ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
17,1416
EURO
17,6002
ALTIN
973,88
BIST
2.371,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
30°C
İstanbul
30°C
Açık
Perşembe Açık
29°C
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Az Bulutlu
25°C
Pazar Az Bulutlu
25°C

Bu dar boğazdan milleti aşıracak bir tek irade kalmıştır. O da Ülkücü hareketin iradesidir

Bu dar boğazdan milleti aşıracak bir tek irade kalmıştır. O da Ülkücü hareketin iradesidir

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Erzincan Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Milli Uyanış İçin Harekete Davet Gecesi’ne katıldı.

yazir81577b325

Erzincan Ülkü Ocakları İl Binasına gelen Genel Başkan Olcay Kılavuz burada çok sayıda Ocaklı Genç tarafından karşılandı. Ocaklı gençlerle bir süre sohbet etti. Kılavuz yaptığı konuşmada;

“Ülkemizin içinde bulunduğu süreci hepiniz çok yakından görüyorsunuz. Teröristler cesaretlendirilmekte, gelip geçici makamları korumak amacıyla ülkemizi uçuruma sürükleyecek nitelikte akıl almaz tavizler verilmektedir. Buna karşılık vatanımızın birliğini ve bütünlüğünü savunanlar, dilimize ve bayrağımıza sahip çıkanlar ötekileştirilmektedir.Hatta durum öyle bir hal almıştır ki Türk Bayrağı açmak provokasyon olarak nitelendirilmiştir. Ne acıdır ki milletimizin oylarını temsil eden iktidar mensupları da yaşanan gelişmelere adeta çanak tutmaktadır. Milliyetçiliği ayaklar altına alabileceğini zanneden, Türklüğünden utandığından mıdır, yoksa verdiği sözlerden ötürü müdür, bilinmez bir şekilde Türküm demekten imtina eden Başbakan da bu kervanın başını çekmektedir. Son skandal ise kamuoyunun önünde güzel vatanımızın güzide köşelerinden birine çeşitli adlar vermek suretiyle öz yurdumuzdan koparma girişimidir. Meclis’teki bazı oluşumların bu istekleri herkesçe bilinmektedir. Ama artık Başbakan da bu ifadeyi kullanmış ve tarafını belli etmiştir. Ortaya çıkan siyasi gelişmelere bakıldığı zaman Ülkücü Hareket vatan savunmasında bir safta, diğerleri karşı safta birleşmiştir. Bunun için durmaya, dinlenmeye vaktimiz yoktur. Zaman şahsi kırgınlıklardan ötürü birbirimize buğzetme zamanı değildir. Türk Milliyetçilerinin hele de bu dönemde birbirinden başka kimsesi yoktur. O sebeple bir olmalı iri olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Gençlere de çeşitli tavsiyelerde bulunan Genel Başkan “Sizler okullarınızı bitirip, Türk Devleti ve Milleti’nin ihtiyaç duyduğu yerlerde görev alarak Türk Milliyetçisi olmaktan ötürü yüklendiğiniz sorumluluğu yerine getirebilirsiniz. Bir yarışa girecekseniz eğitimde yarışa girmelisiniz. Çünkü Türk Milliyetçileri olarak asli hedefiniz vatanımız için daha çok çalışmak olmalıdır. Bunun yolu da eğitimde ileri gitmekten, üniversite tahsilini tamamlayarak gelişen olayları iyi analiz eden bireyler olmaktan geçmektedir. Eğitim kurumlarındaki işiniz okumak olmalıdır. Sizi yolunuzdan saptırmaya çalışanların fitnesine ve kışkırtmasına gelmemeli, soğukkanlı olmalı, en ufak olayda dahi idari birimleri ve kolluk kuvvetlerini bilgilendirmelisiniz” dedi.

Erzincan Ülkü Ocakları’nda temaslarını tamamlayan Kılavuz MHP Erzincan İl ve Merkez İlçe Başkanlığı’nıziyaret etti. Erzincan’a gelmekten dolayı mutluluğunu dile getiren Olcay Kılavuz kısa bir süre önce göreve gelen MHP Erzincan İl Başkanı Erkan Karaman’a başarılar diledi. Sonrasında Türkiye Kamu Sen Erzincan Şubesini ziyaret ederek temaslarını tamamladı.

Programına kabir ziyaretleriyle devam eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Terzibaba Mezarlığı’ndaki Terzibaba Türbesi ve Merhume MHP Erzincan Milletvekili Mihrali Aksu’nun kabrini ziyaret ederek dua etti.

Kabir ziyaretlerini tamamlayarak program çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan yürüyüşe katıldı. Çok sayıda Ülküdaşımızın katıldığı yürüyüşe Mehter Takımı da eşlik etti. Alana gelindiğinde Genel Başkanı coşkulu bir kalabalık karşıladı.

Program vesilesiyle bir konuşma yapan  Kılavuz’un konuşması şu şekilde oldu:

Munzur dağı kadar heybetli,
Karasu gibi coşkulu
Keşiş dağları gibi dimdik duran, kıymetli Ülküdaşlarım!

Hepinizi selamların en güzeli olan yüce Allah’ın selamı ile selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.

Erzincan Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Milli Uyanış İçin Harekete Davet Programı’nda sizlerle bir araya gelmemizi nasip eden yüce Allah’a sonsuz hamd-ü senalar olsun.

Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Bu anlamlı programın hazırlanmasında emeği geçen herkese, varlığı ile bizi şereflendiren bütün dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Yurdumuzun her köşesine gidiyor, her ülküdaşımızın elini sıkıyor ve her gönüle girmeye çalışıyoruz.

Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki, her gittiğimiz yerde ülküdaşlarımızın çok büyük bir umut ve heyecanla çalışmalarına şahit oluyoruz. Özellikle doğu bölgemizde bulunan illerin, AKP Hükümeti tarafından ihmal edildiğini, bölücü örgütün insafına terk edildiğini de üzülerek görüyoruz.

Ancak hiç kuşkunuz olmasın ki kimse olmasa da ülkücü hareket her zaman yanınızdadır.

Değerli Dava Arkadaşlarım,
Muhterem Misafirler,

Hepinizin malumu olduğu üzere ülkemiz çok sıkıntılı bir dönemden geçmektedir. Habur’da sergilenen ihanet tiyatrosuyla başlayan bu yıkım süreci, teröristlerin masumlaştırılması, vatanperverlerin suçlu ilan edilmesiyle devam etmiştir.

Bugün gelinen noktada bölücü başının “yol gösterici”, Barzani’nin “barış elçisi” sıfatıyla takdim edildiği günleri yaşamaktayız. Yaralarımız kabuk bağlamadan, acılarımız yüreğimizi sızlatırken, Başbakan Erdoğan ve ortakları, ülkemizi birilerine peşkeş çekmek için elinden geleni yapmaktadır.

Açılım denen, bu garabet süreç, Türk Milliyetçilerinin öngördüğü gibi, ülkemizi alçak bir yıkıma doğru sürüklemektedir. Türkiye kavgalar görmüş, cuntalar ve darbeler yaşamıştır; Bütün bu süreç içerisinde, en ağır bedeli Ülkücü Hareket ödemiştir. Binlerce mensubunu şehit vermiş, yüzlercesi ömrünün en güzel zamanlarını cezaevlerinde geçirmiştir. Bütün yaşananlara rağmen Ülkücü Hareket, Tek bir gün olsun, bu mübarek topraklara sadakatini kimseye sorgulatmamıştır.

Biz birlikte yaşama idealimizi bin yıllık bir birliktelik ile ortaya koymuşken, suni problemler yaratılarak öz kardeşlerimiz ile aramıza ayrılık tohumu ekilmiştir. Başbakan ve onun yol arkadaşı her kim varsa bilmelidir ki, gittikleri yol çıkmaz sokak, menzilleri karanlık, niyetleri hayır değildir.

Türk milletinin kendi içinde aşamayacağı hiçbir problemi yoktur. Başbakan bu sebeple; ne bölücü başından ümit dilenmeli, ne de Barzani’ye bel bağlamalıdır. Türk Milleti işte buradadır. Türk milleti Malazgirt’ten beridir vatanın parçası olan Erzincan’ın kıymetli evlatlarıdır. Türk milleti 13 Şubat salonundadır.

Herkes çok iyi bilmelidir ki, millet ile ilgili meselelerde tek muhatabımız yine Türk milletinin kendisidir.Başbakan içinde bulunduğu bu aymazlıktan bir an önce kurtulmalı, Yönünü Yüce Türk milletine dönmelidir.

Kendisine temsil hakkını veren milletin bu yetkisini, aşağılık emellere hizmet edenlerin ipoteği altına koymamalıdır.

Türk milleti kararını vermiştir.

Dün olduğu gibi bugün de kendi kaderini kendisi belirleyecektir.

İradesini hiç kimsenin ipoteği altına koymayacak, vatansız eşkıyaların hesaplarına konu edilemeyecektir. Aksi her duruma karşı Türk milleti hazırlıklıdır. Milletimizin özünü teşkil eden Ülkü Ocakları dimdik ayaktadır. Allah’ın izniyle iman dolu göğsünü siper etmeye de her daim hazırdır.

Değerli Arkadaşlarım,

Ülkemizin dört bir yanındaki Ocaklarımız marifetiyle gençliğimizi milli ve manevi değerler ile donatarak,
islam ahlakı ve türk töresini özümsemiş bir nesil yetiştirmeye devam ediyoruz.

Şu husus çok iyi bilinmelidir ki, Bu nesil Türk Milletinin hem geleceği hem de birlik ve beraberliğinin teminatıdır.

İddiamız içi boş ve kuru bir iddia değildir. Türk milletinin varlığını ebediyen muhafaza edecek olan bu nesil Yüce Yaradan’a hamd olsun ki Ülkü Ocaklarında yetişmektedir.

Türk Yurdu’nun bölünmez bütünlüğüne kast eden ve onlara dur demeyen her kim varsa şunu iyi bilmelidir ki, Ülkücüler, vatan söz konusu olduğunda, maziden aldığı kahramanlık ruhunu
Her şeyden üstün tutacak ve bu konuda hiçbir fedakârlıktan geri durmayacaktır. Çok kıymetli gönül insanı, rahmetli milletvekilimiz Mihrali Aksu’nun vermiş olduğu mücadele ruhu içimizde halen yaşamaktadır.

Ülkücü şehidimiz Fadime Yılmaz’ın aziz hatırasını yaşatma irademiz ebed müddet sürecektir.

Erzincan sahipsiz değildir, Türk Milleti ümitsiz değildir. Bu ümit Ülkü Ocakları’dır.

Değerli Gönüldaşlarım,

Geçtiğimiz günlerde Bütçe Kanunu görüşmelerinde bölücü başının “halk önderi”; Türkiye’nin güneydoğusunun ise “Kürdistan” olarak BDP tarafından şerhlere geçirilmesiyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kürdistan safsatasını tanıması amaçlanmıştır.

Bu dar boğazdan milleti aşıracak bir tek irade kalmıştır. O da Ülkücü hareketin iradesidir. Varlığınız bu iradenin kuvveti, birliğiniz bu iradenin başarısı olacaktır! Bu minvalde yaklaşan yerel seçimler çok değerlidir.

Her ülkücüye büyük vazifeler düşmektedir.

Her insanımıza ulaşarak bu karanlık dönemi anlatmamız ve onları uyandırmamız gerekmektedir.

Bu seçimler bir varlık-yokluk mücadelesi, bir karar ve kader anıdır. Siz kıymetli gençlerin tercihleri geleceğimizi belirleyecektir. Çünkü Türkiye nüfusunun büyük bir çoğunluğunu ilk kez sandığa gidecek genç nüfus teşkil etmektedir.

Bu sebeple ülkücü gençler, bu büyük seçmen potansiyelinin ülkücü harekete teveccüh göstermesi  için, büyük bir gayretle bire bir çalışmalıdır.

Alevi- Sünni, Türk- Kürt diye ayrıştırmadan bütün insanlarımızın gönüllerini fethetmeli, farklı özelliklere değil, bin yıldır paylaşılan ortak kadere ve kardeşliğe önem verilmelidir.

Varsın; ihanet odakları el ele zafer şarkıları söylesin,
Varsın; Şivanlar, İbolar ümit ile zafer sarhoşu olsunlar,
Varsın; kabile şefleri kendilerini bu coğrafyada var eden milleti yok saysınlar,
Varsın; dilleri çatallaşmış sözde vekiller Türk’ün kadim toprağına Kürdistan desinler,
Varsın; eli kanlı katiller savaş çığlıkları atsınlar,
Varsın; Washington’la, Brüksel’le, Erbil’le yoldaşlık etsinler

Tüm hepsine verilecek tek bir cevap vardır.

Ülkücüler “Gerekirse can feda olsun, Anadolu yeniden fethedilir diyerek” kılarlar Cuma namazını Türkmen Beyi’nin ardında Türk ordusu sefere çıkar bir Mayıs sabahında. Yavuzla dirilir Mısır’ı ilhak eden kuvvet, Kanuni ile can bulur Mohaç’ta kâfiri yok eden devlet, Bir sabah, bir sabah ululardan bir emir gelirse elbet, And olsun ki, şart olsun ki Türk milleti bu ihanet zincirini kıracaktır.Türk milleti küllerinden doğacak, yeniden Bismillah diyecektir.

Kürşat ile kırk çerisinin cesareti zihnimize kazınmıştır.Medine müdafisi Fahreddin Paşa’nın imanı göğsümüzdedir. Çeğen tepesinde mitralyözün önüne yalın kılıç atılan Enverler içimizdedir, Dar ağacına düğün türküleri ile giden Pehlivanoğlu’nun sebatı yüreğimizdedir. Başbuğumuzun kararlılığı bizimledir, Liderimiz Devlet Bahçeli beyin ilkeli ve dürüst siyaset anlayışı yolumuzu aydınlatmaktadır. Biliyoruz, inanıyoruz bu kutlu gün yakındır.

Bunun için bize düşen; Hazreti Muhammed’in feyzinden gönlümüzde sönmez bir çıra,
Fatih’in damarından bizde de bir damla kan, Alparslan’ın yelesinden bizde de bir tutam saç olduğunu hatırlayıp, Kendimizi ve neslimizi buna göre yetiştirmektir.

Türk milleti, safını, Milliyetçi Hareketin yanında belirleyerek kaderi ile ilgili kararları kendi iradesi altına almalıdır.

Daha önce birçok defa yaptığınız gibi Erzincan’a üç hilali asarak gereken yerlere gereken cevabı vereceğinize inancımız tamdır!

Hanımefendiler, Beyefendiler,

Ne kadar dar boğazdan geçersek geçelim, hangi zorlu yolları aşmak zorunda kalırsak kalalım biliyoruz ki elbet başaracağız. Çünkü imanımız tamdır. İnancımız dipdiri ayaktadır.

Kılıçarslan öldü sanma yaşıyor bizde,
Atilla’nın ateşi var içimizde,
Kanije’nin gazileri daha dipdiri,
Sınırdadır Pilevlenin kırk bin askeri,
Şehitlerden elli milyon bekçisi olan, Aşılmaz bir kayadır bu ebedi vatan!

Tüm bu duygu ve düşüncelerle hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Sizleri yüce Allah’a emanet ediyorum.

Cenab-ı Allah yar ve yardımcınız olsun…

Ne mutlu Türküm diyene!”

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Milli Uyanış İçin Harekete Davet Gecesi kapsamında Ali Kınıksahne alarak konser verdi.

Ali Kınık’ın konserini tamamlamasıyla kürsüye gelen Erzincan Ülkü Ocakları Başkanı Çağatay Mutlu Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’a bir hediye takdim etti. Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanlığı bünyesinde, teşkilat faaliyetlerinde başarılı çalışmalar gerçekleştiren Ülküdaşlarımıza plaket ve teşekkür belgelerinin verilmesinin ardından Osman Öztunç konseri gerçekleştirildi.

Osman Öztunç’un da konserini tamamlamasıyla düzenlenen etkinlik sona erdi. Kılavuz Erzincan’daki istişarelerini tamamladıktan sonra kentten ayrıldı.

 

haberiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş