MHP’li Sözlü: Adana’yı üreten bir şehir yapacağız

Bu haber 26 Ocak 2014 - 16:35 'de eklendi ve 786 kez görüntülendi.

HaberRes_32994

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Adana’yı öncelikle üreten, üretken bir şehir haline getirip, refah payının arttığı, mutlu insanların yaşadığı bir şehir, bir vilayet haline getirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Sözlü, MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı ve MHP Seyhan Belediye başkan adayı Abdullah Çalışkan ile birlikte Barajyolu esnaflarının verdiği kahvaltıdan sonra, Modern Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen öğle yemeğine katıldı. Burada işçilerle birlikte kuru fasulye ve pilav yiyen Sözlü, “Türkiye’de sanayileşmenin ve üretimin lokomotifi Adana’nın, geçmiş dönemde Türkiye’nin hem nüfus, hem de üretim noktasında dört vilayetinden biri olduğunu hatırlattı. Bugün de Adana’yı öncelikle üreten, üretken bir şehir haline getirip, refah payının arttığı, mutlu insanların yaşadığı bir şehir, bir vilayet haline getirmeyi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

HAREKET EDEN BİR ŞEHİR
Türkiye’nin her tarafından gelip bereketli topraklarında kendine gelecek arayan insanların huzur, barış kardeşlik ikliminin tesis edildiği bir Adana’da yaşayacağını kaydeden Sözlü, şunları söyledi: “Bizim Adanamızda insanların hepsinin birinci sınıf sayıldığı, Cenab-ı Allah’ın yarattığı bir mübarek varlık olarak hürmete layık olduğu ve yapmış olduğumuz işlerin merkezinde onların olduğu bir belediyecilik anlayışı hakim olacaktır. Bizim dönemimizde terk edilen Adana yeniden dirilecek, yeniden canlanacaktır. Uyuyan değil yaşayan ve yaşatan, üreten, üretken bir şehir hedefliyoruz. İki günü birbirine denk olmayan, yani her gün zarar etmeyen, hareket eden, kar eden bir Adana istiyoruz.
Adanamızda sadece çorbacı, paçacı ve şırdancı esnaflarımızın lambalarının yandığı, geri kalanında ise tükendiği görüntüsü veren hayatı yeniden canlandırmak, yeniden dizayn edip, yeniden bir şehir planlaması ile Adana’yı modern şehircilikte belli bir noktaya taşımayı düşünüyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al