Vural: Terörü bitirmeliyiz

Bu haber 11 Eylül 2013 - 17:24 'de eklendi ve 1.934 kez görüntülendi.

MHP GRUP BASKANVEKILI OKTAY VURALMHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Kral FM’de Gezegen Mehmet’in konuğuydu. Vural, çözüm sürecinde milli kimliğin etnik kimliklere göre ayrıştırılmaması gerektiğini söyledi.

Kral FM’de Kral Grup Yayın Koordinatörü Mehmet Akbay’ın sorularını yanıtlayan MHP Grup Başbakn Vekili Oktay Vural çözüm sürecine ilişkin konuştu. “Terörü bitirmeliyiz” diyen Vural, terörü bitimek için uygulanan yöntemlerle ilgili endişelerini de dile getirdi.

“Hepimiz Türkiye için çalışmalıyız” diyen Vural, “Evet terör bitmelidir, bitirmeliyiz ama terörü bitirme karşılığında terörle mücadelenin koruduğu değerleri teslim edemeyiz. Ben Türkiye Cumhuriyeti devletiyim. Bir terör örgütünün devletimi tehdit etmesi karşısında ‘iyi olsun’diyebilir miyim? Olmaz. Şimdi bir taraftan Suriye’de siyasi çözümü kozmetik olarak adlandıracaksın, sonra Türkiye’de bir takım siyasi çözümleri kabul edeceksin.

Oluşturduğunuz milli seviyenin kalitesini yükseltmeniz lazım, bireysel özgürlüklerimizi güçlendirmemiz lazım. Etnik kimliği ana dilinden ayrıştırma duygusunu ortadan kaldırmamız lazım, ama dilimizin Türkçe olduğunu, milli kültürümüz olduğunu, üniter devlet olduğumuzu, egemenliğin bölünmeyeceğini hep beraber kabul etmemiz lazım ve bu sorunları beraber ve birlikte çözmemiz lazım.

Hepimizin Türkiye için çalışması gerekiyor. Milli kimliğin kavrayıcı ve kapsayıcılığını etnik kimliklere göre ayrıştırmamız gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al