ÖN YARGI

Zeliha Alkan

MHP Manisa Açıklamalarda Bulundu

Bu haber 18 Kasım 2013 - 23:35 'de eklendi ve 754 kez görüntülendi.

MHP Manisa İl Başkanı Mehmet Ödevli Düzenlediği Basın Toplantısında Açıklamalarda Bulundu..

14436_1

Değerli basın öensupları, kıymetli Manisalılar,

Yıllardır küresel gücün dayatmalarına boyun eğerek sürdürülen terörle mücadele siyasetinin sahibi AKP zihniyetinin geldiği nokta  ile sözde açılım adını verdiği bölücülüğe teslim olma anlayışı artık çığrından çıkmış telafisi çok zor olan karanlık bir yola girmiştir.

AKP, 2002 yılında Türkiye ölçeğinde sıfır denecek düzeyde teslim aldığı terörle mücadele seviyesini, geride kalan dönemlerde maalesef heba etmiştir.

Başbakanın tercih ettiği teröriste sevimli görünme, bölücülükle uzlaşma arayışları ile gelinen süreçte bugün tahammül edilmez seviyelere yükselten ilkesiz ve teslimiyetçi siyaseti iflas etmiştir.

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı sıfatıyla Türk Milletinin ibret ve hayretle izlediği 2. Habur Vakası diye nitelendirilebilecek bir Diyarbakır gezisi kap kara bir leke olarak Türk Tarihine kaydedilmiştir.

Bir tarafta sözde Kürdistan temsilcisi Barzani, bir tarafta Türkiye Cumhuriyetini Terörist ülke olarak nitelendiren sanatçı bozuntusu, diğer tarafta bebek katilinin fotoğrafları sanki biz bu ülkeyi böldük, parçaladık der gibi bir manzara oluşturmuştur. Ve bu tabloyu oluşturan maalesef ki Türkiye Cumhuriyetinin başbakanıdır.Başbakanın eşi ise bir şeyler çığırtan sanatçı bozuntularının nağmelerine ağlamaktadır.

Tabloya bakın ey Türk Milleti ! bu durum rezaletin son perdesidir !

Siz, bu vatanın bölünmemesi adına kahramanca mücadele ederken şehit düşen, gazi olan Mehmetçiğe hiç göz yaşı döktünüz mü sayın Emine Hanım, sayın AKP ‘liler ?

Açılım dediğiniz bu mudur ? Sözde barış ve kardeşlik projesi bu mudur ? Yoksa bu buluşma yaklaşan yerel seçimler için adice planlanan bir sinsi bir plan mıdır ?

Yazıklar olsun sizlere !

Değerli basın mensupları,

Daha önceleri defalarca tekrarladığımız gibi Türkiye’nin bir kürt meselesi yoktur ve  ortada bir savaş da yoktur ki barıştan bahsedilsin. Türkiye Cumhuriyeti içinde yaşayan tüm kesimleriyle bir bütündür ve üniter bir yapısı vardır. Bu yapı asla parçalanamaz ve bölünemez. Türkiye Cumhuriyetinin terör sorunu vardır ve kanlı bölücü terörün,

  • Teröristle ve uzantılarıyla pazarlık yapılarak son bulamayacağı,
  • Mücadelenin başka ülkelerin insaf ve iznine tâbi olamayacağı,
  • Terör inlerini himaye eden Irak’lı aşiret reisleriyle kucaklaşarak bitemeyeceği,

yaşadığımız gerçeklerle ayyuka çıkmıştır..

.

Başbakan Erdoğan terörü, taviz vererek önleyemeyeceğini artık idrak etmeli, kimliklerin tahriki, milletimizin birbirine düşürülmesi ile barışın da huzurun da gelmeyeceğini anlamalıdır.

Sınırdan girenlerin hükümet törenleriyle karşılanıp serbest kaldığı; pişman değilim diyenin  bile muteber hale gelip el üstünde tutulduğu; Irak’taki yuvalarında elinde silah tutana ise kimsenin ses çıkartamadığı bu rezaletlerin devamı ile bölücülüğün de bölücü terörün de son bulması hayal ürünüdür.

Kanlı  terör örgütünün belini kırmadan, ortadan kaldırmadan ve bölücülüğü durdurmadan yapılacak her sözde açılım veya girişim, şiddetin gölgesinde kalmaya ve terör ile yapılan pazarlığın parçası olmaya devam edecektir.

Fakat her şeye rağmen, hükümetin terörle mücadeleyi giderek zorlaştırdığı, PKK’nın bütün taleplerinin birer birer yasal zeminlere oturtulmak istendiği, ağır kışkırtmalara maruz kalan kardeşliğimizin derinden sarsıldığı bu tehlikeli şartlar altında, güvenlik güçlerimizin mücadele azmini yüksek tutmak hepimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.

Unutulmasın ki ; tarihi şan ve şöhretle dolu Türk Milleti var oldukça bu karanlık planlar asla maya tutmayacak ve milletimiz yapılacak olan yerel seçimlerde köhne AKP zihniyetine tokadını vuracak ve kendi bağrından çıkmış Milliyetçi Hareket ve kadrolarını yüce Rabbimizin izniyle iktidara getirecektir.

Saygılarımla…

Mehmet ÖDEVLİ

MHP İl Başkanı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.