MHP’LI ADAN: SAYIN BAHÇELI KOSKOCA MHP AILESININ REISIDIR

Bu haber 23 Şubat 2014 - 13:47 'de eklendi ve 601 kez görüntülendi.

celaladan2

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinglerinde kullandığı dil ve üslubun, hiçbir biçimde onaylanıp, tasvip edilemeyeceğini” savundu.

Adan, yazılı açıklamasında, 30 Mart yerel seçimleri öncesinde, TBMM’de çıkarılan kanunları ve Başbakan Erdoğan’ın seçim meydanlarındaki tavrını eleştirdi.

HSYK düzenlemesi, demokratikleşme paketi, MİT ve Milli Eğitim kanunlarındaki düzenlemelerin, AKP’nin otoriterleşmesine hizmet edeceğini savunan Adan, “İktidarın baskısı ve tehdit edici gölgesi altında gittiğimiz yerel seçimler, ne yazık ki toplumuzun daha da ayrışması ve bölünmesi sonucunu doğuracaktır” iddiasında bulundu.

“Sayın Başbakan’ın seçim startını verdiği meydan mitinglerinde kullandığı dil ve üslup, hiçbir biçimde onaylanacak, tasvip edilecek bir dil değildir” ifadesini kullanan Adan, Başbakan Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkındaki sözlerinin, “kültürde, yüce din İslam’da ve vicdanlarda yeri olmadığını” ileri sürdü.

Adan, “Aile olmak demek sadece çocuk sahibi olmak demek değildir. Sayın Bahçeli koskoca MHP ailesinin reisidir” değerlendirmesinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al