ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Tanrıkulu: Türkü Düşmanlığı Atatürk ve Türk Düşmanlığıdır

Bu haber 10 Ağustos 2013 - 21:59 'de eklendi ve 1.841 kez görüntülendi.

MHP’de gündem değişmiyor. Genel Başkan Yardımcısı A.Kenan Tanrıkulu “Türküleri sansürleyenlerin asıl amacı Atatürk düşmanlığıdır. Türküler milli kültürümüzün yaşayan en önemli parçasıdır. Milli olan her şeyi yıkma çabası içinde olanlar Türkü düşmanlığı ile Türk düşmanlığı yapıyor” derken İl Başkanı Karataş ise Ergenekon kararlarını eleştirdi.

Türkü Düşmanlığı Atatürk ve Türk Düşmanlığıdır

Bayramlaşmak üzere Ülkü Ocaklı gençlerle bir araya gelen İl Başkanı Karataş ve MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili A. Kenan Tanrıkulu gençlerle sohbet etti. Tanrıkulu “Türkülerimizi sansürleyen zihniyetin gizli düşmanlığı, Atatürk düşmanlığıdır. Atatürk’ün sevdiği türkülerden olan Vardar Ovası türküsüne müdahale eden zihniyeti Türk Milleti adına ve Balkan Türkleri adına kınıyorum.” diyerek Başbakan Yardımcısı Bülent Arınc’a tepki gösterdi. Tanrıkulu sözlerini şöyle sürdürdü: “Sansürlediği türkünün aslını bilmeyen Sayın Arınç, Milli Kültürümüze ve Balkan Türklerine hakaret etmiştir. Türküler kültürümüzün canlı parçalarıdır, içinde yaşanmışlıkları, hatıraları ve acıları barındırırlar. Ben o toprakları bilhassa Vardar Ovasına gittim, gördüm. Vardar Nehrinde yüzümü yıkayıp,  ecdat yadigârı kardeşlerimizle birlikte oldum. Onların hatırasını hiçe sayıp, türkülerini küçük görmek kimsenin haddi değildir.”

Arınç Türkünün Aslını TRT’den Öğrenmelidir

“Bir söylence farkı yüzünden yapılan yaygara cahilane bir tavrıdır. Türkünün aslında nakarat kısmı “sıla parası” geçmektedir. Bunu bilmeden yapılan çıkışlar maskeleri düşürmüş, Türkü düşmanlığında Türk düşmanlığı ortaya çıkmıştır. Sayın Arınç, gerçeği kendisine bağlı olan TRT Arşivinden öğrenmelidir. Türkiye’yi bir sansür ülkesine çevirmek istiyorlar. Bu demokrat bir tavır değildir” diye konuştu.

Karataş; Bu Habur Adaletinin Teecellisidir

İl Başkanı Necat Karataş ise AKP ve CHP ile birlikte Ergenekon kararlarını eleştirdi. Kartaş; “PKK’lı bebek katillerini davul zurnayla karşılayan AKP ve CHP zihniyetinin adalet anlayışı ancak bu kadar olabilirdi. Bu Habur adaletinin tecellisidir.  PKK canilerinin gizli tanıklı, dağda yapamadıklarını hukuk sistemimize yaptırmıştır. Hesap yanlış tarafa kesilmiş, teröristler taltif edilirken, ordumuz ağır şekilde cezalandırılmıştır. Temyiz mahkemesinin bu karları düzelteceğine inanmak istiyoruz. Yoksa ortaya çıkan sonuç milletimiz vicdanında tamiri güç yaralar açacaktır. MHP’liler olarak her alanda olduğu gibi adaletsizliğe karşı da savaşıyoruz.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat