BAHÇELI: AK PARTI ARTIK KARA PARTISI OLDU

Bu haber 28 Şubat 2014 - 12:45 'de eklendi ve 774 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan ve oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili, “Başbakan reddediyor. Bende diyorum ki bu Allah vere montaj ola. Eğer montaj değilse Türk devlet geleneğinde bu olmaz. Başbakana bu yakışmaz” dedi.

db-yerkoy12

Burdur’un Gölhisar ilçesinde vatandaşlara hitap eden Bahçeli, vatandaşlara oylarını dikkatli kullanmaları yönünde nasihat vererek, Altınyayla Belediye Başkan Adayı Selen Kınalı’yı desteklediğini ve adayının arkasında olduğunu söyledi. Bahçeli, AK Parti’nin hiçbir sorunu çözmediğini savunarak, “Başbakan bu potansiyelle Türkiye’nin sorunlarını çözmeye muktedir bir parti olarak ülkenin sorunlarını çözebilirdi ancak böyle olmadı. Burada Ak Parti’ye oy veren kardeşlerimize soruyorum AK Parti’nin 11 yıl içerisinde ne idi ne oldu bunun bir değerlendirmesini yapınız. Böyle bir durum içinde hayat pahalılığı sona erdi mi, enflasyon azaldı mı, emeklilerin durumu iyileştirildi mi, çiftçinin durumu nedir. Bu soruları düşünüp bakın olumluysa Başbakan Erdoğan’ın “Beraber yürüyelim biz bu yollarda şarkısını birlikte söyleyin” dedi.

“MİLLİ DUYGULARIMIZ İSTİSMAR EDİLDİ”
Başörtüsü meselesi ve milli duyguların istismar edildiğini öne süren Bahçeli, “Bu ülkede 36 etnik grup var demenin ne anlamı var. Bunları tek tek say desek kim sayamaz. Türkiye’yi bölünmeyi sürükleyecek ve PKK’nın siyasallaşmasına yarayacak bir demokratik açılım zırvasıyla ülke kötüye götürülüyor” dedi.
Başbakan Erdoğan’ın konuşmalarında CHP ve MHP kısaltma tarzını da eleştiren Bahçeli, AK Parti’nin artık kara parti olduğunu savundu.

TELEFON KONUŞMASI İDDİASI
17 Aralık operasyonuna değinen Bahçeli, Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarının Başbakan tarafından reddedildiğini belirterek, “Bende diyorum ki Allah vere montaj ola. Eğer montaj değilse Türk devlet geleneğinde bu olmaz, Başbakana bu yakışmaz” dedi.

TÜBİTAK’ta görevli 7 kişinin görevden alındığı belirten Bahçeli, “TÜBİTAK’ın bağlı olduğu bakanda açıklama yapıp diyor ki bana incele derlerse incelerim ama dinlediğim kadarıyla montajdır. Eğer montaj olmadığı çıkarsa ortaya başbakanla birlikte istifa etmeye sende hazır mısın?” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın bu tavırla hareket etmeye devam ederse yerel seçimlerden sonra yapılacak genel seçimlerde yüzde 51’lik milletin başbakanı İzmir Marşı ile geri gönderebileceğini savundu.
Konuşmanın ardından Bahçeli, Gölhisar Belediye Başkan Adayı Yılmaz Tunç için vatandaşlardan destek istedi. Bahçeli ziyaretine Çavdır ilçesinde devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al