YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Celal Adan Gümüşhane’de

Bu haber 24 Ekim 2013 - 21:18 'de eklendi ve 1.629 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, beraberindeki heyetle birlikte bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Gümüşhane’ye geldi.

yazir79513b325

Adan, Gümüş Otel’de düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında MHP Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Sami Uzun, Ankara Milletvekili Prof.Dr. Özcan Yeniçeri, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, MHP İl Başkanı Orhan Mazman, partililer ve gazetecilerle bir araya geldi.

Adan, ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Gümüşhane’deki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, 26 Ekim Cumartesi Samsun’da, “Kurtuluş” temalı miting düzenleyeceklerini belirtti.

MHP olarak 9 ilde yapmayı planladıkları “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” açık hava toplantılarımızın ilkini Bursa’da “Kuruluş”, ikincisini İzmir’de “Bayrak”, üçüncüsünü Adana’da “Vatan”, dördüncüsünü Erzurum’da “Birlik”, beşincisini Konya’da “Türkçe”, altıncısını Elazığ’da “Kardeşlik”, yedincisini İstanbul’da “Demokrasi” temalı olarak ve milletimizin coşkulu katılımı ile gerçekleştirdiklerini kaydeden Adan, sekizincisini 26 Ekim Cumartesigünü “Kurtuluş” teması ile Samsun’da gerçekleştireceklerini söyledi.

Türkiye’nin Mustafa Kemal ve vatan-millet aşığı yol arkadaşlarının Milli Mücadeleyi başlattığı tarihten 94 yıl sonra AK Parti iktidarı tarafından başladığı noktaya geri döndürüldüğünü iddia eden Adan, “Bugün, karşı karşıya kaldığımız tehditler ve şartlar 1919 tarihindeki küresel dayatmalarla ve yaşadığımız milli buhranla ciddi benzerlikler göstermektedir. Milletimiz Lozan öncesine döndürülmek istenmekte, Sevr şartlan birer birer önümüze getirilmektedir. Dış politikasını taviz, teslimiyet, tutarsızlık ve ilkesizlik; iç politikasını ise yalan, talan, istismar ve kayırma temelinde şekillendiren 11 yıllık AKP iktidarında; Türkiye’miz kuşatılmakta, milletimiz aşağılanmakta, devletimiz içeriden çökertilmekte, kutsallarımız tartışmaya açılmakta, milli birlik ve beraberliğimiz sarsılmakta, vatanımız bölünme ile tehdit edilmektedir” dedi.

Bu durumun sorumlusunun AK Parti hükümetleri olduğunu dile getiren Adan, Başbakan Erdoğan tarafından geçtiğimiz haftalarda açıklanan demokratikleşme paketini de “ihanet paketi” olarak nitelendirdi.

Başbakan Erdoğan’ın tarihi olarak tarif ettiği demokratikleşme paketinin, her haliyle Türk milleti adına büyük bir utanç vesikası olduğunu ifade eden Adan, “Başbakan Erdoğan, bu paketi, gerçekten de Türkiye’nin demokratikleşme tarihinin, özellikle de son 11 yıllık buhran döneminin tabii bir sonucu olarak görüyorsa; bu demektir ki, aklını Kandil’de, zekasını da İmralı’da kaybetmiştir. Türk milleti AKP iktidarının sihirli oyunlarıyla uyutulmaya çalışılmaktadır. Ancak Türk milleti onların zannettiği gibi uyuyan bir millet değildir. Türk milleti aldatıldığının, kandırıldığının farkındadır. AKP’nin 3. iktidar döneminde zirveye çıkan bu aldatma ve kandırma oyunlarına milletimiz sandıkta cevap vereceğinin sinyallerini vermiştir. İhanetin sonu AKP için sonun başlangıcı olacak ve AKP, Türk siyasi tarihinden yok olup gidecektir” diye konuştu.

 

haberiniz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.