BAHÇELI: AYAKKABI KUTUSU YOLSUZLUĞUN SIMGESI OLDU

Bu haber 12 Şubat 2014 - 23:10 'de eklendi ve 816 kez görüntülendi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Önünüzde demokratik bir unsur olarak sandık var, sokak yerine sandığa gidelim. En yakın sandığa gidiş 30 Mart, oylarımızı kullanalım, tercihlerimizi ortaya koyalım” dedi.

Bahçeli, Eldivan ilçesinde partisinin seçim bürosunun açılışının ardından halka hitaben yaptığı konuşmada, yerel seçimler sonucunda 1 Nisan’da AK Parti’ye şaka yapacak bir başarıyı ortaya koyacaklarını savundu.

30 Mart seçimlerinin önemli olduğunu anlatan Bahçeli, “28 Ağustos’ta cumhurbaşkanlığı seçimi olacak, 12 Haziran 2015’e kadar da 25. dönem milletvekilliği seçimleri yapılacak. Yani 3 demokratik ve siyasi olay Türkiye’nin gündemidir” diye konuştu.

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 yılı aşkın süredir Türkiye’yi yönettiğini, bu sürede “hiçbir şey yapmadı” demenin haksızlık olacağını anlatarak, şunları kaydetti:

“Ancak 11 yıllık iktidar döneminde bu iktidar milli ve manevi değerleri de tahrip etmiştir. İlkokulda andımızın okunmasının ne sakıncası vardı? Niye kaldırıyorsun? Seni Türklük niye rahatsız ediyor, ne istiyorsun bu Türkler’den? Sen Türk milletinden neyin intikamını almaya çalışıyorsun? Açlık, adaletsizlik, asayişsizlik ve adaletsizlik, bütün bunlar bugünkü iktidarın ürünü olmuştur. Milletimizin hayat standartları düşmüştür. Hanginizin evinde ayakkabı kutusunda 4 milyon dolarınız oldu?”

-“Evladımızı sokağa gönderemeyiz”

17 Aralık’ın tarihi bir gün olduğunu savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Kimsesizlerin kimi, Türkiye’yi soyarken biz ne yapacağız? Sokağa çıkıp çatışma mı içinde bulunacağız? Hayır, sokak karanlıktır, kanlıdır, kirlidir. Hiçbir evladımızı sokağa gönderemeyiz. Buna hakkınız yok, bu yolu tercih etmemelisiniz. Önünüzde demokratik bir unsur olarak sandık var, sokak yerine sandığa gidelim. En yakın sandığa gidiş 30 Mart, oylarımızı kullanalım, tercihlerimizi ortaya koyalım. Bugünkü Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yüzde 51 ile övündükleri oylarını aşağıya çekilim. Bunları uyaralım, ayakları yere değsin.”

– “Sandık da kutuya benzer”

MHP Lideri Bahçeli, 45 gün sonra sandığa giderek vatandaşın oylarıyla bazı soruları soracağını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ayakkabı kutusu yolsuzluğun simgesi oldu. Sandık da bir kutuya benzer, koyun gitsin bunları kutunun içerisinde, Türkiye’yi kurtarın. O sebepten dolayı bu seçimlerde iktidar uyarılmalıdır, Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olma hayali ortadan kaldırılmalıdır. Bu seçimler 2015 yılında iktidar değişikliğini gerçekleştirmelidir. Eğer bu olmazsa, yasamayı eline alan, yürütme olduğunu söyleyen, yargıyı da rehin alan bir kişi, bir de cumhurbaşkanı olursa artık ne başbakan, ne şu, ne bu… Başbakan olduğu dönemde baş kesen oldu, cumhurbaşkanı olduğu dönemde de herhalde Roma’nın Sezar’ı olur bu adam, bunu durdurmak lazım.”

Bahçeli, partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments