DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.952.125 1.326

Türkiye genelinde ‘andımız’ protestosu

Yayınlanma Tarihi :

Okullardan ‘Andımız’ın uygulamadan kaldırılacak olması, birçok ilde protesto edildi.

VALİLİK ÖNÜNDE “ANDIMIZ”I OKUDULAR
turkiye_genelinde_andimiz_protestosu_h20792
Türkiye Kamu-Sen İstanbul temsilciliği üyesi yaklaşık 50 kişi, demokratikleşme paketini İstanbul Valiliği önünde “Andımız”ı okuyarak protesto etti. Saat 13.00 sıralarında İstanbul Valiliği önünde toplanan eylemciler “Vur vur inlesin açılımı yapan dinlesin”, “Ne Mutlu Türküm Diyene” sloganları attı. Grup adına Kamu-Sen İstanbul temsilcisi Hanefi Bostan tarafından yapılan açıklamada “Demokrasi ve özgürlükle uzaktan yakından ilgisi olmayan, 76 milyon vatandaşımızın ortak ihtiyaçlarını karşılamak yerine terör örgütünün taleplerini hayata geçirmeyi amaçlayan şüpheli bir paketle karşı karşıyayız. Bu paketle 30 yıl boyunca ülkemizi kan gölüne çeviren eli kanlı bebek katillerinin ana dilde eğitim talebi özel okullarda hayat bulmakta, bölücülerin çok dilli toplum hayali hükümet eliyle gerçekleştirilmektedir. Bu paketle Türk coğrafyasında yaşayan tüm vatandaşlarımızı birarada tutan ve ortak amaç etrafında kenetlenmemizi sağlayan üst kimliğimiz Türklük yok edilmek istenilmekte, bu doğrultuda her sabah okullarda okutulan öğrenci andı kaldırılmakta, “Ne Mutlu Türküm” diyenler susturulmaktadır. Türk’üm ile başlayan doğruyum ile devam eden bir andın kaldırılması ancak Türk olmayan ve doğru olmayan insanları memnun etmek için atılmış bir adım olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde çocuklarımızın Türküm demesi, doğruyum demesi, çalışkanım demesi kimleri neden rahatsız etmektedir” denildi. Grup açıklamanın ardından hep bir ağızdan Andımız’ı okudu. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı eylem sonrası grup olaysız dağıldı.
KAMU- SEN: ŞÜPHELİ BİR PAKETLE KARŞI KARŞIYAYIZ
KAYSERİ’de Türkiye Kamu-Sen Üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, Demokratikleşme Paketi’ne tepki gösterdi. Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Fikret Özcan, “Demokrasi ve özgürlükle uzaktan yakından ilgisi olmayan, 76 milyon vatandaşımızın ortak ihtiyaçlarını karşılamak yerine terör örgütünün taleplerini hayata geçirmeyi amaçlayan şüpheli bir paketle karşı karşıyayız” dedi.
Türkiye Kamu-Sen üyeleri, Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek, Demokratikleşme Paketi’ne yönelik tepkilerini dile getirdi. Sendika üyeleri adına basın açıklaması yapan Kamu-Sen İl Temsilcisi Fikret Özcan, paketin halkın ihtiyaçlarından uzak olduğunu söyledi. Şüpheli bir paketle karşı karşıya olduklarını ifade eden Özcan, “Bu paketle, 30 yıl boyunca ülkemizi bir kan gölüne çeviren eli kanlı bebek katillerinin ana dilde eğitim talebi, özel okullarda hayat bulmakta. Bölücülerin çok dilli toplum hayali, Hükümet eliyle gerçekleştirilmektedir. Bununla ana dilde eğitim, terör örgütünün müktesebatına geçirilmekte, milletimizin arasındaki iletişim koparılmak istenilmektedir. Alfabemizde olmayan harflerin kullanılmaya başlamasının ve isteyen herkesin her dilde eğitim yapabilmesinin ardından gidilen yol, çok dilli, çok milletli, çok başlı, bölünmüş bir Türkiye’ye çıkmaktadır. Bu yol, dilde ayrışma, işte ayrışma, fikirde ayrışma ve nihayetinde hedefte ayrışma yoludur” dedi.
BU PAKETLE TÜRKLÜK YOK EDİLİYOR
Bu paketle, Türklüğün yok edilmek istendiğini savunan Özcan, şöyle konuştu:
“Öğrenci andı kaldırılmakta, Ne mutlu Türküm diyene diyenler susturulmaktadır.Türküm ile başlayan, doğruyum ile devam eden bir andın kaldırılması ancak Türk olmayan ve doğru olmayan insanları memnun etmek için atılmış bir adım olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde çocuklarımızın Türküm demesi, doğruyum demesi, çalışkanım demesi kimleri, neden rahatsız etmektedir? Bundan ancak, Türklük şuurundan uzak, Türklerle tarihi bir hesaplaşma peşinde koşanlar rahatsız olur. Bu paket, Türklüğün ve Türk milletinin geleceğine döşenen mayınlarla doludur. İktidar, 30 yıldır milletimizi ve devletimizi bölmek isteyenlere karşı yürütülen mücadelede geri adım atmış, adeta terör örgütüne teslim olmuştur. Aziz Türk milleti, tarih boyunca yaşamadığı bir zillete maruz bırakılmakta, esaret dönemlerinde bile görülmemiş bir kültürel soykırıma tabi tutulmaktadır. Bu anlayış, adım adım, yavaş yavaş, sindire sindire ülkemizi bölünme uçurumuna doğru sürüklemektedir. Dışı süslü paketin içinden, Türk düşmanlarının cerahatli fikirlerinin, hain tuzaklarının pis kokuları gelmektedir.”
Yapılan basın açıklamasının ardından sendika üyeleri hep birlikte ‘Andımız’ı okudu ve ardından alkışlarla pakete tepki gösterdi.
SAMSUN’DA ‘ANDIMIZ KALDIRILMASIN’ EYLEMİ
SAMSUN’da Türk Eğitim-Sen üyeleri, okullarda ‘Andımız’ın kaldırılmasını protesto etti. Grup adına basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, ‘Andımız’ın kaldırılmasının, terör örgütünün bir dayatması olduğunu ileri sürdü.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi’ kapsamında ilkokullarda ‘Andımız’ın kaldırılmasına tepki gösteren Türk Eğitim-Sen üyeleri, bugün İstiklal Caddesi’ndeki 23 Nisan Ortaokulu önünde toplandı. Yaklaşık 100 kişilik grup yolu trafiğe kapatarak basın açıklaması yaptı. Ellerinde ‘Ne mutlu Türküm diyene’ ve ‘Türküm doğruyum çalışkanım’ yazılı pankartlar taşıyan grup adına basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, Demokratikleşme Paketi’nin bölücü terör örgütünün dayatması olduğunu öne sürerek, şöyle devam etti:
“Türk coğrafyasında yaşayan tüm vatandaşlarımızı bir arada tutan ve ortak bir amaç etrafında kenetlenmemizi sağlayan üst kimliğimiz Türklük yok edilmek istenilmekte, bu doğrultuda her sabah okullarda okutulan öğrenci andı kaldırılmakta, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyenler susturulmaktadır. ‘Türküm’ ile başlayan ‘doğruyum’la devam bir andın kaldırılması, ancak Türk olmayan ve doğru olmayan insanları memnun etmek için atılmış bir adım olacaktır.”
Demokratikleşme Paketi’ni ‘şüpheli paket’ olarak tanımlayan Kuruoğlu, siyasi partilere üye olma yasağının kaldırılmasıyla bölücü başının da bir partiye üye olabileceğini ve hatta eş başkan olabileceğini söyledi.
Basın açıklamasının ardından hep bir ağızdan andımızı okuyan grup, daha sonra olaysız dağıldı.
ZONGULDAK’TA ‘ANDIMIZ’ PROTESTOSU
HÜKÜMETİN ‘Demokratikleşme Paketi’ ile ilkokullarda ‘Andımız’ın kaldırılması, Zonguldak’ta basın açıklaması ile protesto edildi.
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği’nce Madenci Anıtı’nda düzenlenen basın açıklamasına yaklaşık 50 kişi katıldı. MHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Şehit, MHP Zonguldak Belediye Başkan aday adayı Gürkan Gülay’ın da aralarında yer aldığı grup, Türk bayrağı açıp, ‘Varlığım Türk varlığına armağan olsun’ ve ‘Açtığın paketi, gösterdiğin hedefi, durmadan çiğneyeceğime and içerim’ yazılı dövizler taşındı. Kalabalık, ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’, ‘Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız’ ve ‘Vatan sana canım feda’ sloganları da attı.
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu, bu paketle Türk coğrafyasında yaşayan, tüm vatandaşları birarada tutan ve ortak bir amaç etrafında kenetlenmeyi sağlayan Türklüğün yok edilmek istendiğini savundu. Bacıoğlu, “Bu doğrultuda her sabah okullarda okutulan ‘Andımız’ kaldırılmakta, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyenler susturulmaktadır. Bu coğrafyadan Türk adını silmeyi hedefleyenlere karşı, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu toprakların Türk yurdu olduğunu bir kez daha ilan ediyoruz” dedi.
Kalabalık, basın açıklamasından sonra hep birlikte ‘Andımız’ı okudu. Grup, daha sonra dağıldı.
TOKAT’TA ‘ANDIMIZ’ TEPKİSİ
TOKAT’ta Türkiye Kamu- Sen üyesi bir grup, okullardan ‘Andımız’ın uygulamadan kaldırılacak olmasına kent meydanında yaptıkları basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık 100 kişi, yanlarında andımızın yazılı olduğu pankartı taşıdı. Burada grup adına açıklamalarda bulunan Kamu Sen İl Temsilcisi Selim Sarı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketinde, okullarda okunan andımızın kaldırılacağını hatırlatarak, şunları söyledi:
“Bu paketle, Türk coğrafyasında yaşayan tüm vatandaşlarımızı bir arada tutan ve ortak bir amaç etrafında kenetlenmemizi sağlayan üst kimliğimiz ‘Türklük’ yok edilmek istenilmekte, bu doğrultuda her sabah okullarda okutulan ‘öğrenci andı’ kaldırılmakta, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyenler susturulmaktadır. Bu paketle bölücü klavyelere özgürlük, birleştirici dillere pranga vurulmaktadır. ‘Türküm’le başlayan, ‘doğruyum’la devam eden bir andın kaldırılması, ancak Türk olmayan ve doğru olmayan insanları memnun etmek için atılmış bir adım olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde çocuklarımızın ‘Türküm’ demesi, ‘doğruyum’ demesi, ‘çalışkanım’ demesi kimleri, neden rahatsız etmektedir? Bundan ancak, Türklük şuurundan uzak, Türklerle tarihi bir hesaplaşma peşinde koşanlar rahatsız olur. Biz bunların kim olduğunu çok iyi biliyoruz.”
Grup, açıklamanın ardından eyleme katılan ilkokul çocuklarının okuduğu öğrenci andını dinledikten sonra dağıldı.
VALİLİK ÖNÜNDE ‘ANDIMIZ’ PROTESTOSU
ERZURUM’da Türk Kamu- Sen Şubesi üyeleri Demokratikleşme Paketi’nde yer alan ‘Andımız’ın kaldırılmasına tepki gösterdi. Sendika üyeleri, Valilik önünde ‘Andımız’ı okudu.
Erzurum Adalet Sarayı karşısındaki Valilik binası önünde toplanan yaklaşık 100 Türk Kamu- Sen üyesi, demokratikleşme paketini protesto etti. ‘Türküm, doğruyum, çalışkanım. Neden suç olsun?’, ‘İnadına Türküm, doğruyum, çalışkanım’, ‘ Bir çılgın proje de Türklere istiyoruz’, ‘Andımıza dokunma’ pankartları taşıdı. Ortaokul öğrencisi Merve Revda Yazıcı, ‘Andımız’ı okudu. Üyeler ise öğrencinin okuduğu andı tekrarladı. Türk Kamu- Sen İl Temsilcisi Müfit Bayraktar, “Üyelerimiz bugün farklı kesimleri temsil etti. Kimi bir hoca kıyafeti giydi kimi de farklı yörelere ait kıyafetleri. Üyeler bugün herkesi temsil etti” dedi. Üyeler daha sonra el ele vererek “Biz aynı kilimin desenleriyiz. Hep birlikte Türküz’ dedi.
Bayraktar, Demokratikleşme Paketi’nin Türk milletine dayatılan baldıran zehri olduğunu iddia ederek bölücülere ana dilde eğitim imkanı verildiğini söyledi. Bayraktar şöyle devam etti:
“Alfabemizde olmayan harflerin kullanılmaya başlanmasının ve isteyen herkesin her dilde eğitim yapılabilmesinin ardından gidilen yol bölünmüş Türkiye’yi ortaya çıkarmaktadır. Bu yol dilde, fikirde ve hedefte ayrışma yoludur. Bu pakette Türk coğrafyasında yaşayan tüm vatandaşlarımızı bir arada tutan ve ortak bir amaç etrafında kenetlenmemizi sağlayan üst kimliğimiz ‘Türklük’ yok edilmek istenmektedir. Bu doğrultuda her sabah okullarda okutulan ‘öğrenci andı’ kaldırılarak, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sesleri susturulmaktadır. Bu güzel sözler kimleri neden rahatsız etmektedir? Türklük şuurundan uzak, Türklerle tarihi bir hesaplaşma peşinde koşanlar ancak rahatsız olur.”
Öte yandan basın açıklaması öncesinde bastıran yağmurdan sakınmak isteyen üyelerden bazıları ıslanmamak için ellerindeki Türk bayrağı ve pankartları başlarına tuttu.
SİNOP’TA ANDIMIZ’IN KALDIRILMASINA TEPKİ
SİNOP’ta Türkiye Kamu-Sen üyesi bir grup, okullardan Andımız’ın kaldırılmasını kent meydanında yaptıkları basın açıklamasıyla protesto etti.
Hükümet Konağı Meydanı’nda toplanarak Türk bayrağı açan grup, okullardan Andımız’ın kaldırılmasına tepki gösterdi. Burada grup adına açıklamalarda bulunan Kamu Sen İl Temsilcisi Metin Süren, Demokratikleşme Paketi ile Türk insanının manevi değerlerinin yozlaştırılmak istendiğini belirterek, “Demokrasi ve özgürlükle uzaktan yakından ilgisi olmayan, 76 milyon vatandaşımızın ortak ihtiyaçlarını karşılamak yerine terör örgütünün taleplerini hayata geçirmeyi amaçlayan şüpheli bir paketle karşı karşıyayız. Yıllardır yürütülen kampanyalarla bizleri bir arada tutan tarihi ve kutsal kavramlarımızın içi boşaltılmak, inanç değerlerimiz yıpratılmak, milli ve manevi değerlerimiz yozlaştırılmak istenmekte. Milletimizin ve devletimizin geleceği üzerinde kirli bir oyun oynanmaktadır. Bu oyunun son sahnesi ise demokratikleşme paketi adı altında, Türk milletine dayatılan baldıran zehri olmuştur” dedi.
Konuşmaların ardından hep bir ağızdan andımızı okuyan grup, ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ sloganları atarak eylemi sona erdirdi.

YORUM YAP

escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort