AKP iktidarında tren raydan çıktı

Bu haber 18 Ocak 2014 - 22:04 'de eklendi ve 777 kez görüntülendi.

TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak, “Demokrasilerde, kiminyöneteceğine, sandık karar verir. Nasıl yöneteceğine, ise hukuk teamülleri ve kişinin vicdanı, çapı karar verir” dedi.

HaberRes_32822

TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak, “AKP iktidarında tren raydan çıktı. ‘Sandık beni seçti. Atık hırsızlık bile yapsam meşrudur’anlayışı yanlış” dedi.

Ali Uzunırmak, “Demokrasilerde, kimin yöneteceğine, sandık karar verir. Nasıl yöneteceğine, ise hukuk teamülleri ve kişinin vicdanı, çapı karar verir” dedi.

Uzunırmak, “Bugün Türkiye’de hakimler, savcılar, emniyet, görev yapamaz hale geldi. Adalet, kalmadı” diye konuştu.

TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Aydın’ın Karpuzlu ilçesi ve köylerinin ardından, Karpuzlu Ziraat Odası Başkanı Cavit Yetiştirici’yiziyaretinde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

KİMİN YÖNETECİĞİNE SANDIK KARAR VERİR AMA NASIL YÖNETECİĞİNE HUKUK BELİRLER

Demokrasilerde, sandık, kimin yöneteceğine karar verir. Ama nasıl yöneteceği, hukuk teamüllerine ve kişinin çapına bağlıdır.

Kimin yöneteceğine, sandık karar verir. Nasıl yöneteceğine ise hukuk teamülleri ve kişinin vicdanı, çapı karar verir.

‘SANDIK BENİ SEÇTİ, HIRSIZLIK DA YAPSAM MEŞRUDUR’ANLAYIŞI YANLIŞ

Türkiye’de karıştırılan bir şey var. ‘Sandık beni seçtiyse, nasılsa sandıktan çıktım. Yaptığımım her şey meşru’anlayışı doğru değil.

Sandık, kimin yöneteceğine karar verir ama, nasıl yöneteceği, hukuka, teamüllere, çapına dayalı olan bir şeydir. Hukuka da karşı gelemezsin, teamüllere de karşı gelemezsin.

SANDIKTAN ÇIKTIN DİYE ALDIĞIN HER KARAR MEŞRU OLAMAZ

‘Sandıktan çıktık’diye, aldığınız her karar meşru değil. Maalesef, AKP, Türkiye’yi bu noktaya getirdi.

 

AKP iktidarında tren rayından çıktı. Bugün Türkiye’de hakimler, savcılar, emniyet, görev yapamaz hale geldi. Adalet kalmadı. Her şey rayından çıktı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, tek denetimi sandık olarak görüyorsa, bu millet uyanmalı ve bu iktidarı sandıkta hesabını görmelidir.

BAKLAVA ÇALANA 20 YIL, BAŞBAKAN ÇOCUĞU OLUNCA ALAMAYACAK ÖYLE Mİ?

Baklava çalan çocuklara 20 yıl ceza veriyorsun.Gariban çocuğu olunca, polis istediği zaman alıp götürüpgünlerce sorgulayabiliyor. Ama bakan, başbakan çocukları suç işleyince, polis sorgulayamayacak diye bir şey olurmu?

Böyle bir şey dünyanın neresinde görülmüş?

O zaman ülke diktatörlüğe gider. Seçilmişlerin efradı her türlü hukuksuzluğu yapma hakkı kazanmış olur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al