BAHÇELI: VATANDAŞ AYAKKABI KUTUSUYLA EVINE GIDERKEN ŞÜPHELENIYOR

Bu haber 24 Şubat 2014 - 19:44 'de eklendi ve 668 kez görüntülendi.

avcilar3

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye 70 günden bu yana yolsuzlukları tartıştığını söyledi. Bahçeli, “Operasyon başladıktan sonra da vatandaş çocuğuna bir ayakkabı alsa onu ayakkabı kutusuyla evine götürürken şüpheleniyor. Acaba beni de mi yanlış anlıyorlar diye.” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başbakanı Devlet Bahçeli’nin iki günlük yoğun İstanbul programını Avcılar’da partisinin düzenlediği açık hava toplantısıyla sona erdi. Bahçeli Marmara Caddesi üzerinde toplanan kalabalığa seslendi. Başbakanın sık sık paralel devletten söz ettiğini söyleyen Bahçeli,”Senin partinin adı Ak. Niye kendini aklamıyorsun” diye sordu. Bahçeli başbakanı yönelik eleştirilerini sürdürerek, “Niye Bilal’i kolundan tutup en yakın karakola götürmüyorsun da Türkiye’yi ihanetle suçluyorsun?” diye konuştu. Bahçeli sözlerini “Bu millet seni yüzde 51’le iktidara getirdiği gibi yüzde 51’le götürmesini de bilir” diye sürdürdü. İstanbul’da seçime iki parti girecekmiş gibi bir hava oluşturulduğunu söyleyen MHP Lideri konuşmasını şöyle tamamladı: “İstanbul’da AK Parti ile CHP’den başka seçime giren parti yok mudur? Kendi iradenize sahip çıkın. AKP ve CHP var. Bir de MHP var…”

Bahçeli, partisinin Avcılar seçim iletişim merkezi açılışına katıldı. Açılışa MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Rasim Acar ve MHP Avcılar Belediye Başkan adayı İnci Demirel’in yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

Açılışta konuşan Bahçeli, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sürecine değinerek, “Yolsuzluk ve rüşvet, kara para aklama, altın kaçakçılığı gibi suç unsurlarıyla yapılan bir operasyon sonucu 41 kişi tutuklanmıştır. Bu 41 kişinin içerisinde kimler vardır. Değişik iş adamları vardır. 4 tane Bakan vardır, bunun yanında da İran’dan gelen 29 yaşında bir uşak vardır. Bu İran’dan gelen kişi altın kaçakçılığı, İran ambargosuna karşı kullanılan bir adam ve arkasından da Türkiye’de 4 tane Bakan’ı ve onun çocuklarını avucunun içine almış. Kimisine saat, kimisi ne Dolar, kimisi ne uçak vermek suretiyle istismar ediyor, servetine servet katıyor. Ülkeyi soyup soğana çeviriyor. Bir tane banka genel müdürü var, bankada olması gereken para evinde oluyor. Onu da nereye saklayacağını iyi düşünmüş.” dedi.

Toplumda bir ayakkabı kutusu modasının çıktığını anlatan Bahçeli, “AKP’nin içerisinde bir de ayakkabı kutusu üreten insanlar türedi. Bir şey olacağı zaman bir ayakkabı kutusuna hemen hevesleniyorlar. Operasyon başladıktan sonra da vatandaş çocuğuna bir ayakkabı alsa onu ayakkabı kutusuyla evine götürürken şüpheleniyor. Acaba beni de mi yanlış anlıyorlar diye.” diye konuştu.

Devlet Bahçeli şunları söyledi; “Türkiye tam yetmiş günden bu yan bunlarla tartışıyor. Bu tartışmaya son vermek lazım. Recep Tayyip Erdoğan Bey basın yoluyla, halk arasına yayılmış yaygın görüşlerle yetmiş günden beri yolsuzluk ve rüşveti ağzına almıyor ama onun karşılığında herkesi kendisine darbe yapan insanlar olarak görüyor, suçluyor. Kendisini iktidardan uzaklaştırmak isteyen iç ve dış odaklardan bahsediyor, paralel devletten bahsediyor, başka bir şeylerden bahsediyor. Peki değerli Başbakan senin partinin adı nedir AK. Niye kendini akla mıyorsun?”

Bahçeli konuşmadan sonra seçim iletişim merkezini ziyaret etti.

BAHÇELİ AVCILAR BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İstanbul’dan ayrılmadan önce Avcılar Beşiktaşlılar Derneği’ne uğradı. Burada kendisine Beşiktaş Forması ve atkısı hediye edilen Bahçeli kendisine hediye edilen bardağı da çok beğendi. Bardağın üzerinde seçim için yeni çektirdiği fotoğrafın basıldığını gören Bahçeli “Bunu hemen nasıl yaptınız” diye sordu. Beşiktaş taraftarı olan MHP Lideri Beşiktaş’ı gayet başarılı bulduğunu söyledi. İstanbul programının yoğunluğu nedeniyle son Galatasaray maçını izleyemediğini söyleyen Bahçeli, yoğun sevgi gösterileri altında derneğin bulunduğu pasajdan ayrıldı. Bahçeli İstanbul programını tamamlayarak kara yolu ile Ankara’ya hareket etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al