ne AKP ne CHP ille de MHP

Bu haber 12 Şubat 2014 - 22:40 'de eklendi ve 763 kez görüntülendi.

ana fotograf (1)

EVET! NİĞDE’NİN EN AZ %75’İ AKP BELEDİYESİNE KARŞI

                Akp belediye başkan adayları tanıtım toplantısında içişleri bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, Niğde’den belediye başkanlığı seçiminde %75 oy istemesine MHP belediye başkan adayı Fikret Çıtırgı’dan sert bir cevap geldi. “Bölge toplantılarını Nevşehir’e kaptıran, sanayi ve ticaret adına hiçbir atılımı gösteremeyen, havaalanı söylemlerini hayal alanına döndüren bu belediye mi %75 oy alacakmış?” diyen Çıtırgı şu değerlendirmelerde bulundu:

“ İktidarla el ele, diyerek belediyeyi devralan bu yönetim evet % 75 ile tanışacak ama bu tanışma en az %75 kendisinin karşısında olacaktır.

Kaldırım taşı döşeyip birkaç ay sonra onları yeniden söktüren, asfalt döküp ilk yağmur ile ana yollarlı bile dereye dönen, arıtma tesisi yapıp işletemeyen, hala çöpten dolayı bazı mahallelerine kokudan girilemeyen, kentsel dönüşüm deyip insanların evlerine yıllardır bir çivi bile çaktırmayan, yeşil alanları kurutup imar ve iskan adına hiçbir adım atamayan bu belediye artık Niğde’nin kamburu olmaktan başka bir şey ifade etmemektedir.

Oluşturduğu birkaç yandaş inşaat firmasını kalkındıran, mahallerdeki sefilliklerden haberdar bile olmayan, hala 50- 60 yıllık spor tesisini bile bir stat kompleksi yaparak değiştiremeyen, çevre illerle şehircilik bakımından arası her geçen gün açılan Niğdeli  artık “ iktidarla el ele” yalanına kanmamaktadır. Üstelik “iktidarla el ele” diyenlerin iktidarın nimetlerini  bazı bakanlardan başlayarak aşağıya doğru kendi etrafına peşkeş çekmek manasına geldiğini halkımız görmüştür.

Bu sebepten diyoruz ki; evet sayın bakan  1 nisan’da yine gelin. Belediyemizde size bir çay ısmarlarız. Ama orada artık, Hak, adalet ve ahlak çizgisinde bir anlayışı yönetim tarzı olarak belirlemiş bir yönetim ile karşılaşacaksınız. O yönetim, Milliyetçi Hareket Partisi’nin “ Artık Yeter Söz Milletin” diyen kadrolarına ait olacaktır.

            Evet, artık yeter diyoruz. Şimdi Söz senin.

VE:     Yalan dolan son bulsun istiyorsan,  Hırsızlıklar bitsin istiyorsan, Çaldığı çalanın yanına kalmasın istiyorsan Mhp ile yaşanılabilir bir Niğde’de buluşalım.

Ayrıştıran değil, birleştiren, devletle vatandaşı buluşturan, iş ile aşı birleştiren, hizmet ile toplumsal faydayı birleştiren, dürüstlük ile çalışkanlığı birleştiren, kent sağlığını çevreyle buluşturan, üretici ile pazarı buluşturan, hayat ile eğitimi buluşturan, kentleri engelsizleştiren, dayanışma ve huzuru sağlayacak bir belediyecilik için “ne AKP ne CHP ille de MHP” diyelim.

Niğde’yi birlikte yönetmeye, kendini ve kentini tanıtmaya, tok karın sıcak yuvalar kurmaya,  yoksulluğu ve yolsuzluğu önlemeye, ürettiği değerine uygun pazarlamaya, gençlere ve bayanlara sosyal ortamlar oluşturmaya, turizm imkanlarından faydalanmaya kısaca YAŞANILABİLİR BİR NİĞDE’YE kavuşmak için bir olalım iri olalım diri olalım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat