MHP’LI YALÇIN: İKTIDAR ARTIK MILLETE HESAP VERMEK ZORUNDADIR

Bu haber 22 Şubat 2014 - 21:39 'de eklendi ve 658 kez görüntülendi.

semihyalcin4

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) yapısına ilişkin yasa tasarısıyla ilgili, “MİT yasasında yapılmak istenen, MİT mensuplarının yaptıkları iş ve işlemlerden sorumlu olmaması ve yargılanmaması kararıdır” dedi.

Yalçın, İslahiye ilçesindeki seçim koordinasyon merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, internet düzenlemesiyle, internette vatandaşın hangi bilgisayarda hangi işleri yaptığının kayıt altına alınmaya çalışıldığını iddia etti.

MİT’in yapısına ilişkin yasa tasarısının da bugün TBMM’de görüşüldüğünü ifade eden Yalçın, şunları söyledi:

“MİT yasasında yapılmak istenen MİT mensuplarının yaptıkları iş ve işlemlerden sorumlu olmaması ve yargılanmaması kararıdır. İnternet düzenlemesini yaparken de Başbakan milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyerek vatandaşın zararlı birtakım yayınlardan korunduğunu iddia ediyor. Halbuki bu iki yasa, birincisi bu ülkede vatandaşın arkasından ne yaptığını takip etmek, Elmuhaberat gibi veya Devlet Güvenlik Komitesi’nin (KGB) gibi. Diğeri de telekomünikasyonda insanların ne yaptığını takip etmek için çıkarılan yasalardır.”

İktidarın artık iş başından uzaklaşma zamanının geldiğini savunan Yalçın, 12 yıldır yapılan tahrifatın ülkeyi uçurumun kenarına getirdiğini dile getirdi.

Ekonomik alanda, çözüm süreci noktasında ve 17 Aralık yolsuzluk operasyonuyla iktidarın köşeye sıkıştığını ileri süren Yalçın, “İktidar artık millete hesap vermek zorundadır ve bitmiş durumdadır. İktidar 12 yıl geri gitmeden önce sadece 17 Aralık sürecindeki trendlerine baktığınızda bu iktidarın ülkeye verdiği zarar verdiği çok net olarak gözle görülmüştür” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yalçın ve beraberindekiler koordinasyon merkezinin açılışını yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al