YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

TÜRKİYE TÜRKTÜR, TÜRK KALACAKTIR

Bu haber 24 Mart 2013 - 23:13 'de eklendi ve 2.333 kez görüntülendi.

TÜRKİYE TÜRKTÜR

TÜRK KALACAKTIR

 

 

Sakin ÖNER

 

Türkiye Türklerinin hafızasını boşaltıp Türkiyeli yapmaya çalışan, Türk milletini 36 etnik grubu bölmeye çalışan meş’um ve menfur zihniyet şunu iyi bilsin. Balık hafızalılara her şeyi unutturabilirsiniz, ama milletin büyük çoğunluğuna şu sahsiyetleri asla unutturamazsınız :

Bilge Kağan’ı, Kaşgarlı Mahmut’u, Sultan Alparslan’ı, Fahrettin Mübarekşah’ı, Saltuk Buğra Han’ı, Hoca Ahmet Yesevi’yi, Yunus Emre’yi, Karamanoğlu Mehmet Bey’i, Osman Gazi’yi, Fatih’i, Yavuz’u, Kanuni’yi, Âşık Paşa’yı, Dede Korkut’u, Ali Şir Nevai’yi, Ebulgazi Bahadır Han’ı, Süleyman Çelebi’yi, Karacaoğlan’ı, Dadaloğlu’nu, Âşık Veysel’i, Fuzulî’yi, Bâki’yi, Nef’î’yi, Nedim’i, Namık Kemal’i, Efendi’yi, Ahmet Vefik Paşa’yı, Süleyman Paşa’yı, Şemsettin Sami’yi, Mehmet Emin Yurdakul’u, Ömer Seyfettin’i, Ziya Gökalp’i (Diyarbakırlı), Yusuf Akçura’yı, Gaspıralı İsmail’i, Hüseyinzade Ali Bey’i, Ahmet Ağaoğlu’nu, Divan-ı Lûgat-it-Türk’ü kültürümüze kazandıran Ali Emiri Efendi’yi(Diyarbakırlı), Mehmet Akif Ersoy’u, Süleyman

Nazif’i (Diyarbakırlı),

tarihimizde Göktürkler’den sonra ikinci Türk adını taşıyan devleti kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklâl Harbi’nin kahramanlarını, Yahya Kemal Beyatlı’yı, Arif Nihat Asya’yı, Necip Fazıl Kısakürek’i, Nihal Atsız’ı, Fazıl Hüsnü Dağlarca’yı, hatta Kuvâ-yı Millîye Destanı’nı yazan Nazım Hikmet’i nasıl silip atacak, nasıl unutturacaksınız.

Devletlerle, imparatorluklarla taçlandırılmış beş bin yıllık Türk tarihini, zengin Türk dilini, edebiyatını, kültürünü ve sanatını nasıl silip yok farzedeceksiniz. Balkan Türklüğünü, Kafkasya Türklüğünü, Ortaasya Türklüğünü, kısaca bütün dünyaya yayılmış ve Türkçe konuşan 250 milyon Dünya Türklüğünü yok mu sayacaksınız?

Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığından rahatsız olan, Anadolu’daki bin yıllık inanç ve coğrafya kardeşliğinden rahatsız olan bölücüler, dün muhafazakârlarla milliyetçileri birbirine düşürmek için “önce Türk müsün, Müslüman mısın?” diye soruyorlardı. Biz de “Ne ilgisi var, soyla din karşılaştırılır mı? Hem TÜRKÜZ, hem MÜSLÜMANIZ” diye cevap veriyorduk. Bölücüler, şimdi de “Türk müsünüz, Türkiyeli misiniz?” diye soruyorlar. Şimdi de milletle vatanı karşı karşıya getiriyorlar. Biz hem TÜRKÜZ, hem MÜSLÜMANIZ, hem de TÜRKİYELİYİZ. bölücülük yapmadanşöyle derseniz biz rahatsızolmayız : “Biz hem KÜRDÜZ, hem MÜSLÜMANIZ, hem de TÜRKİYELİYİZ.” Kendini Türkhissetmeyen vatandaşlarımızın ille “Türküz” demelerini beklemiyoruz. Ama bu vatanın bir parçasını bölüp, ayrı bir devlet kurmayı düşleyenlere de “aç tavuk kendini buğday ambarında görürmüş” der ve bu düşlerinden bir an önce vazgeçmelerini tavsiye ederiz.

Türk milletine bu ihaneti yapanlar bir gün hem bu dünyada, hem de öbür dünyada mutlaka müstehaklarını bulacaklardır. Bu ihanete çanak tutan sözde aydınlar da… Türk milleti kendini unutsa da, Allah geçmişte insanlığa ve İslâma yaptığı hizmetlerden dolayı Türk milletini unutmayacak, ihanet edenleri “kahhar” ismiyle kahredecektir.

Sözün özü; TÜRKİYE TÜRKTÜR, TÜRK KALACAKTIR.

 

Sakin ÖNER
Sakin ÖNERsakinoner@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.