ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

AKP’nin umudu BDP

Bu haber 07 Şubat 2014 - 15:53 'de eklendi ve 693 kez görüntülendi.

HaberRes_33258

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ” Tek başına iktidar olamayacağını ve ilk seçimlerde ülke yönetiminden gideceğini anlayan AKP, belki ” BDP ile koalisyon yaparım ” umuduyla BDP oylarını yüksek gösterme ahlaksızlığına düşmüştür” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Basında çıkan haberlerde Habertürk Gazetesi’nin 2013’te yayınladığı bir anketi manüple ettiği ankette BDP oyları düşük çıkınca, MHP oylarından eklenmesinin kararlaştırıldığı iddia edilmektedir.Her ne kadar Habertürk temsilcileri o ses kaydının montaj olduğunu iddia etse de, kanalın bir yöneticisinin Başbakan ile görüşmesine ve Sayın Genel Başkanımızın haberlerinin kaldırılmasına yönelik Başbakan’dan alınan talimatlara halen bir yalanlama gelmiş değildir.

Bu aysbergin sadece görünen yüzüdür, sadece bunlar bile şahsiyet sahibi bir basın mensubunun mesleğin onuru adına mesleğini bırakmasını gerektirir. Habertürk’ün bu konuda sicili hayli bozuk ve kabarıktır. Habertürk müzmin bir MHP düşmanıdır. Habertürk’e tavsiyemiz bir an önce ” Gücü özgürlüğünde ” sloganını ” Gücü yandaşlığında ” olarak değiştirmesidir” dedi

Büyükataman, “Öte yandan bu ses kaydı bir gerçeği daha ortaya çıkarmıştır. AKP’deki zaten bilinen BDP sevgisi bu ses kaydıyla malumun ilamı olmuş ve tescillenmiştir. Tek başına iktidar olamayacağını ve ilk seçimlerde ülke yönetiminden gideceğini anlayan AKP, belki ” BDP ile koalisyon yaparım ” umuduyla BDP oylarını yüksek gösterme ahlaksızlığına düşmüştür. Meselenin bir diğer yönü de İmralı canisiyle pazarlığa oturan AKP’ye karşı oluşan sert muhalefetin ve vatandaşın tepkisinin önünü kesme gayretidir.

Çeşitli tarihlerde yapmış olduğumuz açıklamalarda; anketlerle Milliyetçi Hareketin başarısız gösterilmeye çalışıldığını, yok farz edildiğini dile getirmiştik, bugün gelinen noktada haklılığımız bir kez daha ortaya çıkmıştır” açıklaması yaptı.

“BU KAMPANYALARIN SEBEBİ MİLLİYETÇİ HAREKET’İN İKTİDARIN TEK ALTERNATİFİ OLMASIDIR”

Büyükataman şunları söyledi: “AKP hükümeti, Türkiye’yi ayağa kaldırmak için iktidara talip olan Milliyetçi Hareket’in önünü her fırsatta kesmeye çalışmış, işbirlikçi kurum ve kuruluşlar vasıtasıyla yaptığı düzmece anket ve yoklamalarla, güdümlü makalelerle ve manşetlerle milletimizi aleyhimize yönlendirmeye hız vermiştir. Bu gelişme göstermiştir ki milletin önüne sunulan anketler Tayyip Erdoğan’dan onay alınmadan sunulmamaktadır.

Bu kampanyaların sebebi Milliyetçi Hareket’in iktidarın tek alternatifi olmasıdır. Milliyetçi Hareket yandaş medya gücünü aşarak, AKP’nin yaydığı fesadı ve seferber ettiği kamu gücünü yararak, anket kuruluşlarının düzmece raporlarını yenerek, küresel çevrelerin kışkırtmalarını boşa çıkararak karartma kampanyalarından Yüce Allah’ın izniyle çıkarak tek başına iktidar olacaktır.

Medyanın saldırı ve karartmalarının yanı sıra seçim bürolarımıza saldırılarda bitmek tükenmek bilmemekte her gün yeni bir saldırı haberi gelmektedir. AKP-PKK oyununu bozmak, suçlulardan hesap sormak için sabrımızı nimet gibi görüp, metanetimizi ihsan gibi değerlendirip zorluklara hukuk sınırlarından taşmadan karşı koyacağız.

” YAZILAN BAYAT SENARYOLAR, KURULAN TUZAKLAR ELBETTE TUTMAYACAK, ELBETTE BAŞARILI OLAMAYACAKTIR

Nitekim Milliyetçi-Ülkücü Hareket sağduyunun çizgisinden ayrılmayacaktır. Şüphesiz ki, Türkiye’nin kardeş kavgasının içine çekilmesi için oynanan oyunlar, yazılan bayat senaryolar, kurulan tuzaklar elbette tutmayacak, elbette başarılı olamayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi’ni meşru zeminlerden uzaklaştırmaya, sonu olmayan mecralara itmeye kimse tevessül etmemeli, bunu aklından dahi geçirmemelidir. Ülkemiz geçmişte yaşanılan ağır buhranlardan, aşırı siyasi kilitlenmelerden ve oluk oluk akan gözyaşlarından yeterince çekmiş, yeterince ders çıkarmıştır.

Geçmişin tekrarını projelendiren mihraklar aradıkları, gözledikleri ve amaçladıkları bölünmüş, birbirine düşmüş, birbirinin boğazına sarılmış bir Türkiye manzarasını kesinlikle göremeyeceklerdir. Her ne olursa olsun, Milliyetçi Hareket Partisi demokrasinin faziletini savunacak, meşruiyet dairesinden çıkmayacak, duygusallıkları okşayıp ayaklandırmaya çalışan fesat yuvalarına fırsat vermeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi bu konuda kararlıdır.

Her fırsatta “MHP nerede” diyenlere de şunu söylemek isteriz; MHP seçim pusulasının 26. yani son sırasındadır. Son umuttur, son çaredir, son kaledir. Milliyetçi Harekete verilecek her oy millet üzerine oynanan bir oyunu bozacaktır. Millet bunun farkındadır ve 30 Mart’ta oyunu üç hilale basacak, tüm oyunları bozacaktır. “

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat