ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

MHP’LI TÜRKKAN: BAŞIMIZDA BAŞBAKAN DEĞIL DIKTATÖR VAR

Bu haber 17 Şubat 2014 - 18:40 'de eklendi ve 593 kez görüntülendi.

lutfuturkkan2

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan, “Türkiye’de başımızda şu anda bir başbakan değil bir diktatör var” dedi.

MHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan’ın yanı sıra İl Başkanı Aydın Ünlü ve ilçe başkanları da hazır bulundu. HSYK Kanunu değişikliği ile birlikte seçimlerin de güvenilirliğini kaybettiğini öne süren Türkan, şunları söyledi:

“Son yapılan HSYK Kanunu Türkiye’deki adaleti tek başına Adalet Bakanı’na bağlamak demektir. Adalet Bakanı’nın müsade etmediği hiçbir soruşturmaya savcı dava açamayacaktır. Bunun anlamı; hırsızlık, soygun yapanın, rüşvet alanın hakkında hiçir savcı dava açamayacaktır. Sebebi Adalet Bakanının müsadesi gerekmektedir.”

Türkkan, yasa değişikliği ile seçimlerin de güvenilirliğini kaybettiğini iddia ederken, “Seçimlerde hile yapsalar, savcıya gitseniz Adalet Bakanı’nın onayı gerekmektedir. Bunun anlamı; Tek başına muhtedir olan bir diktatör rejimidir. Dikta ile yönetilen ülkelerin benzeri uygulamalara hergün biraz daha fazla tanık oluyoruz. 30 Mart seçimleri sadece seçim değil, Türkiye’nin gittiği bu dikta yolunda ‘Dur’ demenin bir aracı. Sadece belediye başkanı seçmeyecekler, Türkiye’nin içinde bulunan kaos ortamına da çözüm getircekler” dedi.

Türkan, Türkiye’nin içinde bulunduğu vahim durum sebebiyle 8 soru önergelerinin ilgili bakanlığı ve başbakana gitmeden meclis başkanlığı tarafından iade edildiğini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat