ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacak
DOLAR
16,3797
EURO
17,5814
ALTIN
972,79
BIST
2.450,84
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
26°C
İstanbul
26°C
Açık
Cuma Açık
26°C
Cumartesi Açık
28°C
Pazar Az Bulutlu
24°C
Pazartesi Az Bulutlu
25°C

Ankara’da MHP’ye toplu katılım

Ankara’da MHP’ye toplu katılım

Ankara’nın Kazan ilçesinde çeşitli partilerden yaklaşık 500 kişi MHP’ye katıldı. MHP Ankara Büyükşehir Adayı Mevlüt Karakaya ve MHP Kazan Belediye Başkan Adayı Fazıl Köremezli’de programda konuşma yaptılar.

ankarada-mhpye-toplu-katilim7c35a5b203070e3bf313

Ankara’nın Kazan ilçesinde çeşitli partilerden yaklaşık 500 kişi MHP’ye katıldı. MHP Ankara Büyükşehir Adayı Mevlüt Karakaya ve MHP Kazan Belediye Başkan Adayı Fazıl Köremezli’de programda konuşma yaptılar.

MHP Kazan İlçe Teşkilatının, Fidantek İş Merkezinde düzenlediği “Değişime Adım Adım” adlı programda çeşitli partilerden istifa ederek MHP’ye geçenlere rozet takma programı düzenledi.

Programın yapıldığı salonun tamamen dolu olması ve MHP’nin adaylarına karşı yoğun ilgi gösterilmesi dikkatlerden kaçmadı.

MHP Kazan Belediye Başkan adayı Fazıl Köremezli’nin partililerle düğün salonunda bir araya geldiği programa MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Mevlüt Karakaya, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, MHP MYK Üyeleri Hediye Akdere, Hamit Ayanoğlu, Sami Uzun, Yenimahalle Başkan adayı Devran Kutlugün’de yer aldı.

AKP, DSP, BBP ve DP gibi çeşitli partilerden istifa edip MHP’ye geçen yaklaşık 500 kişiyi temsilen sembolik olarak 50 kişiye MHP rozeti takıldı

MHP Kazan Belediye Başkan adayı Fazıl Köremezli programın açılış konuşmasında önemli mesajlar verdi.

Köremezli, Kimseyi ayırmadan, kimseyi ayıklamadan, kimseyi dışlamadan ve hiç kimseyi dışarıda bırakmadan, Kazan Halkının tüm evlatlarını kardeşçe kucaklayarak bu ümide, bu beklentilere çare olacaklarını belirterek. “Biz Kazanda yaşan insanlarımızı siyasi görüşünden, mezhebinden, inancından dolayı hor görmeyeceğiz, her bir insanımıza Allah’ın bir emaneti olarak yaklaşacağız.”diye konuştu.

Köremezli’nin konuşmasının bazı bölümleri şu şekilde:

“Biliyorum; gönül rahatlığıyla çocuklarınızı parklara göndermek, sokağa çıkartmak istiyorsunuz, biliyorum, çünkü bende istiyorum. Toprağın bereketine ve alın terine hürmet zamanı gelmiştir. Çiftçinin mahsulüne, esnafın siftahına göz dikenlere dur deme zamanı gelmiştir. Huzuru bozanlara dur deme zamanı gelmiştir. Çarşısını pazarını, esnafını büyütme zamanı gelmiştir. Kazanı, kazan sevdalılarına, sizlere verme zamanı gelmiştir ve biz bunu hep birlikte başaracağız. Bu şehrin bereketini sizlerden esirgemeyeceğiz.”

Kimseyi dışlamadan ve hiç kimseyi dışarıda bırakmadan çare olacağız

“Kimseyi ayırmadan, kimseyi ayıklamadan, kimseyi dışlamadan ve hiç kimseyi dışarıda bırakmadan, Kazan Halkının tüm evlatlarını kardeşçe kucaklayarak bu ümide, bu beklentilere çare olacağız.

Biz Kazanda yaşan insanlarımızı siyasi görüşünden, mezhebinden, inancından dolayı hor görmeyeceğiz, her bir insanımıza Allah’ın bir emaneti olarak yaklaşacağız.

Artık ehliyetsiz, liyakatsiz, sorumsuz, vicdansız,  sadakatsiz zihniyetlerin iktidarı elinde tutması bir kader olarak görülmemelidir. Bezginlik, karamsarlık, durgunluk ve yorgunluk yoktur.

Bu kutlu yolda üzerimizde Cenab-ı Allah’ın yardım ve himayesi,  Kazan halkının ve siz değerli dava arkadaşlarımın desteği oldukça her türlü zorluğun üstesinden geliriz.

Bizim ayırımcılarla, kendisinden olmayanı yok sayanlarla, insanları birbirinden uzaklaştıranlarla, sokakları ipsiz sapsızların vicdanına terk edenlerle, güzel İlçemizin topraklarını talan edenlerle, yolsuzluklarını şu veya bu şekilde örtenlerle hesabımız vardır.

Vermiş oldukları yardımları insanların başına kakan, onları toplumda teşhir ederek onurlarıyla oynayanlarla hesabımız vardır.

İnsanların yoksulluklarını kullanıp, onları oy makinesine dönüştürme çabasında olanlarla hesabımız vardır. Bu hesap görülmeden, bu hesap kapanmadan bize rahatlık yoktur.”

Kimseye zorla gıda dayatmayacağız.

Bizler sadece HELAL KART adını verdiğimiz projemizle, yardıma muhtaç yoksul ailelerimize, buna bağlı olarak Kazan Esnafımıza bir yılda 5.7 milyon lira kaynak sağlayacağız. Kimseye zorla gıda dayatmayacağız.

İhtiyaç sahipleri elindeki kartla neye ihtiyacı varsa gidip Kazan Esnafından onu alacak. Kimse sokaklarda teşhir edilmeyecek. Her kart sahibinin hesabına parası otomatik olarak yatacak. Siftah yapmadan kepenk kapatan küçük esnafımız da bu yolla rahat bir nefes alacak.

Köylümüze 50 milyon liralık girdi sağlayacağız

Köylümüzü destekleyerek, ilçemizde hayvancılığın tekrar canlanmasını sağlayacağız. Süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri projemizle 1000 civarında insanımıza yeni iş kapısı açılacak, besi hayvancılığıyla, süt hayvancılığıyla uğraşan insanlarımıza yıllık 50 milyon liralık girdi sağlayacağız.

400 kadınımıza iş imkanı sağlayacağız

Kadınlarımız için düşündüğümüz proje ile 400 kadınımıza iş imkanı sağlayacağız. Tesis bizden, malzeme bizden, pazarlama bizden, üretim bayanlardan olacaktır. Bu projeyle bayanlarımız hem aile bütçelerine ve hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaklardır.  Sadece bu üç projeyle Kazan’daki hayat standardı en az üç kat artacaktır. Daha bunun gibi yaklaşık 30 adet projemiz mevcuttur.

Biz Kazan’ın hayat standardını yükseltmeye geliyoruz. Sağlık, eğitim, Güvenlik ve ulaşım gibi kronik sorunları çözerek, Kazanda sosyal hayat kalitesini yükseltmeye geliyoruz.

Kendimizi değil, Kazan Halkını zenginleştirmeye geliyoruz.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacağına inandığımız, Değerli Hocamız Başkanımız Prof. Dr. Mevlüt Karakaya’nın önderliğinde Kazan halkını zenginleştirmeye geliyoruz.

Benden olan, olmayan diye ayrıştırılan insanlarımızı, kardeşçe el ele tutuşturmaya geliyoruz. Ülkemizin doğusundan, batısından, güneyinden, kuzeyinden her insanımızı kucaklaştırmaya geliyoruz.

Mevlüt Karakaya, yoğun coşku ve ilgiden dolayı konuşmakta zorlandı

MHP il Başkanı Fatih Çetinkaya, salondaki kalabalık ve coşkunun Kazan’da MHP’nin kazandığının göstergesi olduğunu belirterek  “Biz burada n bir önemli müjde aldık. Bu müjde Fazıl Köremezli’nin kazandığı müjdesidir” diye konuştu.

MHP Ankara Belediye Başkan Adayı Mevlüt Karakaya, coşkunun kendini çok heyecanlandırdığını konuşmakta zorladığını belirterek “Sizin bu halka zulüm eden yönetimlerden kurtulmak istediğinizi ve kendi içinizden birilerin artık hizmetinizde olmasını istediğiniz gördüm buda beni çok mutlu etti” diye konuştu.

MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Karakaya, “Anketlerde bizim oy oranımızı düşüre düşüre yüzde 27,8 olarak gösteriyorlar. Bu demektir ki Allah’ın izniyle MHP Ankara’da Büyükşehir Belediyesini kazanacaktır” dedi.

Karakaya, konuşmasında, çocukluk döneminin geçtiği ve ortaokulda yatılı okuduğu Kazan’ın ülkücü, milliyetçi fikrinin oluşmasındaki yerinin büyük olduğunu ifade ederek, “Hakikaten de Kazan benim kendimi tanıdığım, benliğimi bulduğum ve milliyetçi fikriyatımın oluştuğu yerin adıdır” ifadesini kullandı.

Karakaya “Ülkücü tabanın ve MHP oylarının Belediye başkanlığı seçimlerinde bir yerlere kayar gibi tehlike görmüyorum. Çünkü ülkücü taban MHP’liler, MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını alacağına inanıyor ve tam kadro, adaylarının arkalarında duruyor. Milliyetçi muhafazakar kesimin bu dönemki adresi MHP. Her yerde coşkuyla karşılanıyoruz. Biz Ankara’da gümbür gümbür geliyoruz. Onun için sadece 30 Mart’ı bekleyeceğiz. Ankara’da tek kale maç yapıyoruz. Bizden başka kimse yok ki alanda. MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını alıyor. Kimsenin bundan şüphesi olmasın” dedi.

MHP’nin Ankara’da adaylarını en önce açıklayan ve sahada çalışan tek siyasi hareket olduğunu belirten Karakaya, “MHP nerede diyenler, MHP’yi görmek istemeyenlerdir. Son günlerde basında da yer aldı. Yapılan anketlerde bizim oy oranımızı düşüre düşüre yüzde 27,8 olarak gösteriyorlar. Bu demektir ki Allah’ın izniyle MHP, Ankara’da Büyükşehir Belediyesini kazanacaktır. 112 gündür sahadayız, Ankara’yı anlatıyoruz. Ankara’nın geleceğini anlatıyoruz. Ankara’nın 30 yıl sonrasının hayalini anlatıyoruz. Yüzde 52’si 30 yaşın altında olan Ankara’daki gençlerimize, çocuklara nasıl bir iş, aş imkanı oluşturacağımızı anlatıyoruz” diye konuştu.

Karakaya, Kazan Belediye Başkan adayı Fazıl Köremezli’nin 8 aydır projelerini anlattığını dile getirerek, “Ben buradan Kazan’ın bir öz evladı olarak, benliğini kişiliğini Kazan’da bulmuş biri olarak Allah’ın izniyle 30 Mart’ta Büyükşehir Belediye Başkanı olarak burada onun verdiği her söz benim sözümdür” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından AKP, DSP, BBP ve DP gibi çeşitli partilerden istifa edip MHP’ye geçen yaklaşık 500 kişiyi temsilen sembolik olarak 50 kişiye MHP rozeti takıldı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.