Ben gelmezsem Gökçek gelir

Bu haber 05 Şubat 2014 - 17:37 'de eklendi ve 723 kez görüntülendi.

Gazetemiz ORTADOĞU’yu ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, çok önemli açıklamalar yaptı.

HaberRes_33206

KARAKAYA, “Ankara’da Allah’ın izniyle seçimin galibi biz olacağız. Sayın Gökçek kaç dönemdir ” Ben gelmezsem sol gelir ” diyerek milliyetçi kesimden oy aldı. Bugün ben de diyorum ki; ‘Ben gelmezsem Gökçek gelir.’Bu gerçektir. Araştırma sonuçları da bu tezimi doğruluyor” açıklaması yaptı

MEVLÜT Karakaya “Ankara’da ‘Gökçek gitsin’diyerek CHP’ye oy verilmesini isteyenler aslında Gökçek’in ekmeğine yağ sürenlerdir. Bu kurgu da bir Gökçek klasiğidir. Ankaralı buna itibar etmeyecek, bu defa belediyeyi hak edene; MHP’ye emanet edecektir” diye konuştu. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, gazetemiz ORTADOĞU’yu ziyaret etti. MHP MYK Üyeleri Hamit Ayanoğlu, Kadir Şekerci, MDK Üyesi Mete Han Özkan, gazetemiz Genel Koordinatörü Meryem Bozdağı, Genel Yayın Yönetmeni Tarık Tavadoğlu, Yazıişleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu ile sohbet eden Karakaya, önemli açıklamalar yaptı.

“30 MART AKŞAMI İNŞALLAH ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA GELECEĞİZ”

“Ankara’da seçim çalışmalarına en erken başlayan aday benim” diyen Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “4 ayı aşkın süredir sahadayız ve her kapıyı çalıyoruz. 30 Mart akşamı inşallah Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na geleceğiz. Şayet ben gelmezsem Gökçek gelir. Ankaralı Gökçek’ten bıktı usandı. CHP, çıkardığı adayla adeta Ankaralı’yı Gökçek’e mecbur ve mahkžm etmek istiyor” dedi.

Karakaya, “Ankara’da Allah’ın izniyle seçimin galibi biz olacağız. Sayın Gökçek kaç dönemdir ” Ben gelmezsem sol gelir ” diyerek milliyetçi kesimden oy aldı. Bugün ben de diyorum ki; ‘Ben gelmezsem Gökçek gelir.’Bu gerçektir. Araştırma sonuçları da bu tezimi doğruluyor.

Ankaralı ‘CHP adayı Yavaş mı AKP adayı Gökçek mi’sorusuna ‘Gökçek’diyor. Bununla birlikte ‘MHP adayı Karakaya mı, AKP adayı Gökçek mi’sorusuna ise ‘Karakaya’diyor. Yani ‘Ben gelmezsem Gökçek gelir’derken ezbere konuşmuyorum.

Ankara’da ‘Gökçek gitsin’diyerek CHP’ye oy verilmesini isteyenler aslında Gökçek’in ekmeğine yağ sürenlerdir. Bu kurgu da bir Gökçek klasiğidir. Ankaralı buna itibar etmeyecek, bu defa belediyeyi hak edene; MHP’ye emanet edecektir” diye konuştu.

“ANKARA ÇOK ZENGİN AMA ANKARALI FAKİR”

Karakaya, “Her alanda Ankara’yla ilgili şikayetler var. Gittiğiniz yere göre şikayetler değişiyor. Kimisi sosyal belediyecilikle ilgili şikayetlerde bulunuyorken kimisi daha entelektüel alanlarda şikayetler yapıyor. Ancak Ankaralı fakir. Ankara zengin ama Ankaralı fakir. Ankara’da 400 bin ailenin yardım aldığı söyleniyor. Bu yardımların kesilip kesilmeyeceğini soruyorlar.

Ben yardımların kesilmeyeceğini, hatta talep olursa yardımların iki katına çıkarılabileceği söyleniyor. Dediğim gibi Ankara zengin. Ankara’da milli maç yapılmasını istiyor. Ankara’nın kimliği ile ilgili sorunları olan var. Ankara’nın tarım, sanayi, turizm alanında geleceğine dair önerilerde bulunanlar var. Rant gelirlerinin haksız dağıtıldığından şikayet edenler var. Elbette memnun olanlar da var. Yani çok sayıda başlıkta sorunlar, şikayetler var.

Sayın Gökçek klasiğidir bu, seçimlerden önce her yer şantiye halinde olur. Sözler verilir, sonra herkes unutur. 20 senede muhakkak güzel şeyler de yapıldı. 400 bin aileye sosyal yardım yapılıyorsa taktir edilmeli. Ankara özensiz yönetiliyor. Ankara’da çok şey yapıldı ama bir şey unutuldu. İçinde yaşayan insan unutuldu. Özellikle fiziki yapılanmalara bakıldığında rant esaslı bir yönetim olduğu görülmekte” açıklaması yaptı.

 

“HODRİ MEYDAN…”

Karakaya, “Sayın Yavaş partisini değiştirmiş CHP’ye geçmiştir. CHP adayıdır. Ben Üç Hilal’in altında, onun garantörlüğü altında Ankaralılar’dan yetki istiyorum. Mansur Yavaş da CHP logosu altında oy istemektedir. Ama MHP’den CHP’ye oy gitmez. Sahada herkesin temsil ettiği bir değer, bir parti var. Herkes projelerini konuşacak.

 

Ben CHP’lilerin ya da başka partililerin değil Ankaralılar’ın oylarına talibim. Sihirli camın ardından seçim almaya çalışıyor. Ben Sayın Gökçek’e de Sayın Yavaş’a da hodri medyan diyorum gelin bir meydana Ankara’yı konuşalım. Herkes projelerini anlatsın. 3 tane koltuk koyacağım Kızılay Meydanı’na gelin anlatın” çağrısı yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al