Asılsız Haberlere İlişkin Ülkü Ocaklarından Açıklama

Bu haber 06 Şubat 2014 - 16:52 'de eklendi ve 847 kez görüntülendi.

yazir83732b325Ülkü Ocakları Genel Merkezi Basında Yer Alan “Doğu Türkistanlılarla Ülkücüler Arasındaki” Asılsız Haberlere İlişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin açıklaması şu şekilde:

Bugün bazı haber bültenleri ve haber sitelerinde “Ülkücülerle Doğu Türkistanlılar arasında kavga çıktı” tarzında haberler yapılmıştır. Ülkücü hareket kurulduğu günden bugüne dünya Türklüğünün meseleleriyle çok yakından alakadar olmuş, soydaşlarımızın problemlerine çözüm yolları bulmaya çalışmıştır. Doğu Türkistan davası da ülkücü hareketin yıllardır çeşitli platformlarda dile getirdiği ve savunduğu bir davadır. O sebepten dolayı ülkücülerle Doğu Türkistanlı soydaşlarımız arasında herhangi bir problemin olması mümkün değildir. Orada kavga çıkaran şahısların kurumumuzla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bir avuç kendini bilmezin çıkarttığı hadisenin ülkücü hareketle ilişkiliymiş gibi sunulması tamamen maksatlı ve gerçek dışıdır. Doğu Türkistan Derneği temsilcileri de şahısların kurumumuzla alakası olmadığını bilmektedir. Zaman zaman kurumumuzla ilgisi bulunmayan bir takım kişi ve grupların karıştığı hadiseler medya tarafından ülkücü hareketle ilişkiliymiş gibi aktarılmaktadır. Bu konuda yayın yapılmadan önce kurumumuzla irtibata geçerek, haberlerin doğruluğunun teyit edilmesi basın ahlakına daha uygun olacaktır. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al