ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

MHP’LI TOPÇU: İNANÇ OLAYLARI KULLANILMAZ

Bu haber 22 Şubat 2014 - 21:31 'de eklendi ve 618 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, “Herhangi bir zulme uğradığında başı açık da başörtülü de insan olduğu için sahip çıkılması lazım. Yoksa bu rant ve seçim malzemesi olarak kullanılmaması lazım” dedi.

zuhaltopcu1

Topçu, Yalova’da partisinin seçim irtibat bürosu ziyaretinde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının başörtüsünü seçim malzemesi olarak kullandığını savundu.

Geçen yıl başörtülü bir kadının İstanbul Kabataş’ta tacize uğradığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını ileri süren Topçu şöyle konuştu:

“Tabii ki Gezi olaylarında eğer böyle bir olay olduysa herhangi bir mazereti yok, kınanması lazım ama bunların bile seçim malzemesi olarak kullanılabileceğini gördük. İnanç olayları kullanılmaz. Cenab-ı Hak ile kul arasındadır. Herhangi bir zulme uğradığında başı açık da baş örtülü de insan olduğu için sahip çıkılması lazım. Yoksa bu rant ve seçim malzemesi olarak kullanılmaması lazım. Bunu belirtiyoruz ve kınıyoruz. Bir sürü kamera kayıtları var. Siz onlara iktidar olarak inanmadınız ve bunları kullandınız. Gezi olayları ya da diğer olaylar esnasında bir sürü gencimiz gözünden, canından oldu veya mağdur oldu. Kameralarda kayıtlı olmasına rağmen niye onları dikkate alamıyorsunuz.”

Başbakan Erdoğan’ın Türk milliyetçiliği ve Türk kavramından çok rahatsız olduğunu ileri süren Topçu, Erdoğan’ın oy oranlarında düşme görünce Türk milletinin temel değerlerine ve evlatlarına yönelik olarak nefret söylemini kullandığını iddia etti.

AK Parti’nin seçim müziği olarak Dombra’yı kullanmasını da eleştiren Topçu, şöyle konuştu:

“Bu da artık ne kadar durumunun vahim olduğunu gösteriyor ama Dombra’nın yazar ve bestecisi Arslanbek Sultanbekov’un yaptığı açıklama aslında yüzlerine şamar gibi vuruldu ve kendi hırsızlıklarını da ortaya çıkardı. Bu herhangi bir siyasi malzeme yapılmaması gerektiği, gerçekten bir halk ezgisi olduğunu Nogay kültürünün motiflerini de yansıttığını kendisi de belirtti. Temel olarak diyoruz ki artık AKP, geldiği gibi 11 yıllık miyadını doldurdu. Gerçek yüzünü gösterdi. Bu millet gerçek yüzünü anladı ve bunun içindir ki 17 Aralık ile beraber AKP’nin 11 yıllık gerçek yüzü ortaya çıktı. Şimdi ben bunu nasıl kapatırım da geleceğe yönelik yüce divanda yargılanmamak için nasıl bir yol takip ederim de acziyet içerisinde.”

Topçu, daha sonra partisince halk eğitim merkezinde düzenlenen konferansa katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat