YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın H. Nihal ATSIZ’ın Vefatının 38. Yıldönümüne İlişkin Anma Mesajı

Bu haber 13 Aralık 2013 - 1:40 'de eklendi ve 1.080 kez görüntülendi.

Foto - Sinan O AN
Hüseyin Nihal ATSIZ, milletimizin kurtuluşunu milliyetçilikte bulan ve yaşamının sonuna kadar bu ülkü uğruna mücadele veren bir ülkü adamıdır. ATSIZ’ın ülküsüne olan kuvvetli inancı, ona tabutluklarda direnç, mahkemelerde de sabır kaynağı olmuş, bozkurt başını eğdirtmemiştir. Ülkü devlerinin tümü gibi o da mücadeleyle dolu bir hayat geçirmiş, başına gelecek ne olursa olsun başını yere eğmeden her şeye inat yürümüştür. ATSIZ, aynı zamanda Türk tarihini milletimize öğretmiş, kitapları, dergileri, öğütleri ve şiirleriyle ülkücü hareketin altyapısının oluşturulmasında hayati bir rol üstlenmiştir.
Türk ülküsüne yaptığı mükemmel faaliyetlerle katkı sunan Nihal ATSIZ’ın “Atsız yere düşmekle bu bayrak yere inmez!” mısralarının hakkını vermek ise şimdi bizlerin görevidir. Bunun için de, öncelikle ATSIZ’ın heyecanını, ATSIZ’ın kararlığını ve ATSIZ’ın ümidini anlamak gerekmektedir. Tarihini anlayan ve milli değerlerin savunucusu olan bir nesil engel tanımayacaktır. “Kahrolsun Türkçülük” propagandasıyla yola çıkanların yolu yol değildir ve yol yakınken geri dönmeleri elzemdir. Türk milliyetçiliğinin kapsamını ve kapsayıcılığını anlamamış bu kişilere hesabı hem tarihimiz hem de milletimiz soracaktır.
Bundan 38 yıl önce, 11 Aralık 1975 tarihinde uçmağa varan dava adamı, bilim adamı ve gönül adamı Hüseyin Nihal ATSIZ’ı a saygı ve rahmetle anıyoruz.
Dr. Sinan OĞAN
MHP Iğdır Milletvekili

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.