DOLAR
8,3534
EURO
10,1249
ALTIN
499,00
BIST
1.459
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Salı Gök Gürültülü
22°C
Çarşamba Gök Gürültülü
22°C
Perşembe Gök Gürültülü
26°C
Cuma Gök Gürültülü
27°C
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...
NATO ZİRVESİNE DOĞRU Efendi BARUTÇU ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR  Bugün Brüksel’de yapılan NATO zirvesinde gözler Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ABD Başkanı Con Baydın arasındaki görüşmeye çevrilmiş durumda. Bu zirve ABD açısından yirminci yüzyılın yeniden tanzimi anlamını taşımaktadır. Bir önceki ABD başkanı Tıramp’ın Afganistan’daki Irak’taki ve dünyanın diğer muhtelif bölgelerindeki askeri varlığını...
OSMANLI’NIN LAİKLİĞE BAKIŞI Volkan Yaşar BERBER             Osmanlı son dönemlerinde yeni çağa ayak uydurabilme babında bir takım önergelerde bulunmaktan geri kalmamıştır. 1872’de Eyvah draması birden fazla evliliğe karşı, 1875 yılında Açık Baş isimli komedisi halkı dini alet ederek sömürenlere karşı sunulmuş olup destekte görmüştür. Avrupa’dan alınan her şeyin red edilmeyip bilakis...
ZİYA GÖKALP   Kenan EROĞLU              Bir süredir paylaştığımız Ziya Gökalp konusuna Kadircan Kaflı’nın görüşleri ile devam ediyoruz.            Yazı okunurken 1956 şartlarında yazıldığı unutulmamalıdır. Tek parti döneminin zapturapt uygulamaları, inanç ve fikir yönünden toplumun Batılılaşma-Çağdaşlaşma gibi belirsiz bir yöne doğru evirilmeye çalışıldığı zamanlardan de geçilip 1956’lara gelindiği de unutulmamalıdır.              Garip ve çeşitli uygulamalarla...

BÜTÜN PLANLAMALAR BİRLİK İÇİNDE NİĞDE’Yİ GELİŞTİRMEYE YÖNELİK OLACAK

BÜTÜN PLANLAMALAR BİRLİK İÇİNDE NİĞDE’Yİ GELİŞTİRMEYE YÖNELİK OLACAK

00

“Hatırlayınız! Devlet Planlama Teşkilatının resmi kayıtlarına bakıldığında; 81 ilin kamu yatırımlarından aldığı pay sıralamasında, Niğde 2002 yılında 62. Sırada iken 2012 yılında 71. Sıraya gerilemiştir. Tek başına bu resmi veriler bile göstermektedir ki; Niğde, 11 yıllık AKP iktidarı döneminde; gelişmeyi, kalkınmayı bırakın, mevcut durumunu dahi koruyamamış ve geri gitmiştir.

MHP’NİN NİĞDE’Yİ YÖNETMEYE TALİP KADROSU YEMEKLİ TOPLANTIDA
İLK DEĞERLENDİRMESİNİ YAPTI
BÜTÜN PLANLAMALAR BİRLİK İÇİNDE NİĞDE’Yİ GELİŞTİRMEYE YÖNELİK OLACAK
Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkan adayı Fikret ÇITIRGI, belirlenen İl genel meclisi adayları, belediye meclis üyesi adayları ve parti yöneticileri ile yemekli toplantıda bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Mhp il başkanı Bayram GÜÇ , Mhp Kadın Kolları başkanı Tuba Ersöz ve Mhp Merkez ilçe başkanı İmdat YAĞMUR’UN da katıldığı toplantı, adeta seçim sonrası Niğde belediyesini yönetmeye hazırlık havasında geçti.
Katılımcıların tamamının dilek ve temennilerini aktardığı toplantının ardından Fikret ÇITIRGI bir değerlendirmede bulundu. “Niğde’miz için gece uyumadan, gündüz yorulmadan hep birlikte çalışacağız.” Diyen ÇITIRGI “Seçimleri geçim malzemesine dönüştüren, sağlam koltuklarının sallanmaması için kutsal olan bütün değerleri zırh edinen riyakarlardan hesap soracağız.” Dedi.

Önümüzdeki günlerde tertipleyecekleri büyük bir programla projelerini Niğde halkı ile paylaşacaklarını belirten Fikret ÇITIRGI, “Üretken bir belediyecilik anlayışı ile yerinden ve doğrudan halkla yönetimi ortaya koyacağız. Biz kimsesizlerin sesi olacağız. Bu ses gönlü, yüreği Niğde sevdasıyla atacak ve bu güçlü kadrolar ilkeli, dürüst, ahlaklı, cesaretli, azimli ve kararlı yol arkadaşlarımla hedefini bulacaktır.” Dedi.
Daha sonra BÜTÜN PLANLAMALARINI NİĞDE’Yİ GELİŞTİRMEK üzerine hazırladıklarını belirten Fikret ÇITIRGI şu görüşlere yer verdi:
“Hatırlayınız! Devlet Planlama Teşkilatının resmi kayıtlarına bakıldığında; 81 ilin kamu yatırımlarından aldığı pay sıralamasında, Niğde 2002 yılında 62. Sırada iken 2012 yılında 71. Sıraya gerilemiştir. Tek başına bu resmi veriler bile göstermektedir ki;  Niğde, 11 yıllık AKP iktidarı döneminde;  gelişmeyi, kalkınmayı bırakın, mevcut durumunu dahi koruyamamış ve geri gitmiştir.
“İktidarla el ele”sloganlarıyla yönetime gelenler, memleketin derdine çare olamamış, yetersiz kalmış, başarısız olmuşlardır. Şehrin gelişimine katkı sağlayacak hiçbir büyük projeyi hayata geçirememişlerdir. Bir şey yapamamanın mahcubiyeti içerisinde, belediyenin rutin işlerini, boy boy afişlerle büyük projeler gibi takdim etmeye kalkmışlardır.
Niğde halkı artık şunu görmektedir. Kalkınma ve gelişme boş vaadlerle, boş laflarla olmamaktadır. Bu iş vizyon işidir, kapasite ve kadro işidir. Niğde’ye sevdalı olmayı gerektirir.
Bizler, donanımlı, alanlarında uzman pırıl pırıl  bir ekip ile, Niğde’ye çağ atlatacak, yeni ufuklar açacağız.  Bunu yaparken de, hiçbir gayrimeşruluğa izin vermeyecek, yalnızca Allah’ın ve Halkın rızasını hedefleyeceğiz.
Belediyenin görevleri içerisindeki ;
Ticari atılımı, 
Enerji ve su kaynaklarının doğru değerlendirilmesini,
 Bayanlara yönelik istihdam ve kültür- spor merkezlerini,
 Çöp ve katı atık ile ilgili yapılanmaları,
 İmar uygulamasındaki haksızlık ve çarpıklıkların çözümünü,
Riskli bölgelerin yapılandırmasını,
Turizm atılımını,
Eğitim ortamlarının standartlarına katkı sağlanmasını,
 Trafik keşmekeşliğine çözümü, 
Niğde’yi Türkiye’de ve Dünya’da tanıtacak ciddi bir fuar organizasyonunu, 
Şehrin üç tarafından şehre yakışır üç ana kapıyı, 
 Yeşil alanın nasıl uygulanmasına yönelik projelendirmelerimizi hayata geçirmek için gün sayıyoruz.”

Unutmayın ki, talip olunan görevin kutsiyetini bilmeyenler, bu görevin gereğini de yerine getiremezler.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.