ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
17,0935
EURO
17,5517
ALTIN
970,96
BIST
2.371,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
30°C
İstanbul
30°C
Açık
Perşembe Açık
29°C
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Az Bulutlu
25°C
Pazar Az Bulutlu
25°C

Ülkü Ocakları’ndan internet ve sosyal medya atağı

Ülkü Ocakları’ndan internet ve sosyal medya atağı

Ülkü Ocakları Genel Merkezi, sosyal medyadaki gücünü daha da artırmak amacıyla sürekli olarak görev yapacak büyük bir sosyal medya ordusu kurma çalışmalarını hızla sürdürüyor.

 HaberRes_31974

Ülkü Ocakları’nın internet ve sosyal medyadaki atağını değerlendiren Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz,”Ülkücü gençlik her alanda olduğu gibi teknoloji, internet ve sosyal medya gibi alanlarda da öncü olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu vesileyle günümüz gençliğinin uzun vakitler geçirdiği internet ortamı üzerinden de onlara ulaşmayı, davamızı anlatmayı, onları milli ve manevi meselelerde aydınlatmayı hedefliyor ve bunu kendimiz için bir görev sayıyoruz” dedi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, ” Ülkücü gençlik her alanda olduğu gibi teknoloji, internet ve sosyal medya gibi alanlarda da öncü olmak için çalışmalarını sürdürüyor” dedi

Kılavuz, ”Ülkü Ocakları Genel Merkezi sosyal medyadaki gücünü daha da artırmak amacıyla sürekli olarak görev yapacak büyük bir sosyal medya ordusu kurma çalışmalarını hızla sürdürüyor. Son dönemde gerek yurtiçinde gerek yurtdışında yaşanan gelişmelere bakıldığı zaman sosyal medyanın kamuoyunu yönlendirme anlamında gücünün git gide arttığı görülmektedir. İnsanlar sosyal medya sayesinde aracılar olmaksızın görüşlerini gibi belirterek anlık olarak tüm dünyayla paylaşabilmektedir. Anlık paylaşımlarını görsellerle destekleyerek pek çok konuda haber ajanslarından dahi daha hızlı bilgi paylaşımının oluşmasını sağlamaktadır. Sosyal medyanın gücünü anlamak açısından özellikle Twitter ve Facebook ulaştığı aktif kullanıcı sayıları da göz önünde bulundurulabilir” diye konuştu.

 

”ÜLKÜ OCAKLARI’NIN FACEBOOK SAYFASI ÜZERİNDEN GÜNDE ORTALAMA 400 MESAJA CEVAP VERİLİYOR”

”Sosyal medyanın hayatımızın içine bu kadar girdiği bu tabloyu gören Ülkü Ocakları, hem faaliyetlerini anlatmak hem de sosyal medyada gündem oluşturmak için uzun bir süredir bu alanı aktif olarak kullanıyor” diyen Kılavuz, ”Ülkü Ocakları’nın Facebook sayfası üzerinden günde ortalama 400 mesaja cevap veriliyor. Bunun yanı sıra sayfa üzerinden Genel Merkez tarafından yapılan İl Ziyaretleri, Ülkü Ocakları’nın faaliyetleri ve projeleri kapsamında yapılan paylaşımlar yüzbinlerce insan tarafında görülüyor. Ayrıca Ülkücü Hareketin ve Türk-İslam Dünyası’nın önemli günlerinde, Türk tarihine damga vurmuş kişilerin ölüm yıldönümlerinde Ülkü Ocakları genel merkezi görsel tasarım ekibi tarafından tasarımlar hazırlanarak sosyal medya hesaplarında paylaşılıyor.

 

Ülkü Ocakları ayrıca Facebook kullanımı konusunda da kurumsallık adına önemli adımlar attı. Tüm İl Ocaklar adına beğeni sayfaları açılarak, bu hesaplar Ülkü Ocakları Genel Merkezi Basın Koordinasyon Merkezi tarafından kontrol ediliyor. Ayrıca Genel Merkeze ait sayfada yapılan paylaşımlar otomatik olarak İl Ocakların sayfalarında da yayınlanıyor. Bu çalışmaların sonuçları ise doğrudan istatistiklere yansıyor. Ülkü Ocakları Genel Merkezi Basın Koordinasyon Merkezi tarafından kontrol altında olan 76 adet il ocak beğeni sayfası, 21 adet Ülkücü Hareket’e dair çeşitli beğeni sayfası bulunmakta ve bunlara günlük 550.000 kişi erişmektedir. Bu sayı her gün artmaktadır” dedi.

 

”ÜLKÜ OCAKLARI’NIN TWİTTER HESABI YAKLAŞIK 60 BİN KİŞİ TARAFINDAN TAKİP EDİLİYOR”

Kılavuz şunları söyledi: ”Twitter’da da aynı durum söz konusu. Ülkü Ocakları’nın Twitter hesabı yaklaşık 60 binkişi tarafından takip ediliyor. “#ÜlküOcakları” başlığıyla başlatılan gündem çalışmaları sayesinde insanlar siyasi, sportif, sosyal ve kültürel olaylar başta olmak üzere pek çok konuda “hashtag” adı verilen ortak başlıklar altında olumlu veya olumsuz eleştirilerini yazabiliyor. Bugüne kadar ülke ve dünya gündeminde yaşanan gelişmeler paralel olarak belirlenen başlıklar (hashtag) ile başlatılan gündem çalışmalarında büyük bir başarı sağlandı.

10 ay gibi kısa bir sürede Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi Sosyal Medya Grubu #MHP tarafından başlatılan gündem çalışmalarında 136 kez Türkiye Gündemine, 96 kez de Dünya Gündemine girildi. Ülkü Ocakları sosyal medyadaki büyük gelişimi ve etkin kullanımı sayesinde yazılı ve görsel medyanın tüm sansürlerine rağmen Türk Milliyetçilerinin sesi olmaya devam ediyor.

Alınan bilgilere göre Ülkü Ocakları sadece genel merkez çapında değil Türkiye genelindeki bütün illerde de büyük bir sosyal medya ekibi oluşturmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bugün elde edilen başarıyı daha ileriye taşımak amacıyla tüm İl Ocaklardan belirli sayıda temsilciler belirlenerek sosyal medya ordusuna dahil edilecek. Belirlenen temsilcilere Ülkü Ocakları’nın önemli projelerinden birisi olan “Uzaktan Eğitim” programı vasıtasıyla “sosyal medyanın doğru ve etkin kullanımı” için dersler verilecek. Bu ekipler eğitimlerini tamamladıktan sonra daha geniş bir ağa sahip olmak amacıyla gönüllü olanlar sosyal medya ekiplerine katılımın önü açılacak.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi sosyal medya alanındaki bu atağı neticesinde 1500 kişilik bir sosyal medya ordusu oluşturmayı amaçlıyor. İllerdeki temsilcilerimizin belirlenmesi ve eğitimlerinin verilmesinden sonra gönüllü olan ve sosyal medyada Ülkücü Harekete hizmet etmek isteyenlerin başvuruları alınmaya devam edileceği de alınan bilgiler arasında.

Gönüllü olarak çalışmak isteyenler için bir form oluşturulacağını söyleyen Ülkü Ocakları Genel Merkezi yetkilileri, bu formların tüm illere gönderileceğini bu yolla yeni başvurular alınacağını bildirdi. İsteyenler bu formlara aynı zamanda Ülkü Ocakları’nın resmi internet sayfasından da ulaşılabilecekler.

 

”ÜLKÜ OCAKLARI, TÜRKİYE LOKASYONLU WEB SİTELERİ İÇERİSİNDE İLK 5000’E KADAR YÜKSELDİ”

Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin resmi internet sitesi olan www.ulkuocaklari.org.tr ‘nin ziyaretçi sayılarında da büyük bir artış oldu. Alexa (İnternet İstatislik Platformu) verilerine göre Ülkü Ocakları, Türkiye lokasyonlu web siteleri içerisinde ilk 5000’e kadar yükseldi. Sitede yapılacak güncellemeler, haber akışlarının eş zamanlı olarak sağlanması ile bu grafiğin daha yukarılara çekilmesi için çalışmalar yapılacağı da bildirildi.

Ülkü Ocakları’nın bilişim alanındaki faaliyetleri yalnızca sosyal medyaya sınırlı kalmıyor. Genel Merkez tarafından hazırlanan sistem ile Ülkü Ocakları’nın tüm temsilciliklerine ortak bir tema ile internet sitesi kuruluyor. Siteler “subdomain” yani “alt alan adı” olarak (örneğin: kayseri.ulkuocaklari.org.tr) şeklinde genel merkezin sitesi bünyesinde hizmet verecek. Şuan kurulumu tamamlanan sitelerin kullanımı için il ocaklardan temsilcilere verilen eğitimin ardından hizmete açılacak.

Bu sayede İnternet sitesi olmayan İl Ocak kalmayacak, ayrıca Genel Merkez ve diğer İl Ocakların yapmış olduğu faaliyetlere ilişkin haberler tüm İl Ocakların internet sitesine eş zamanlı olarak düşecek. İnternet üzerinden yapılan çalışmalar için Ülkü Ocakları bünyesinde Türk Telekom alt yapısına 100 Mbit hızıyla direkt bağlı “Dede Korkut” ve “İlbilge” adı verilen 2 adet internet sunucusu (server) bulunmakta, bunların bir tanesi Türkiye genelindeki bütün ocak sitelerini kapsarken diğeri de “Ocak TV” ve medya arşivi için kullanılmakta olduğu öğrenildi.

Bunun yanı sıra internet üzerinden sanki gerçek bir dergi okuyormuş gibi sayfalarını çevirebileceğiniz iki adet e-dergi şu an Ülkü Ocakları’nın resmi sitesinde yayınlanıyor. E-dergi formatındaki yayınlarda da bahsettiğimiz sunucular kullanılıyor. Şu an Türk Dünyası meseleleri hakkında hazırlanan “Yaş Türkistan” ve genç ülkücülerin kalemlerinden dökülenlerle oluşturulan “Genç Arkadaş” dergileri internet üzerinden e-dergi formatıyla yayınlanıyor.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi toplumsal olaylara verilen tepkiler için de internet ortamını kullanıyor. Kamuoyunda uzun bir süredir devam eden Türklük tartışmaları, PKK açılımı, milli ve manevi değerlere yapılan saldırılar ve anayasa tartışmalarına tepki olarak “Türklük için imzala” kampanyasının yapıldığını bildiren yetkililer, 22 Mart 2013 tarihinde başladıkları, bir bildiri içeren ve bu bildiriyi kabul eden herkesin çevrimiçi olarak altına imza atabileceği bu çalışmada 1 Milyon imzayı geçtiklerini bildirdi. Böylece Ülkü Ocakları tarafından internet üzerinden de toplumsal bir farkındalık yaratılmakta ve aynı zamanda söz konusu meselelere tepki koyulmakta.

Ülkü Ocakları yetkilileri sosyal medyanın etkin kullanımı için eğitimlerin verilmesi ve İl Ocaklara resmi internet sitelerinin hazırlanmasından sonra büyük bir adım daha atacaklarını bildirdiler. Son dönemde kullanımı yaygınlaşan akıllı telefonlarda artık “Ülkü Ocakları uygulaması” bulunacak. Tüm işlemleri tamamlanan “Ülkü Ocakları uygulaması” Android Market ve Apple Store’dan yeni yılla birlikte indirilebilecek. Bu sayede kullanıcılar Ülkü Ocakları’nın İllerde yaptığı faaliyetleri, konser haberlerini yakından takip edebilecek, e-dergilere ulaşabilecek ve bütün bu internet ağını cep telefonları üzerinden de takip edebilecekler.”

Ülkü Ocakları’nın internet ve sosyal medyadaki bu atağını değerlendiren Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz,” Ülkücü gençlik her alanda olduğu gibi teknoloji, internet ve sosyal medya gibi alanlarda da öncü olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu vesileyle günümüz gençliğinin uzun vakitler geçirdiği internet ortamı üzerinden de onlara ulaşmayı, davamızı anlatmayı, onları milli ve manevi meselelerde aydınlatmayı hedefliyor ve bunu kendimiz için bir görev sayıyoruz. Hayatımızın her alanında yer bulan internet ve sosyal medyayı Türk milletinin yararına kullanmak için bu tür çalışmalarımızı daha da artırarak devam ettireceğimizi ve buna çok önem verdiğimizi de söylemek istiyorum. Bu çalışmaları yürüten ülküdaşlarımıza da başarılar diliyorum” diyerek Ülkü Ocakları’nın sosyal medya noktasında daha pek çok projeye imza atacağının da müjdesini vermiş oldu.

Ülkü Ocakları Resmi Hesapları

Facebook : facebook.com/UlkuOcaklariEKV

Twitter : twitter.com/Ulku_Ocaklari

Web : www.ulkuocaklari.org.tr

OcakTV : youtube.com/user/ocaktv

Sosyal Medya Hatı : 0312 285 44 44 / 203

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş