar…”

Koray Bey bu sözleri ile darbe iddialarının asıl amacını net bir şekilde açıkladı ve bunları yapan AKP ile Başbakanı açıkça komploculukla suçladı.

Bunlarla da yetinmeyen Koray Bey, Başbakana daha ağır ithamlarla yüklenerek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü.

“…Biz şehitlerimizin acılarıyla yaşarken Türkiye’nin Başbakanı gerekirse‘Öcalan ile görüşürüm’ diyor.

Sayın Başbakan, ne görüşeceksin Öcalan ile ne söyleyeceksin ona?

Ortaya bir masa koymuşsun, masanın üstüne de Türkiye’yi….Karşına da Öcalan’ı almışsın.

Ne diyeceksin Öcalan’a?

Türkiye’nin ne kadarını istiyorsun, şu kadarını versem, bu kadarını versem yeter mi diyeceksin?

Sayın Başbakan, Öcalan yüzsüzlük eder de senden Türkiye’nin tamamını isterse ne yapacaksın?

….Şehit kanlarıyla sınırları çizilmiş bu vatan topraklarını emperyalistlerle kol kola girdiğin bu büyük macerada, onlarla kurduğun pazarlık masalarında senin adına oturanlar, o pazarlık masalarında kadeh tokuştururken senin yüzün  kızarmıyor mu? ”

Sayın Aydın bu sözleriyle Başbakan Erdoğan’a bugüne kadar duyduğum en ağır ithamı yaptı ve onu açıkça ihanet ile suçladı.

Doğrusu bugüne kadar Türk siyasetinde bir Başbakana kamuoyu önünde söylenmiş bu kadar ağır sözleri ne duydum ne de okudum.

Bu sözlere salonun adeta yıkılırcasına tezahüratla karşılık vererek Başbakanı ve AKP’yi yuhalaması, Ülkücülerin de Koray Bey gibi düşündüğünü göstermiştir.

MHP MEYDANLARA ÇIKMALI

”…. AKP-CHP-BDP’nin meclisteki sayısal çoğunluklarına dayalı olarak beraberce gerçekleştirecekleri şer güçler tarafından kurgulanan Türk’ün adını, sanını devletini yok etme planına karşı bugün, hemen bir şeyler yapmalı, meydanlara inmeli ve millete temas etmeliyiz..”

Sayın Aydın bu sözleriyle ufukta görünen tehlikeye karşı Ülkücüleri uyardı ve derhal harekete geçmek gerektiğini vurguladı.

Bu sözler ülkücülere bir uyarı olduğu kadar mevcut MHP yönetimine yöneltilmiş nazik bir suçlamaydı/eleştiri idi ve dinleyenlerce de böyle anlaşıldı.

Sayın Devlet Bahçeli suçlandı algısı oluşturan bu sözlere tepki gösteren bir gurup Ülkücü genç “Devletin başına Devlet gelecek” diye kesintisiz slogan atmaya başladı ve hemen“Devletin başına Koray gelecek” şeklinde karşı tepki de gecikmeden geldi.

“Devletin başına Devlet veya Koray gelecek” sloganları uzun süre atıldı ve düşüncesizce karşılıklı olarak ıslıklandı/yuhalandı.

Ülkücülerin kurultayında yine Ülkücüler, Genel başkanlarını ve genel başkan adayını yuhalıyordu.

Bu densiz/çirkin davranış MHP kurultaylarında ilk kez yaşanmıştır ve çok üzücü olmuştur.  

Divan Başkanı hiçbir Ülkücünün onaylanması mümkün olmayan bu çirkin slogan yarışını, yuhalama ve ıslıklamaları kesmeleri konusunda gençlere uyarılar yaptı.

Ancak bu çirkinlik durmadığı gibi karşılıklı yuhalamalar şiddetini arttırarak devam etti ve Koray Beyin konuşması dört dakika kadar kesintiye uğradı.

Sayın Aydın’ın konuşması uzun süre kesilince Divan Başkanı Tuğrul Türkeş tezahürat yapanları sert bir şekilde uyaran şu konuşmayı yaptı;

“ …Henüz seçim yapılmadı. Kimin seçileceğini bilemeyiz. Bu idrak içinde bütün adaylarımızın seçilme hakkı/ihtimali olduğu bilinciyle ve o saygı çerçevesinde davranmanızı rica ediyorum. Kendi büyüğüne saygı göstermeyen, kendi büyüğünün sözünü dinlemeyen bir yapı kabul edilemez/edilmez. Konuşmayı sükûnet ile dinleyiniz.”

Divan Başkanının bu konuşmadan sonra görkemli kurultayımıza gölge düşüren “kraldan fazla kralcı olanların” çirkin davranışları sona erdi.

Sayın Aydın konuşmasının kesilmesine “ Değerli gençler, biraz önce Sayın Genel Başkanımızı dinlemediniz mi?” şeklindeki sitemkâr sözleriyle haklı olarak tepki gösterdi.

Benim gözlemlerime ve inancıma göre kurultayımızın kayda değer tek can sıkıcı olayı bir genel başkan adayının konuşmasının engellenmeye çalışılması ve bu girişim sırasında yaşananlardı.

Genel başkan adayı olan bir ülküdaşımızın konuşmasının kesilmeye çalışılması yanlıştı.

İçinde Genel başkanın adı gecen sloganların yuhalanıp ıslıklanması da yanlıştı/çirkindi.

Bu tatsız durum, Ülkücülerin kurultayında, “Ülkücülüğe yakışmayan” bir davranıştı ve “kraldan fazla kralcıların hastalıklı ruh halinin” bir tezahürüydü.

Salonda sessizlik sağlandıktan sonra Sayın Koray Aydın konuşmasına şu sözlerle devam etti;

“….Eğer genel Başkan olursam ilk işim Ülkücü Hareketin birliğini ve dirliğini sağlamak olacaktır.…….

Birbirimiz anlamak, dinlemek, her ülküdaşımızla kucaklaşmak zorundayız. Ülkücülük hukuku temelinde kaynaşmadıkça büyük hedeflere yürüyemeyiz.” 

Koray Bey “Birliğimizin sarsılmasına yol açan esas sebebin birbirimizi anlamamak/dinlememek, övgüde ve yergide ölçüyü kaçırmak” olduğunu, bugün hareketimizin içinde bulunduğu olumsuz durumun temel nedeninin sevgisizlikten kaynaklandığını ifade etti.

Bu tespit, benim de katıldığım hareketimizin hastalığına çok doğru bir teşhistir.

Teşhisi yapılan bu hastalığın tedavisi ise cesur/radikal/tavizsiz uygulanacak tedbirler alınmadıkça mümkün değildir.

Ancak tedavi önlemleri alınsa bile uygulanmasının hiç de kolay olmayacağı da bilinmelidir.

Sayın Aydın konuşmasının son bölümünde genel başkan olduğunda partinin temel politikasını, parti içinde uygulayacağı prensiplerin neler olacağını ve parti içi demokrasiyi nasıl kuracağını anlattı.

“….Başarı için ferdi öne çıkaracak, birey temelli bir hareket başlatacağız…. “

Sayın Aydın’ın bu sözlerini ben ve çevremde ki delege arkadaşlarımın çoğu manidar buldu.

“Birey temelli bir hareket başlatacağım” sözleri ne anlama geliyordu?

Eğer MHP’li/Ülkücü bireylerin parti içi durumunu güçlendirmek, parti üyeliğine önem vermek, hareketi üyelik üzerine inşa etmek/dayandırmak anlamında ise ‘ki ben öyle olduğunu düşünüyorum’ hiç itirazım yoktur/olamaz.

Yok, bu sözlerle, son zamanlarda bazı mahfillerde dillendirilen “Koray Beyin görüşü liberal milliyetçiliktir. Değişimden kasıt budur.” diye de takdim edilen ve giderek yüksek sesle dillendirilen “MHP’yi Liberal milliyetçi bir parti haline getirmek”kast ediliyorsa,

Eğer Türk Milliyetçiliğinin “Toplumculuk” ilkesi terk olunarak “Türk Milliyetçiliği Fikir Sisteminin ferdiyetçilik esasın göre yeniden inşası” kast ediliyorsa bu asla kabul edilemez/etmem ve bu fikir/karar sahipleriyle de sonuna kadar mücadele edeceğimi burada söylemek isterim.

Sayın Koray Aydın’ın “Partide üyelik sistemini kampanyaya çevirip seçime kadar üç milyon üye yapacağım. Yargıç denetiminde bütün üyelerin katılımıyla adayları önseçim yaparak belirleyeceğime de burada namus sözü veriyorum….

…Ağzında kötü söz olanın tasfiye edilerek yerine liyakat sahipleri getirilmeden hareketimiz huzur bulamayacak başarılı olamayacaktır.”şeklindeki sözleri salondan büyük alkış aldı.

Koray Beyin bu sözlerini alkışladım.

Ben de parti içi demokrasi bütün yönleri ile uygulanmadan, adayları belirlerken merkez yoklaması yerine ön seçim yöntemine geçmeden Ülkücü hareketin, MHP’nin huzur bulamayacağına inanıyorum.

Kim seçilirse seçilsin Ülkücülerin başarı için MHP yönetiminden beklentimiz, yapılmasını istediğimiz siyaseten doğru7haklı isteklerimiz vardır.

 

  • Antidemokratik Siyasi Partiler Kanununa dayanarak hazırlanan parti tüzüğümüz bir an önce demokrasinin gereğine göre yeniden hazırlanmalıdır.
  • Parti yönetimi şeffaflaşmalı, koşulları taşıyan her ülkücünün kolayca üye olabilmesi sağlanarak sistem sürekli denetlenmelidir.
  • Kadın ve gençlik kolları, kendi üyeleri arasından seçimle gelen ve il/ilçe Başkanlıklarına bağlı yönetimler şeklinde teşkilatlandırılmalıdır.
  • Partimizdeki edepsiz/şahsiyetsiz kişiler bu hareketten tez elden uzaklaştırılmalıdır.
  • Her teşkilat birimi kendi bölgesinde medya izleme merkezi kurmalıdır.

Böylece tabanın haklı şikâyetleri giderilecek, adamcılık anlayışı sona erdirilecek, birlik ve beraberlik sağlanarak iktidar hedefine emin adımlarla yürümek mümkün olacaktır.

Umarım/dilerim yöneticilerimiz “sadece başarı” isteyen sesimi duyar.

“Ülkücü İrade ve MHP Kurultayı” başlıklı yazılarımın sonuncusunda Sayın Musavat Dervişoğlu’nun gönülleri fetheden konuşması hakkındaki düşüncelerimi yazacağım.

Yeni yazımda buluşmak umuduyla …

Ne Mutlu Türk’üm diyene!

YORUM YAP

escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort