ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
16,9572
EURO
17,4084
ALTIN
961,51
BIST
2.371,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Çarşamba Açık
30°C
Perşembe Açık
30°C
Cuma Az Bulutlu
27°C
Cumartesi Yağmurlu
24°C

ŞEYTANLA İTTİFAK İFLAS ETTİ

ŞEYTANLA İTTİFAK İFLAS ETTİ
10.09.2013
0
A+
A-

HaberRes_30587MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin,”Bizzat hükümet eliyle, Türkiye’nin bir bölgesi terör örgütüne teslim edilmiş, bölgedeki vatandaşlarımızın devletle olan bağı asgariye indirilmiştir. Başbakan, Türkiye’nin iç güvenliğine ve milli birliğimize bir bomba bırakmıştır” dedi.

 

ÇETİN, ”Koskoca Türk Devleti’ne dağdaki eşkıya tarafından diz çöktürüldüğü, teslim alındığı algısı gerek vatandaşlar ve gerekse uluslararası kamuoyu nezdinden oluşturulmaya çalışılmıştır. Analar ağlamasın söylemiyle teröristle pazarlık masasına oturan Başbakan ve ekibinin, bu süreçte pazarlık masasında neleri gözden çıkardığı ise bugüne kadar bilinmezliğini korumaktadır. AKP hükümetinin kendi siyasi ikbal hesaplarıyla önümüzdeki yıl yapılacak seçimlere kadar silahların susmasını amaçladığı anlaşılmaktadır” dedi.

 

”AÇILIM sürecinin kanlı katiller sürüsünü her gün daha fazla taviz isteyen bir canavara dönüştürdüğü ve vakti zamanı gelince onu besleyeni de yiyeceği bir gerçektir” diyen Çetin, ”Kanlı terör örgütünün çekilmeyi durdurduk açıklaması, AKP hükümetinin yıllardır üzerine inşa ettiği açılım politikalarının çöktüğünün ispatıdır. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Kandil-parti-İmralı şeytan üçgeniyle ittifak siyaseti, yapılan bütün hesapların aksine seçimlere kadar dayanamamış ve iflas etmiştir” açıklaması yaptı.

 

HÜKÜMETİN Suriye politikasını da eleştiren Çetin, ”Başbakan Erdoğan ve ekibinin, ABD ittifakının yürüttüğü son haçlı seferinde Suriye’ye müdahale için adeta can atması ülkemiz adına üzücü olmanın ötesinde utanç vericidir. Yüce dinimiz İslam’ın mührünü taşıyan bu toprakları savunmak için Haçlı seferlerine karşı can veren ecdadımızın tarihi mirası, yapılacak son haçlı seferine çığırtkanlık yaparak gönüllü yazılan AKP hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından çiğnenmektedir” dedi. 

Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, açılım ve Suriye konusunda açıklamalar yaptı.

”Kanlı terör örgütünün çekilmeyi durdurduk açıklaması, AKP hükümetinin yıllardır üzerine inşa ettiği açılım politikalarının çöktüğünün ispatıdır” diyen Çetin, ‘Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Kandil-parti-İmralı şeytan üçgeniyle ittifak siyaseti, yapılan bütün hesapların aksine seçimlere kadar dayanamamış ve iflas etmiştir.

Açılım süreci adıyla AKP hükümetinin yürüttüğü gayrı milli politikalar, otuzbin insanımızın katili bölücü örgütün daha fazla güç kazanmasına sebep olmuştur. Hükümetin yaptığı anlaşmayla Türkiye dışına çekilme iddiası, sadece sözde kalmış ve istihbarat kaynaklarının açıklamalarıyla da bu durum teyit edilmiştir. Terör örgütü AKP hükümetinin gaflet ve dalaleti sayesinde dağdaki mevzilerini ve silahlı terörist sayısını artırmakla kalmamıştır. Aynı zamanda Türkiye’nin yolgeçen hanına dönen sınırlarından sokulan silahlar ülkemizde ciddi bir güvenlik zafiyeti yaşanması endişesi doğurmaktadır” açıklaması yaptı.

 

TERÖRİSTLE PAZARLIĞIN SONUCU…

Çetin, şunları söyledi: ”Dünyada örneği görülmeyecek şekilde kanlı terör örgütünün muhatap alınmasıyla, örgütün psikolojik bir üstünlüğe kavuştuğu ve bunun vatandaşlarımız üzerinde, devletimiz ve milletimizin doğrudan varlığını ilgilendiren güvensizliğe dayalı olumsuzluklar doğurduğu açıktır. Bizzat hükümet eliyle, Türkiye’nin bir bölgesi terör örgütüne teslim edilmiş, bölgedeki vatandaşlarımızın devletle olan bağı asgariye indirilmiştir. Koskoca Türk Devletine dağdaki eşkıya tarafından diz çöktürüldüğü, teslim alındığı algısı gerek vatandaşlar ve gerekse uluslararası kamuoyu nezdinden oluşturulmaya çalışılmıştır.

Analar ağlamasın söylemiyle teröristle pazarlık masasına oturan Başbakan ve ekibinin, bu süreçte pazarlık masasında neleri gözden çıkardığı ise bugüne kadar bilinmezliğini korumaktadır. AKP hükümetinin kendi siyasi ikbal hesaplarıyla önümüzdeki yıl yapılacak seçimlere kadar silahların susmasını amaçladığı anlaşılmaktadır. Terör örgütünden yapılan açıklamalar, AKP hükümetinin seçim hesaplarıyla daha önce de defalarca benzer girişimlerde bulunduğunu göstermektedir. Ortadaki gerçek, örgütün tasfiyesine yönelik herhangi bir adımın atılmadığı, ancak verilen tavizler neticesinde geçici olarak susturulduklarını göstermektedir.Açılım sürecinin kanlı katiller sürüsünü her gün daha fazla taviz isteyen bir canavara dönüştürdüğü ve vakti zamanı gelince onu besleyeni de yiyeceği bir gerçektir.

 

”BAŞBAKAN KENDİ İKBAL HESAPLARINI TUTTURAMAYARAK TÜRKİYE’NİN İÇ GÜVENLİĞİNE VE MİLLİ BİRLİĞİMİZE BİR BOMBA BIRAKMIŞTIR”

Türkiye’deki iktidar hesabını daima kapalı kapılar ardında yaptığı pazarlıklar üzerinden yürüten AKP hükümetinin seçim hesapları uğruna Türkiye’nin güvenliğini ve milli birliğini tehlikeye atan sorumsuz siyaseti, anlaşılan bu kez hesapladıklarından çok önce açığa çıkmaktadır. Başbakan kendi ikbal hesaplarını tutturamayarak Türkiye’nin iç güvenliğine ve milli birliğimize bir bomba bırakmıştır. Başbakan derhal, şahsi hesaplarını ve parti menfaatlerini bir tarafa bırakarak, Türkiye’nin çıkarlarına uygun davranmaya başlamalıdır.

 

Terör örgütüyle bu örgütün lideri arasındaki görüşmeler derhal kesilmeli, bölücü başının örgütünü devletin imkânlarıyla yönetmesi engellenmelidir. AKP hükümetinin teröristbaşını kullanarak terör örgütünü kontrol etme ve teslim alma siyasetinin gerçekleşme şansı kalmamıştır. Tam aksine bölücü örgüt ve elebaşı, hükümetin zafiyetlerini kullanarak tarihinde hiç erişmedikleri güce, özgüvene ve popülerliğe kavuşmuştur.

”ERDOĞAN VE EKİBİNİN, ABD İTTİFAKININ YÜRÜTTÜĞÜ SON HAÇLI SEFERİNDE SURİYE’YE MÜDAHALE İÇİN ADETA CAN ATMASI ÜLKEMİZ ADINA ÜZÜCÜ OLMANIN ÖTESİNDE UTANÇ VERİCİDİR”

AKP iktidarının aynı basiretsizliği ve beceriksizliği gösterdiği dış politikadaki tükenişin ülkemizi getirdiği mevzi ise bağımsızlığın timsali büyük Türk milleti için utanç verici bir boyuta ulaşmıştır. Başbakan Tayyip Erdoğan ve ekibinin, ABD ittifakının yürüttüğü son haçlı seferinde Suriye’ye müdahale için adeta can atması ülkemiz adına üzücü olmanın ötesinde utanç vericidir. Yüce dinimiz İslam’ın mührünü taşıyan bu toprakları savunmak için Haçlı seferlerine karşı can veren ecdadımızın tarihi mirası, yapılacak son haçlı seferine çığırtkanlık yaparak gönüllü yazılan AKP hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından çiğnenmektedir.

 

BM’nin dahi devre dışı bırakılarak ABD öncülüğündeki emperyal bir koalisyonla saldırmaya hazırlanılan Suriye, Türk milletiyle ortak tarihi geçmişe sahiptir. Suriye ile ülke olarak geçmişte pek çok sıkıntı yaşasak da, aynı zamanda komşumuzdur. Milliyetçi Hareket Partisi, Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı Suriye’ye yönelik, hele de BM onayı olmaksızın bir askeri operasyonu doğru bulmamaktadır. Suriye’de bugüne kadar akıtılan kanın sorumlusu olan küresel güçlerin bölgedeki kaosu daha da içinden çıkılmaz hale getirecek ve daha çok Müslüman kanı dökülmesine yol açacak müdahalelerine Türkiye’nin alet edilmesine karşı çıkmaktadır.

 

Türkiye’yi yöneten iktidarın dış politikayı ideolojik ve mezhep anlayışlarına kilitlemesini ve küresel güçlerin tesirinde ve hatta emrinde olmasını ülkemizin ve bölgemizin çıkarlarına aykırı bulmaktadır. Milliyetçi Ülkücü Hareket, bölgesel barışın ve daha hür bir İslam dünyasının ancak ve ancak bölgesinde güçlü ve dirayetli duracak bir Türkiye ile; tarih boyunca bir başka güce dayanmak yerine bağımsız ve onurlu bir politikayı gözeten gerçek Türkiye ile mümkün olacağını düşünmektedir.

 

Bu tarihi misyonu ve vizyonu taşımaktan aciz AKP hükümetinin alternatifi, milli politikaların hayata geçirilebilmesini sağlayabilecek Milliyetçi Hareket Partisi ve Türk İslam medeniyetinden süzülüp gelen Türk İslam Ülkücülüğüdür.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş